17 października 2021

• OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY św.

29 Niedziela Zwykła - 17 października 2021

Dziękuję za zakładanie maseczek w czasie nabożeństw. Wszystkich proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych.

W środę dokonaliśmy uroczystego wprowadzenia i intronizacji Relikwii Pastuszków z Fatimy - św. Franciszka i Hiacynty Marto. Bóg zapłać wszystkim, a szczególnie dzieciom, za udział w uroczystości; wiele osób dzieliło się swoimi głębokimi przeżyciami. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości; polecamy was opiece św. Franciszka i Hiacynty. Piękna fotorelacja na stronie parafialnej www.parafiawolynce.pl i FB autorstwa pani Katarzyny Olszewskiej - Pucyk oraz państwa Małgorzaty i Krzysztofa Szczepańskich, którym serdecznie dziękujemy za ich posługę.

Dziś o 16.00 modlitwa matek w  intencji dzieci.

W poniedziałek wypada Święto św. Łukasza Ewangelisty, który jest patronem pracowników Służby Zdrowia. Otoczmy ich naszą serdeczną i wdzięczną modlitwą.

We wtorek 19 października w ramach modlitwy różańcowej comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Józefa.

W czwartek po Mszy św spotkanie biblijne.

W sobotę o godz. 17.30 różaniec prowadzą kandydaci do bierzmowania. Proszę o zgłaszanie się chętnych do odmawiania poszczególnych tajemnic. Na prośbę rodziców obowiązkowe miesięczne spotkanie kandydatów nie będzie połączone z różańcem 23.X, ale odbędzie się dzień później 24.X w niedzielę: o godz. 17.00 Msza św. z nauką dla kandydatów, a następnie krótkie spotkanie organizacyjne.

Przyszła niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Misje.

Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Pod chórem na stoliku z gazetami wyłożone są kartki wypominkowe. W naszej parafii modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach: od 2 do 8 listopada różaniec  z czytaniem imion zmarłych oraz  Msze św.: 1 listopada i 6 sierpnia na cmentarzu oraz w rekolekcje adwentowe i wielkopostne. Wypełniajmy kartki wypominkowe razem z dziećmi, aby uczyły się pamięci o zmarłych.

Porządkując groby zabierajmy odpady do domów i tam poddajmy segregacji. Tylko w ten sposób unikniemy nieprzyjemnego widoku hałdy śmieci przy bramie cmentarza w czasie Uroczystość Wszystkich Świętych. Zgodnie z umową, odpady są wywożone z cmentarza co dwa tygodnie, więc już tylko raz przed świętami będą opróżnione kontenery. Od nas zależy w jakich okolicznościach będziemy modlić się nad grobami bliskich, w porządku czy w brudzie.

Bóg zapłać za ofiary na remont attyki,  które składacie panom radnym. Kogo panowie nie zastali w domu może wpłacić składkę na konto bankowe lub w zakrystii. Dane rachunku bankowego: Parafia św. Józefa Robotnika, ul. Bursztynowa 1, 08-110 Wołyńce; nr rachunku 23 2030 0045 1170 0000 0290 8340 (także na naszej stronie parafialnej).

W minionym tygodniu pochowaliśmy śp: Wiesławę Ciulak i Bogusławę Jastrzębską - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

INTENCJE MSZY ŚW.  18 - 24 października 2021

PONIEDZIAŁEK  18 października 2021

18.00 Dz- bł. w 6 rocznicę ur. Wojciecha z prośbą, wszelkie potrzebne Boże dary, łaskę zdrowia, opiekę MB, św. Józefa i św. Wojciecha, a także o Boże błogosławieństwo i opiekę świętych patronów dla rodziców i rodzeństwa