29 listopada 2020

I Niedziela Adwentu - 29 listopada 2020

Dziś:

po Mszy św. o godz. 8.30 różaniec w intencji zmarłych sióstr i braci z Kół Żywego Różańca 12.15 poświęcenie nowych pomników; osoby zainteresowane proszę, aby zebrały się przy grobie księży 16.00 - spotkanie modlitewne matek

Jutro przypada pierwsza rocznica śmierci śp. Księdza Proboszcza Janusza Stefaniuka. Serdecznie zapraszam na Mszę św. na godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się uroczystość poświecenia pomnika na grobie śp. ks. Proboszcza.

Rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania na spotkanie z Chrystusem, który przychodzi do nas nie tylko w Święta Bożego Narodzenia, ale na wiele sposobów: w modlitwie, lekturze Słowa Bożego, sakramentach, w drugim człowieku, w naszej śmierci. Adwent to nauka czuwania, aby nie przegapić spotkania z Bogiem.

Serdecznie zapraszam na piękne, uświęcone tradycją adwentowe spotkania na porannej Mszy ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej Mszą św. roratnią. Będziemy się modlić za wstawiennictwem Maryi, Jutrzenki naszego Zbawienia w środy i soboty o godz. 6.00. Zachęcam rodziców, aby pomogli młodszym i starszym dzieciom dotrzeć na Roraty. Nie będzie to zapewne łatwe, ale włożony wysiłek przyniesie duchowe i wychowawcze korzyści całej rodzinie. Na Roraty przynosimy lampiony. W soboty Msza św. będzie się rozpoczynać  procesją z lampionami

Wznawiamy spotkania przygotowujące do I Komunii św. Zapraszam w sobotę na Mszę św. o godz. 18.00. dziewczynki z kl. 3 z jednym rodzicem, aby nie przekroczyć limitu osób w świątyni. Na Mszy św. poświęcenie medalików (medaliki zakupują rodzice). Po Mszy św. mamy spotkają się z p. krawcową, a dzieci będą miały krótką katechezę. W sobotę 12 grudnia spotkanie chłopców.

W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Początek adoracji we czwartek o godz. 17.00, w piątek o godz. 16.00, w sobotę po Roratach. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.

Za tydzień Pierwsza Niedziela miesiąca, adoracja po Mszy św. o godz. 8.30.

Przyszła niedziela to Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do do puszek na ten cel.

Bóg zapłać za wczorajszą pracę przy porządkowaniu terenu przy kościele.

Bóg zapłać p. Katarzynie Żukowskiej za piękną dekorację adwentową.

Panowie Radni rozpoczęli roznoszenie poświęconych opłatków i zbiórkę na ogrzewanie kościoła.

Przy kaplicy MB Częstochowskiej do nabycia świece wigilijne Caritas w cenie: 7zł, 13zł i 20 zł.

Bóg zapłać za ofiary na remont attyki. W tym tygodniu przekazano: 200zł, 2 x 100zł. (Rachunek bankowy: Parafia św. Józefa Robotnika, Wołyńce 58, 08-110 Siedlce nr rachunku 23 2030 0045 1170 0000 0290 8340).

Propozycja na Adwent: rekolekcje ODDANIE33, które rozpoczną się 29 listopada i potrwają do 31 grudnia. Zwieńczeniem będzie akt oddania się Panu Jezusowi przez Maryję - 1 stycznia 2021 roku. To 33-dniowe rekolekcje przygotowujące do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Na materiały składa się Słowo Boże, nauczanie Kościoła, teksty świętych i mistyków oraz przesłanie objawień Matki Bożej z Fatimy.

Te rekolekcje to RATUNEK NA TE CZASY. Ratunek w Sercu Jezusa i Maryi. NICZEGO dziś nie potrzebujemy bardziej, niż tego ratunku. Szczegółowe informacje i teksty rozważań na każdy dzień na stronie: https://rozaniecdogranic.pl/

Rekolekcje w naszej parafii 13-15 grudnia.

Pani Barbarze Żukowskiej, z racji imienin, życzymy Bożego błog. oraz opieki MB.

Wszystkim Parafianom życzę, aby Adwent był czasem bogatym w duchowe przeżycia - Proboszcz

INTENCJE MSZY ŚW.

30 listopada - 6 grudnia 2020 r.

PONIEDZIAŁEK  30 listopada 2020

18.00  1) + ks. Janusza Stefaniuka i jego mamę śp. Mariannę (ostatnia Msza gregoriańska)

2) of. Marzena Chęć

WTOREK    1 grudnia 2020

17.15   + Wojciecha Kowalczyka (3o dz.)

18.00  1) +Mieczysława Szczepańskiego (5)

2) +Mieczysława Wróbla of. Akacja Katolicka i Apostolat Złotej Róży

P.P  + Franciszka Wolskiego (1-sza Msza gregoriańska)

ŚRODA  2 grudnia 2020