PARAFIA ŚW. JÓZEFA ROBOTNIKA W WOŁYŃCACH, DIECEZJA SIEDLECKA, DEKANAT DOMANICKI, ULICA BURSZTYNOWA 1, 08-110 SIEDLCE, WOJ. MAZOWIECKIE

parafia.www@wp.pl

 25 643 52 91

05 kwietnia 2021

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY ŚW.

Poniedziałek Wielkanocny - 5 kwietnia 2021

 

Serdecznie dziękuję za życzenia, które otrzymałem w Wielki Czwartek, w dniu ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i w Niedzielę Zmartwychwstania oraz za wszelkie przejawy pamięci i życzliwości. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, aby Zmartwychwstały Chrystus napełniał Wasze serca pokojem, usuwał wszelki lęk, obdarzał łaską zdrowia; niech błogosławi Waszym Rodzinom i całej Wspólnocie Parafialnej!

 

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Triduum Paschalnego. Dziękuję za oprawę muzyczną, dzięki której  nasza „świątynia zabrzmiała potężnym śpiewem” (zob. Exsultet). Dziękuję lektorom, kantorom i ministrantom. Dziękuję Druhnom i Druhom z OSP Teodorów za wartę przy Grobie Pańskim i asystę w czasie Rezurekcji. Szczególne podziękowanie mieszkańcom Rakowca za świąteczną dekorację kościoła: za pomysł, wykonanie, za wiele godzin pracy (i troski o najdrobniejsze szczegóły - nawet wino na stole w Ciemnicy jest prawdziwe). Swój czas i energię ofiarowali: Aneta Olszak, Katarzyna Aniołek, Alicja Terlikowska, Teresa Wojciechowska, Elżbieta Burza, Marta Rosa, Bożena Pluta, Tomasz Sachanowicz, Łukasz Gorzkowski, Krystian Kotyja, Tomasz Dzieńdzikowski i Damian Piotrowski.

Zachęcam do obejrzenia w naszych parafialnych mediach Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz fotorelacji z Triduum Paschalnego.

 

Dziękuję mieszkańcom Wołyniec za posprzątanie terenu wokół świątyni oraz firmie Alpin - Drzew za profesjonalne przycięcia krzewów.

 

Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na KUL i szkoły katolickie w naszej diecezji.

 

Zapraszam na spotkanie biblijne we czwartek po Mszy św. wieczorowej.

 

W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przygotowujemy się do tej uroczystości odmawiając nowennę do Miłosierdzia Bożego. W uroczystość, o którą prosił sam Jezus, spotkamy się w świątyni o 15.00 na Godzinie Miłosierdzia, aby błagać o miłosierdzie dla nas i całego świata.

 

Bóg zapłać za ofiarowanie pięknej donicy, do której został przesadzony kwiat stojący w prezbiterium.

 

Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczną dekorację świątyni. W tym tygodniu przekazano na remont attyki: Firma Transport Krajowy i Międzynarodowy Mieczysław Księżopolski 500zł, Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe „Bortrans” Krzysztof Borkowski 500zł, rodzina z Teodorowa 100zł. (Rachunek bankowy: Parafia św. Józefa Robotnika, Wołyńce 58, 08-110 Siedlce nr rachunku 23 2030 0045 1170 0000 0290 8340).

 

Dziękuję za troskę o cmentarz parafialny. Przypominam, że odpady zabieramy ze sobą do domu, a jeśli w wyjątkowych sytuacjach nie jest to możliwe, dokonujemy skrupulatnej segregacji. Niech każdy czuje się odpowiedzialny za wspólne dobro jakim jest cmentarz.

 

Na prośbę Wójta Gminy Siedlce podaję do wiadomości, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. Od kompletności i jakości danych będą zależeć losy kraju, w tym naszej gminy, do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat. Jest to ważne także dla nas katolików, bo w spisie podaje się wyznanie religijne, więc wynik będzie świadczył o sile i znaczeniu wspólnoty katolickiej w Polsce. Udział w Narodowym Spisie Powszechnym odbywa się przez internet. Osoby, które nie mają komputera lub internetu, mogą zgłosić się do Urzędu Gminy, w którym jest przygotowane specjalne stanowisko do spisania się.

 

Życzę Wam Moi Drodzy, abyście z radością i ufnością wracali po Świętach do wciąż niecodziennej codzienności. Chrystus Zmartwychwstał! Z Nim pokonamy wszelkie przeciwności.

 

ks. Jacek Mucha, proboszcz 

 

 

INTENCJE MSZY ŚW.  6-11 kwietnia 2021

 

WTOREK   6 kwietnia 2021

18.00  + Hieronima Wiśniewskiego (30) Filomenę, zm. z rodzin Wiśniewskich, Ługowskich, Myrchów i Bańkowskich, ks. posługujących w naszej parafii

P.P.  + Marcina of. sąsiedzi 

 

ŚRODA  7 kwietnia 2021 

7.00  +Marię (16), Franciszka, Stanisława i Honoratę Marczuk, Zofię i Seweryna Żukowskich

 

CZWARTEK   8 kwietnia

17.00   + Mirosława Wróbel (30dz.)

18.00  W 3 rocz. powstania grupy modlitewnej Matki w modlitwie: o Boże błogosławieństwo i wszelkie łaski za wstawiennictwem św. Moniki dla modlących się matek i o Dary Ducha Świętego, mądre życiowe wybory i opiekę MB dla dzieci objętych mądlitwą 

 

PIĄTEK  9 kwietnia

18.00  + Krystynę (2), Michalinę, Józefa, Adelę, Józefa, Bronisłwę i zm. księży

 

SOBOTA  10 kwietnia

18.00  1) + Józefa, Ludwikę, Zygmunta z rodz. Wysockich; Stefana, Zofię, Ryszarda z rodz. Wolskich; ks. Janusza Stefaniuka i wszystkich księży, którzy posługiwali w naszej parafii

2)  + Arkadiusza Świderskiego (9) i zm. z rodz. Urbanów i Świderskich

 

NIEDZIELA  11 kwietnia

8.3+ Kazimierza Krasy

11.00  Za parafian - Chrzest: Maja Starulak i Alicja Sachanowicz

15.00 Godzina Miłosierdzia 

17.00  1)  + Witolda Grochowskiego (1)

2)  + Wacława i Apolonię Walczak, Helenę Kozłowską i Wacława Walczaka

 

PARAFIA ŚW. JÓZEFA ROBOTNIKA W WOŁYŃCACH, DIECEZJA SIEDLECKA, DEKANAT DOMANICKI, ULICA BURSZTYOWA 1, 08-110 SIEDLCE, WOJ. MAZOWIECKIE

 

MSZE ŚWIĘTE W PARAFII WOŁYŃCE

 

Niedziela:  8.30, 11.00, 17.00

Dni powszednie: godzina -  18.00

Środa i sobota godz. 6.00 Msza św. roratnia

Adoracja Najświętszego Sakramentu -

druga niedziela miesiąca 15.00 - 17.00

 

SAKRAMENT SPOWIEDZI ŚW. W PARAFII WOŁYŃCE

 

Przed każdą Mszą św.

 

DANE KONTAKTOWE PARAFII WOŁYŃCE

 

Parafia p.w. św. Józefa Robotnika w Wołyńcach

Diecezja Siedlecka, Dekanat Domanicki

Bursztynowa 1, 08-110 Wołyńce

Tel. 25 6435291

Administrator strony: Małgorzata Ewa Szczepańska

parafia.www@wp.pl

Konto bankowe Parafii Wołyńce

23 2030 0045 1170 0000 0290 8340

Parafia Wołyńce