01 sierpnia 2021

• OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY św.

18 Niedziela Zwykła - 1 sierpnia 2021

Dziś rozpoczynamy miesiąc sierpień, czas szczególny, tak na płaszczyźnie religijnej jak i patriotycznej. 1 sierpnia przypada rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego; 15 sierpnia 100. rocznica „Cudu nad Wisłą”, czyli wielkiej bitwy z 1920 roku, która uratowała Europę przed komunizmem. W połowie miesiąca wspominamy wydarzenia z 1980 roku, które doprowadziły do powstania wielkiego ruchu społecznego „Solidarność”. Wraz z biskupami zachęcamy, aby w sierpniu podjąć miesięczną całkowita lub częściową abstynencję od alkoholu.

Jutro 2 sierpnia wyrusza z Siedlec Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Trzy grupy pielgrzymkowe będą przechodzić przez Wołyńce i na placu wokół kościoła zaplanowany jest pierwszy odpoczynek. Zachęcam do przywitania pielgrzymów. Będziemy oczekiwali na pielgrzymów od godz. 8.00. Ciasto proszę przynieść najpóźniej na godz. 7.30.

W dniach 2-14 sierpnia - w czasie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę - w naszej parafii w dni powszednie Msza św. o godz. godz. 20.00. Zapraszam nie tylko osoby, które podejmują duchowe pielgrzymowanie, ale wszystkich parafian. Jest tyle spraw osobistych, rodzinnych i społecznych, które powinniśmy polecać Bogu za wstawiennictwem Maryi. Spotkania kończą się o godz. 21.00 odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Formularze uczestnictwa w Pielgrzymce Duchowej wyłożone są pod chórem. Intencje pielgrzymów duchowych możemy składać w zakrystii lub bezpośrednio u osoby, która wybiera się na pielgrzymkę.

6 sierpnia o godz. 19.00 będzie sprawowana Msza św. na cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych tam spoczywających i w intencji zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej. Po Eucharystii poświęcenie nowych pomników. Zapewne będziemy sprzątać groby naszych bliskich. Zachęcam do zabierania starych wieńców, zniczy itp. do domów, aby obniżyć koszty wywozu śmieci z cmentarza. Lepiej tę kwotę przeznaczyć na upiększenie świątyni.

W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. W czwartek i sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00, potem nabożeństwo i Msza św. o godz. 20.00. W piątek Msza św. na cmentarzu, więc nie będzie adoracji tylko odmówimy Akt Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Proszę nie odkładać spowiedzi na piątek.

Odwiedziny chorych z racji Pierwszego Piątku od godz. 8.30

Za tydzień Apostolat Złotej Róży zaprasza na  godz. 15.00 na modlitwę w intencji kapłanów.

Bóg zapłać osobom, które wczoraj przez kilka godzin porządkowały plac wokół kościoła.

Bóg zapłać p. Błażejowi Iwaniukowi, rzeźbiarzowi, który przeprowadził renowację płaskorzeźby św. Rodziny, za ofiarowanie kapliczki św. Jakuba. Panu Markowi Zającowi dziękujemy za jej polakierowanie, a p. Waldemarowi Długoszowi za wykonanie metalowej konstrukcji mocującej kapliczkę,

Parafianom i Gościom życzę Bożego błogosławieństwa a Pielgrzymom owocnych rekolekcji w drodze.

Ks. Jacek Mucha, proboszcz

INTENCJE MSZY ŚW.  2-8 sierpnia 2021

PONIEDZIAŁEK  2 sierpnia 2021

20.00 za dusze w czyśćcu cierpiące