26 grudnia 2021

• OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY św.

Niedziela Świętej Rodziny - 26 grudnia 2021

Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone na budujące się kościoły w Diecezji Siedleckiej

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Świąt w naszej parafii. Dziękuję mieszkańcom Lipniaka za przygotowanie dekoracji świątecznej; poświęcili swój czas i energię: Katarzyna Sachanowicz, Joanna, Kinga, Paulina i Grzegorz Kadej, Paweł i Mateusz Mieszczyńscy, Mirosław Koć, Jacek Tyszkiewicz, Karol i Patryk Koć, Henryk Zemło, Witold Jastrzębski oraz Ireneusz i Krystian Koć. Dziękuję Nadleśnictwu za ofiarowanie choinek.

Dziękuję chórowi oraz scholi za prowadzenie czuwania modlitewnego i piękną oprawą muzyczną Pasterki, a zespołowi muzycznemu za wspólną modlitwę i podniosły śpiew na Mszach św. o godz. 11.00; dziękuję ministrantom za ich posługę przy ołtarzu. Dziękuję Państwu Małgorzacie i Krzysztofowi Szczepańskim za udokumentowanie naszych uroczystości i piękną fotorelację z Pasterki, którą można obejrzeć w naszych parafialnych mediach.

Bóg zapłać za nowy, piękny obrus na ołtarz, na którym w każdej Mszy św. rodzi się wśród nas Zbawiciel. Bóg zapłać Państwu Boratyńskim (Seniorom i Juniorom) z Teodorowa za ofiarowanie i montaż nowego górnego oświetlenia w kościele.

Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Narodzenia. Jutro Święto św. Jana Ewangelisty, Msza św. o godz. 18.00 (poświecenie wina). We wtorek wspomnienie Św. Młodzianków, dzień modlitwy za dzieci poczęte, których życie jest zagrożone, Msza św. o godz. 18.00

Zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w środę 0 godz. 18.00.

W czwartek po Mszy św. odprawianej o 18.oo spotkanie biblijne i zapisy na dyżur lektorski.

31 grudnia o 17.00 Msza św. i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalne na zakończenie Starego Roku. Zapraszam do wspólnej modlitwy, aby podziękować Panu Boga za wszystko, czego doświadczyliśmy w mijającym roku. Ks. biskup udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w piątek 31 grudnia br. wszystkim wiernym Diecezji Siedleckiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji.

Korzystających z dyspensy zobowiązujemy się, aby tego dnia ofiarować dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego lub zastąpić wstrzemięźliwość innymi formami pokuty.

1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w niedzielę ponieważ jest to tzw, święto nakazane; nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca po Mszy św. odprawianej o godz. 8.30.

Podobnie 2 stycznia w niedzielę nabożeństwo pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. porannej.

Zapowiedź wizyty duszpasterskiej:

3 stycznia od. 15.00 Lipniak i domy Nadleśnictwa

4 stycznia  od.15.00 Wólka Wołyniecka

5 stycznia od 15.00 Wróblówka i Choiny czyli Wołyńce Kolonia: ul. Słoneczna, ul. Dębowa, ul. Jaśminowa, ul. Spacerowa (od. ul. Dębowej w kierunku Teodorowa), ul. Kalinowa, ul. Kwiatowa.

Następna część programu kolędy będzie podana 2 stycznia.

Bóg zapłać za ofiary na remont attyki: w minionym tygodniu 300 zł. Dane rachunku bankowego: Parafia św. Józefa Robotnika, ul. Bursztynowa 1, 08-110 Wołyńce; nr rachunku 23 2030 0045 1170 0000 0290 8340 (także na naszej stronie parafialnej).

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę trwania w radości Świąt Bożego Narodzenia -  Zbawiciel jest wsród nas.

INTENCJE MSZY ŚW.  27 grudnia 2021 - 2 stycznia 2022

PONIEDZIAŁEK  27 grudnia 2021

18.00  + Janinę i Henryka Czapskich

WTOREK  28 grudnia 2021

18.00  + Jadwigę (5), Zygmunta, Walerię, Bolesława Budzyńskich; Krystynę, Witolda Ostrowskich; Pawła, Władysławę, Ireneusza Pawlik; Romana Dobrowolskiego

18.45  + Stanisławę Wróbel  (30dz.)

ŚRODA  29 grudnia 2021

7.00  w intencji znanej Panu Bogu

CZWARTEK 30 grudnia 2021

18.00  + Teresę Zubek (4), Józefa, zm. z rodz. Zubków i Urbanów; Janusza Brodzika i dusze w czyśćcu cierpiące

PIĄTEK 31 grudnia 2021

17.00  Za Parafian - dziękczynna za miniony rok

SOBOTA  1 stycznia 2021

8.3 + Romana (8), Czesławę, Janinę, Mariana Zielińskich, ich rodziców, ks. Mieczysława Romańczuka w dzień imienin

11.00  Za Parafian

P.P.  + Mieczysława Dzierżyńskiego z okazji imienin

17.00  + Mieczysława Wilka

NIEDZIELA  2 stycznia 2021

8.3 + Helenę, Franciszka i wszystkich zm. z rodz. Kasprzaków, Kaniów, Nowickich i ks. którzy posługiwali w naszej parafii

P.P. + Irenę Zasuwik  of. dyrektorzy szkół z Gminy Stoczek Łuk.

11.00  + zm.  z rodz. Mokickich i Gajowych

17.00  Za Parafian