19 czerwca 2022

• OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY ŚW.

12 Niedziela Zwykła 19 czerwca 2022

Dziś:

• można złożyć podpis pod petycją o przeniesienia Dnia Ojca na dzień 19 marca
  • 16.00 grupa Matki w Modlitwie zaprasza na modlitwę w intencji dzieci
  • 16.00 poświęcenie pól w Teodorowie; w połowie procesji Msza św. w intencji mieszkańców.

W środę zakończyła się wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękuję za życzliwe przyjęcie w Waszych Rodzinach, wspólną modlitwę, rzeczową rozmowę na tematy rodzinne i parafialne, za staropolską gościnność - oczekiwanie przy bramie i odprowadzanie do sąsiada. Bóg zapłać za złożone ofiary, które są przeznaczone na wymianę okien w świątyni (zebrana kwota została podana w kościele).

Rodziny, które były nieobecne w czasie wizyty duszpasterskiej mogą umówić się indywidualnie na błogosławieństwo. Proszę o kontakt w zakrystii lub telefonicznie.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa była wielką manifestacją naszej wiary i miłości do Jezusa obecnego w  Najświętszym Sakramencie. Zachęcam do udziału w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała, codziennie do czwartku (także w środę) o godz. 18.00 Msza św. i procesja eucharystyczna. (Dla dzieci słodkie niespodzianki). Na zakończenie oktawy błogosławieństwo ziół i kwiatów z prośbą do Pana Boga o opiekę nad przyrodą, obfite plony i ochronę przed zniszczeniem.

W piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; Msza św. o godz. 18.00. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Również w piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców na Mszę św. o godz. 18.00. na modlitwę dziękczynną za mijający rok szkolny.

W sobotę będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę w Domanicach dekanalne spotkanie młodzieży. Serdecznie zachęcam młodzież od klasy 7 szk podst. do udziału w tym interesującym spotkaniu. Kandydaci do bierzmowania mogą w ten sposób nadrobić wszystkie zaległości. Szczegółowy plan spotkania na plakacie. Dojazd we własnym lub wspólnie (po zgłoszeniu do proboszcza).

W następną niedzielę przybędzie do nas przedstawiciel Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Taca na utrzymanie seminarium.

Wyższe Seminarium Duchowne w Siedlcach organizuje w dniach 24 – 26 czerwca rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej. Zaproszenie skierowane jest do uczniów najstarszych klas szkoły podstawowej, szkół średnich i studentów, którzy pragną rozeznać swoje powołanie. Szczegółowe informacje w zakrystii i stronie internetowej seminarium.

INTENCJE MSZY ŚW. 20 - 26 czerwca 2022

PONIEDZIAŁEK   20 czerwca 2022

18.00  + ks. Jarosława Chybowskiego (23), Mariana Chybowskiego, za zm. z rodzin: Chybowskich, Marciniaków, Piekartów, Biegunów; zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

WTOREK   21 czerwca 2022