06 czerwca 2021

• OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY św.

10 Niedziela Zwykła - 6 czerwca 2021

Dziś:

• ofiary do puszek na budujące się kościoły w Diecezji Siedleckiej;
  • 16.00 spotkanie modlitewne matek
  • 16.00 poświęcenie pól na Sekule i w Rakowcu zakończone Mszą św.w intencji mieszkańców

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa była wielką manifestacją naszej wiary i miłości do Jezusa obecnego w  Najświętszym Sakramencie. Zachęcam do udziału w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała, codziennie do czwartku (także w środę) o godz. 18.00 Msza św. i procesja eucharystyczna.

Bóg zapłać mieszkańcom wszystkich miejscowości za udział w nabożeństwach poświęcenia pól, szczególnie za przygotowanie ołtarzy i zorganizowanie procesji. Msze św. z racji poświęcenia pól: w poniedziałek za mieszkańców Wołyniec; wtorek za mieszkańców Wołyniec Kolonii.

W piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 18.00, na której dokonamy Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Jezusa, do czego zachęcają nas Księża Biskupi. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę trzynasty dzień miesiąca; Różaniec Fatimski o godz. 18.00.

Wizyta duszpasterska:

7 VI poniedziałek - od 9.00 Rakowiec: ul. Brzozowa (od ul. Klonowej w kierunku Żelkowa Kolonii) oraz ul. Lipowa (po prawej stronie od świetlicy w kierunku Wołyniec)

8 VI wtorek - od. 19.15 Wołyńce ul. Bursztynowa 3 - 23 (tylko strona nieparzysta)

9 VI środa - od. 19.15 Wołyńce ul. Bursztynowa 29 - 49 (tylko strona nieparzysta)

10 VI czwartek - od. 19.15 Wołyńce ul. Bursztynowa 51 - 69 (tylko strona nieparzysta)

11 VI piątek - od. 9.00 Żelków Kol.: ul. Siedlecka, ul. Południowa (od Teodorowa), ul. Szkolna

11 VI piątek - od. 19.15 Żelków Kol.: ul. Akacjowa (od Rakowca),ul. Jaśminowa, ul. Wiśniowa (strona nieparzysta)

12 VI sobota - od 9.00 Żelków Kol.: ul. Słoneczna (od ul. Południowej do końca)

13 VI niedziela - od 14.00 Żelków Kol.: ul. Porzeczkowa

14 VI poniedziałek - od 13.00 Wołyńce Kol.: ul. Słoneczna, ul. Dębowa,ul. Jaśminowa, ul. Spacerowa (od. ul. Dębowej do Teodorowa),ul. Kalinowa, ul. Kwiatowa, czyli części określana dawniej Wróblówka - Choiny

Jeśli komuś nie pasuje wyznaczony dzień lub godzina, możemy umówić się na wizytę duszpasterską w innym terminie.

Nie planujemy w tym roku wizyty duszpasterskiej w rodzinach, które zostały dołączone w marcu do naszej parafii, ponieważ w styczniu odbyła się tam kolędę. Jeżeli jakaś rodzina chce zaprosić księdza, to proszę o kontakt w celu ustalenia dogodnego terminu.

Ofiary zbierane podczas wizyty duszpasterskiej przeznaczone są na dokończenie remontu attyki.

Bóg zapłać za ofiary składane na remont świątyni: 300zł, 2x200zł,50 zł.

W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Edmund Cibor z Rakowca. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

INTENCJE MSZY ŚW.  - 7 -13 czerwca 2021

PONIEDZIAŁEK 7 czerwca 2021

18.0 Za mieszkańców Wołyniec z racji poświęcenie pól

P.P.  + Michalinę Głuchowską (Msza gregoriańska)

19.15 + Edmunda Cibora (7dz.)  of. siostra Zenona

WTOREK  8 czerwca 2021

18.00  Za mieszkańców Wołyniec Kolonii z racji poświęcenie pól

P.P. + Jana Zwierzyńskiego  of. Barbara Podniesińska z dziećmi

P.P.  + Michalinę Głuchowską (Pierwsza Msza gregoriańska)

ŚRODA  9 czerwca 2021

18.00 + Helenę Szczepańską

P.P. + Edwarda Gawrona  of. Rada Parafialna

P.P.  + Michalinę Głuchowską (Msza gregoriańska)

CZWARTEK   10 czerwca

18.00   of. Daniela Sienkiewicz

P.P.   + Stanisława Żelazowskiego  of. siostra Jadwiga

PIĄTEK  11 czerwca

18.00 + Zygmunta, Jadwigę, Walerię, Bolesława Budzyńskich; Krystynę, Witolda Ostrowskich; Pawła, Ireneusza, Władysławę Pawlik; Romana Dobrowolskiego

P.P. + Andrzeja Pawlika  of. Agnieszka i Anna z mężami

SOBOTA  12 czerwca

16.30   Ślub Aleksandry Markowicz i Jakuba Szeląga

18.00  W intencji Ks. Proboszcza z racji 28 r. święceń kapłańskich z prośbą o błogosławieństwo Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana oraz opiekę MB i św. Józefa

NIEDZIELA  13 czerwca

8.3 + Mariannę Stefaniuk (1) mamę śp. ks. Janusza Stefaniuka

P.P. + Michalinę Głuchowską (Msza gregoriańska)

11.00 W intencji Małgorzaty Długosz z racji 40 r. ur. oraz imienin jako podziękowanie za dar życia i wszelkie otrzymane Boże dary, z prośbą o dalsze Boże błog., łaskę zdrowia, dary Ducha Świętego, opiekę MB i św. Józefa oraz o wszelkie łaski dla całej  rodzinie.

17.00 of. Urszula Gorzała

Parafia Wołyńce