20 grudnia 2020

• OGŁOSZENIA PARAFIALNE I INTENCJE MSZY ŚW.

IV Niedziela Adwentu - 20 grudnia 2020

Dziś o 16.00 - spotkanie modlitewne matek

Dziękuję za pomoc w organizacji rekolekcji tu w świątyni i na plebanii, a wszystkim parafianom za udział, który jest świadectwem wiary i za podporządkowanie się sugestii, aby przystąpić do sakramentu pokuty w dniu wyznaczonym dla konkretnych miejscowości.

W czasie rekolekcji zebraliśmy na remont attyki 1.852 zł Bóg zapłać.

We wtorek po Mszy św. nabożeństwo do św. Jana Pawła II.

Dziękuję wszystkim, którzy przynajmniej raz byli na pięknej, uświęconej tradycją Mszy Maryjnej odprawianej przed świtem. Jutro o godz. 6.00 ostatnie Roraty. Serdecznie zapraszam.

W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją zachowajmy przez cały dzień wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. W rodzinach katolickich wieczerzę wigilijną rozpoczynamy czytaniem Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, modlitwą i śpiewem kolędy. Przeżyjmy ten wieczór w duchu chrześcijańskiego oczekiwania na narodzenie Chrystusa, wyrażając sobie wzajemną życzliwość, miłość i przebaczenie. Zachęcam do udziału w Pasterce.

Z racji pandemii, dla zapewnienia odpowiedniej liczby osób w świątyni, w tym roku będą dwie Pasterki o godz. 22.00 i 24.00. W sobotę na Roratach odbyło się losowanie (!!!), w wyniku którego na godz. 22.00 zapraszamy mieszkańców: Rakowca, Teodorowa, Sekuły i Żelkowa Kolonii, a na godz. 24.00 mieszkańców: Wołyniec, Wołyniec Kolonii, Wólki Wołynieckiej i Lipniaka. Jeśli komuś bardziej odpowiada inna godzina niż ta wskazana, to oczywiście serdecznie zapraszamy, ale niech to będą wyjątki. Starajmy się zachować wyznaczony porządek, aby ułatwić decyzję uczestniczenia w Pasterce osobom, które czują lek przed zarażeniem koronawirusem.

W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o 8.30, 11.00 i 17.00 (dzięki zezwoleniu ks. biskupa na odprawienie przez każdego księdza czterech Mszy św. w dniu 25.XII). W sumie w naszej parafii będzie pięć Mszy świątecznych (dwie Pasterki i trzy w dzień), więc każdy może bezpiecznie przyjść do świątyni - naszego parafialnego Betlejem - i na Eucharystii powitać Nowonarodzonego Zbawiciela.

Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

W sobotę II Dzień Świąt, w liturgii święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę 8.30, 11.00 i 17.00. Taca przeznaczona jest na budujące się kościoły w diecezji.

W zakrystii możemy jeszcze nabyć opłatek, a przy kaplicy MB Częstochowskiej świece wigilijne „Caritas”.

Bóg zapłać za ofiary na remont. W tym tygodniu przekazano bezpośrednio proboszczowi : 500zł, 200zł, 150zł, 5x100zł i wpłacono na konto bankowe: 100zł. (Rachunek bankowy: Parafia św. Józefa Robotnika, Wołyńce 58, 08-110 Siedlce nr rachunku 23 2030 0045 1170 0000 0290 8340).

Dziękuję Panom Radnym i p. Grzegorzowi Cisakowi, który zastąpił p. Andrzeja Szostka za rozniesienie opłatków i przeprowadzenie zbiórki na ogrzewanie kościoła. Zebraliśmy 19.235 zł. Szczegółowe rozliczenie zostało przedstawione w niedzielę w ogłoszeniach.

Ofiary za opłatek po odliczeniu ich zakupu i darowizny na rzecz Zakonu Sióstr Benedyktynek wyniosły: 5.140zł. Kwota zasili budżet remontowy.

Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii.

Wszystkim życzę spokojnych przygotowań do Świat Bożego Narodzenia.

• INTENCJE MSZY ŚW.

21-27 grudnia 2020 r.

PONIEDZIAŁEK  21 grudnia 2020

18.00 ++ Witolda (23) i Stanisława Markowicz, Władysławę Śliwka, Romana i Stefana Jędrzejuk

P.P.  +Jadwigę Kokoszka  of. Alicja Oknińska  P.P  + Franciszka Wolskiego (Msza greg.)

WTOREK    22 grudnia 2020

18.00  ++ Elżbietę Gawlik, jej zm. rodziców oraz zm. z rodzin Stańskich i Oknińskich

P.P  + Franciszka Wolskiego (Msza greg.)

ŚRODA  23 grudnia 2020

6.00 Roraty ++ Bronisławę (w kol. r. śm.), Józefa, Zofię i wszystkich zm. z rodz. Wolskich; zm. z rodz. Pawlików; ks. Janusza Stefaniuka; księży którzy pracowali w naszej parafii i dusze w czyśćcu cierpiące

P.P  + Franciszka Wolskiego (Msza gregoriańska)

CZWARTEK   24 grudnia 2020