06 marca 2022

• OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY św.
    I Niedziela Wielkiego Postu - 6 marca 2022
    Dziś:
    o godz. 15.00 spotkanie Rady Parafialnej,
    16.00 - spotkanie grupy Matki w modlitwie,
    18.00 - spotkanie rodziców dzieci klas III
    W następną niedzielę o godz. 12.00 w naszej świątyni odbędzie się koncert Moniki Kuszyńskiej, wokalistki i autorki tekstów, przed laty śpiewającej w zespole Varius Manx. Jej rozwijającą się karierę przerwał wypadek samochodowy, w wyniku którego teraz porusza się na wózku inwalidzkim. Dzięki determinacji oraz niezłomnemu dążeniu do celu, udało jej się odbudować swój świat na nowo, została żoną i matką oraz osiągnęła sukcesy artystyczne: m.in. wystąpiła na festiwalu w Opolu, wydała debiutancki solowy album i reprezentowała Polskę na Konkursie Eurowizji. Pani Monika nie tylko zaśpiewa dla nas kilka swoich piosenek, ale także opowie o swojej duchowej walce, gdy po wypadku musiała przewartościować swoje życie, co może być inspiracją dla każdego z nas. Koncert ma profesjonalna oprawę dźwiękową i świetlną. Zaprośmy naszych znajomych spoza parafii. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w koncercie ramach marcowego spotkania.
    W związku z koniecznością przygotowania koncertu Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie przeniesione na godz. 16.40, a spotkanie Apostolatu Złotej Róży odbędzie się w niedzielę 20 marca.
    Cieszę się, że bardzo dużo osób uczestniczyło w piątek w pierwszej drodze krzyżowej. Zachęcam pozostałych parafian do udziału. Najbliższą Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.30 poprowadzą kandydaci do bierzmowania.
    W naszej diecezji obowiązuje rodziców i chrzestnych udział w 4 katechezach na temat teologii chrztu. Cykl katechez rozpoczynamy od 3 Niedzieli Wielkiego Postu czyli 20 marca; spotkania po Mszy św. o godz. 17.00 w dolnej kaplicy.
    Zapraszam w czwartek po Mszy wieczorowej na spotkanie biblijne.
    Za tydzień po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na wsparcie polskich misjonarzy w ich posłudze ewangelizacyjnej, charytatywnej i edukacyjnej w ramach tzw. Niedzieli Ad Gentes.
    Mieszkańców Wołyniec Kolonii proszę o przygotowanie dekoracji na Triduum Paschalne, czyli tzw. Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
    W sobotę o godzinie 9.00 zapraszam do sprzątania terenu wokół kościoła.
    Bóg zapłać za ofiary na remont świątyni: w minionym tygodniu 300 zł, 2x100zł.
    Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na pomoc uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy; zebraliśmy 6532 zł. Polecajmy w naszych modlitwach intencję o pokój na Ukrainie.
    Wszystkim Parafianom i Gościom życzę duchowej radości w przeżywaniu Wielkiego Postu
    INTENCJE MSZY ŚW. 7-13 III 2022
    PONIEDZIAŁEK 7 marca 2022
    18.00 + Zofię Górka (15), Antoniego, rodziców chrzestnych, zm. z rodziny i zm. księży