28 listopada 2021

• OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY św.

I Niedziela Adwentu - 28 listopada 2021

Dziś:

• 11.oo Msza św. z oprawą muzyczną Kwartetu Wokalnego Cantus Antiquus, potem koncert pt. „Perły Polskiego Renesansu”.
  • 16.00 Modlitwa grupy Matki w modlitwie

Rozpoczęliśmy Adwent, serdecznie zapraszamy na piękne, uświęcone tradycją adwentowe spotkania na porannej Mszy ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwane Mszą św. roratnią. Będziemy się modlić za wstawiennictwem Maryi, Jutrzenki naszego Zbawienia w środy i soboty o godz. 6.00. Zachęcam rodziców, aby pomogli młodszym i starszym dzieciom dotrzeć na Roraty. Nie będzie to zapewne łatwe, ale włożony wysiłek przyniesie duchowe i wychowawcze korzyści całej rodzinie. Na Roraty przynosimy lampiony. W soboty Msza św. będzie się rozpoczynać  procesją z lampionami.

W związku z moją spowiedzią na rekolekcjach w innych parafiach naszego dekanatu, w poniedziałki i soboty Msza św. jest odprawiana tylko rano.

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę 12. XII. Spowiedź w poniedziałek 13XII i wtorek 14.XII. Zaplanujmy sobie zajęcia tak, abyśmy mogli uczestniczyć w trzech dniach rekolekcji.

We wtorek  przypada druga rocznica śmierci śp. Księdza Proboszcza Janusza Stefaniuka. Serdecznie zapraszam na Mszę św. na godz. 18.00.

W czwartek o godz. 18.45 spotkanie synodalne. Kto chciałyby dołączyć, proszę wziąć materiały zawierające tematy do dyskusji.

Pierwszy Czwartek miesiąca początek adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, w Pierwszy Piątek o godz. 16.00, w Pierwszą Sobotę po roratach. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.

Chorych odwiedzę w terminie bliżej Świąt.

W sobotę o godz. 19.00 spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania: nabożeństwo Słowa Bożego i sprawy organizacyjne.

Za tydzień I Niedziela miesiąca, adoracja po Mszy św. o godz. 8.30.

W następną niedzielę gościmy w naszej parafii o. Marcina Dragana z Zakonu Misjonarzy Klaretynów, który od 26 lat pracuje na Syberii w miejscowości Brack w pobliżu Jeziora Bajkał. O. Marcin wygłosi do nas słowo Boże i zbierze ofiary na cele misyjne.

Za tydzień zapraszam na 17.00 dzieci z klas III i rodziców w ramach  przygotowania do I Komunii św. Na Mszy św. poświęcenie medalików (medaliki zakupują rodzice), a po Eucharystii spotkanie.

Jak co roku mamy przepiękny wieniec adwentowy. Wykonała go p. Katarzyna Żukowska z pomocą p. Katarzyny Pucyk; serdeczne Bóg zapłać.

W tym roku o ubranie szopki i przystrojenie kościoła na Święta prosimy Mieszkańców Lipniaka.

Panowie Radni rozpoczęli roznoszenie poświęconych opłatków i zbiórkę na ogrzewanie kościoła.

Przy kaplicy MB Częstochowskiej do nabycia świece wigilijne Caritas, a pod chórem tzw. torby miłosierdzia, które po wypełnieniu produktami spożywczymi  i/lub chemicznymi należy przynieść do zakrystii. Potem torby z zawartością zostaną przekazane do Caritas i trafi do rodzin w trudnej życiowej sytuacji.

Pod chórem na stoliku wyłożone są kalendarze seminaryjne - cegiełka na utrzymanie WSD naszej diecezji.

Bóg zapłać za ofiary na remont attyki: w tym tygodniu 100 zł. Dane rachunku bankowego: Parafia św. Józefa Robotnika, ul. Bursztynowa 1, 08-110 Wołyńce; nr rachunku 23 2030 0045 1170 0000 0290 8340 (także na naszej stronie parafialnej).

W związku z trudną sytuacją epidemiczną w naszym regionie, bardzo prosimy wszystkich uczestników nabożeństw o zakładanie maseczek.

Wczoraj nasza świątynia została poddana całościowej dezynfekcji. Dziękuję za ten dar.

Przypominam, że zwiędnięte chryzantemy zabieramy z cmentarza do domu i kompostujemy lub wyrzucamy na specjalnie przygotowaną przyczepkę, a plastikowe donice do przygotowanego worka.

INTENCJE MSZY ŚW.  29 listopada - 5 grudnia 2021

PONIEDZIAŁEK  29 listopada 2021

7.00 + Barbarę Konopka  of. chrzestny syn Przemysław

WTOREK  30 listopada 2021

17.00   + Irenę Zasuwik  3o dz.

18.00 + ks. Janusza Stefaniuka (2)  of. rodzina z Wołyniec

ŚRODA  1 grudnia 2021

6.00  of. Żukowska Elżbieta

P.P.  O Boże błogosławieństwo dla Renaty i Roberta oraz całej rodziny

18.00   + Zdzisława Krzymowskiego  7dz.

CZWARTEK 2 grudnia 2021

18.00   + Mieczysława Szczepańskiego  (6)

PIĄTEK 3 grudnia 2021

18.00  Dz-bł. w intencji wnuków: Mateusza w 14 r. ur., Franciszka w 7 r.ur. i Antoniego oraz za ich rodziców z prośbą o Boże błog., wszelkie potrzebne łaski i opiekę MB