18 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY ŚW.

3 Niedziela Wielkanocna 18 kwietnia 2021
Dziś: - 16.00 spotkanie modlitewne matek
- po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dzieci z klas III i ich rodziców
W naszej parafii świętujemy dziś Niedzielę ze św. Józefem, pod hasłem: św. Józef - patron naszej Parafii. Jutro zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo ku czci św. Józefa, w którym będziemy polecać za wstawiennictwem Świętego Patrona całą naszą wspólnotę parafialną.
Dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny, który ma nam przypomnieć, jak wielki Skarbem jest Pismo św. Zapraszam na spotkanie biblijne we czwartek po Mszy św. wieczorowej.
W piątek uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. W związku z uroczystością, tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Również w piątek po Mszy św. Nowenna Miesięcy za przyczyną Błogosławionych Męczenników Podlaskich.
Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.
Dyrekcja Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach zaprasza 24 kwietnia na dzień otwarty w systemie on-line. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej szkoły.
Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W tym tygodniu przekazano na remont attyki: 300PLN i 100zł. (Rachunek bankowy: Parafia św. Józefa Robotnika, Wołyńce 58, 08-110 Siedlce nr rachunku 23 2030 0045 1170 0000 0290 8340).
Bóg zapłać za ofiary złożone w ramach zbiórki na sprzątanie kościoła; zebraliśmy 18.850 zł (wysokość ofiar z poszczególnych miejscowości została podana w kościele w ramach ogłoszeń). Środki te są przeznaczone na utrzymanie czystości świątyni przez cały rok, zakup kwiatów do cotygodniowej dekoracji ołtarzy, zakup potrzebnych środków do utrzymania terenów zielonych przed kościołem. Jeśli pozostanie część pieniędzy, to zasili konto remontowe parafii. Dziękuję Panom radnym za trud przeprowadzenia zbiórki. Jeśli Panowie Radni nie zastali kogoś w domu, to można jeszcze przekazać ofiarę w zakrystii lub wpłacić na konto bankowe parafii.
Dziękuję za troskę o cmentarz parafialny. Przypominam, że odpady zabieramy ze sobą do domu, a jeśli w wyjątkowych sytuacjach nie jest to możliwe, dokonujemy skrupulatnej segregacji. Niech każdy czuje się odpowiedzialny za wspólne dobro jakim jest cmentarz.
W sobotę na 9.00 (jeśli nie będzie padał deszcz) zapraszam do pomocy przy segregacji dużego kontenera. Potrzebne rękawiczki i metalowe grabie.
W minionym tygodniu zmarł śp. Andrzej Pawlik 66 lat z Wólki Wołynieckiej. Termin pogrzebu nie jest jeszcze ustalony.Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
Parafianom i Gościom życzę radości ze spotkania z Panem Bogiem w lekturze Pisma św.

INTENCJE MSZY ŚW. 19-25 kwietnia 2021

PONIEDZIAŁEK 19 kwietnia 2021
18.00 + Halinę Kondraciuk (10), zm. z rodz. Jakimiaków i Kondraciuków
P.P. Dz-bł. z okazji 35-lecia sakramentu małżeństwa Grażyny i Andrzeja, z prośbą o nieustanną opiekę Bożą, łaskę zdrowia, ciągły wzrost wzajemnej miłości oraz wstawiennictwo NMP i św. Józefa oraz Boże błogosławieństw dla całej rodziny