01 listopada 2020

Niedziela, 1 listopada 2020

• Ogłoszenia duszpastersko-sanitarne:

W naszej świątyni może uczestniczyć w nabożeństwach 80 osób. Pamiętajmy o maseczkach i zajmowaniu miejsc w świątyni tak, aby zachować maksymalne odległości między uczestnikami liturgii. Do komunii św. podchodźmy w pewnych odstępach.

Zgodnie z decyzją władz państwowych cmentarz parafialny będzie zamknięty do 2 LISTOPADA do godz. 24.00. W dniu 3o.X kontaktowała się z proboszczem Policja, przypominając o bezwzględnym obowiązku zamknięcia bramy cmentarza, pod rygorem dotkliwej kary administracyjnej. W duchu chrześcijańskiej pokory przyjmijmy tę trudna sytuację. 3 listopada staniemy z modlitwą nad grobami bliskich, zapalimy znicze i ofiarujemy kwiaty.

Porządek nabożeństw 1 i 2 listopada:

Uroczystość Wszystkich Świętych - Msze św. jak w niedziele: 8.30, 11.00 i 17.00 (dodatkowa);  Dzień Zaduszny - 8.30 Msza św., 17.30 różaniec wypominkowy i Msza św. około godz. 18.00.

Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach od 2 do 8 listopada. W dni powszednie Różaniec wypominkowy o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30,  a także trzy Msze św.: 2 listopada o godz. 18.00 oraz w rekolekcje adwentowe i wielkopostne. Kartki wypominkowe wyłożone są pod chórem.

W tym roku odpust zupełny za zmarłych można zyskiwać przez cały miesiąc.

1 listopada rozpoczyna się Msza św. gregoriańska w intencji śp. ks. Janusza Stefaniuka i jego mamy śp. Marianny. Msza gregoriańska zakończy się 30 listopada w 1 rocznicę śmierci Ks. Proboszcza.

W dniach 1-8 listopada trwa ogólnopolskie wydarzenie modlitewne „Różaniec Do Granic Nieba”. Zachęcamy do odmówienia codziennie przynajmniej części bolesnej różańca w intencji: 1) wynagrodzenia wobec dzieci, które przez grzechy lub zaniedbania Polaków i Polek nie mogły przyjść na świat, 2) z prośbą skierowaną do Boga o Miłosierdzie dla naszej Ojczyzny. Szczegółowe informacje na parafialnym FB i https://www.rozaniecdogranic.pl

W czwartek rozpoczął się zapowiadany remont attyki. Czas jest szczególny, mała frekwencja na mszach św., mniejsze ofiary, ale damy radę. Przyjdzie moment, że świątynia znów się zapełni i będziemy cieszyli się piękną i bezpieczną attyką. Z remontem nie można czekać, bo w ostatnim czasie odpadł kolejny fragment tynku nad podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Osoby, których nie zastali Panowie Radni podczas zbiórki mogą składkę na rzecz remontu przekazać na konto parafialne, nr na stronie parafialnej (Rachunek bankowy: Parafia św. Józefa Robotnika, Wołyńce 58, 08-110 Siedlce nr rachunku 23 2030 0045 1170 0000 0290 8340).

Pod chórem znajdują się pamiątkowe kartki ze zdjęciem naszej świątyni i modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II. Przekażmy je dalszej rodzinie i znajomym, może ktoś będzie chciał wesprzeć nasz remont.

Na dni modlitwy za zmarłych i czas refleksji nad naszą świętością życzę wszystkim Parafianom i Gościom głębokich, duchowych przeżyć - Proboszcz

INTENCJE MSZY ŚW. 2 - 8 listopada 2020 r.

PONIEDZIAŁEK  2 listopada 2020

8.30  ++ Stanisława i Andrzeja Sprzączak, Stefana Szklarza i dusze w czyśćcu cierpiące

18.00 1) ++ Wacława (12) i Antoninę Woźniak; Wiesławę, Adama, Tomasza Wołosiak; ks. Janusza Stefaniuka

2) za zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej