24 października 2020

XXX niedziela zwykła - 25 października 2020

Ogłoszenia duszpastersko-sanitarne:

• Ksiądz Biskup udzielił – do odwołania – ogólnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym Diecezji Siedleckiej i osobom przebywającym na jej terenie. Jednocześnie ks. Biskup przypomina, że osoby korzystające z dyspensy mają obowiązek łączyć się duchowo z uczestnikami Eucharystii przez TV, radio lub internet, uczestnicząc we Mszy św., a nie być tylko widzami spektaklu.
  • W naszej świątyni może uczestniczyć w nabożeństwach 80 osób.
  • nie rezygnujmy łatwo z Eucharystii, przyjdźmy na Msze św. na których jest mniej osób: w niedzielę o godz. 17.00 lub w sobotę o godz. 18.00 (sobotnia wieczorowa Msza św. zastępuje niedzielną), skorzystajmy z miejsca na małym chórze lub w dolnej kaplicy.
  • pamiętajmy o maseczkach !!!
  • jeśli ktoś pragnie przyjąć Komunie św. na rękę, niech bezpośrednio przed podejściem do ołtarza zdezynfekuje dłonie (płyn przy wejściu do kościoła), aby po przyjęciu Komunii spożyć ewentualne najdrobniejsze okruchy Konsekrowanego Chleba, czyli Ciało Pańskie.

W środę uroczystość głównych patronów naszej diecezji św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Zachęcam do modlitwy w intencji wspólnoty Kościoła diecezjalnego - ks. biskupa, duchowieństwa i wiernych świeckich.

W tym tygodniu kończy się miesiąc różańcowy. Dzieci, które nie mogą dotrzeć do kościoła niech odmawiają różaniec w domu, potem otrzymają odpowiednie naklejki. Rozstrzygnięcia konkursu zorganizujemy w bezpieczniejszym czasie. Proszę przechowywać książeczki z naklejkami.

Dziękuję Kołom Żywego Różańca, oraz innym grupom parafialnym oraz dzieciom za przewodniczenie modlitwie różańcowej.

1 listopada -  Uroczystość Wszystkich Świętych, nasze dziękczynienie Bogu za łaskę świętości mieszkańców Nieba, a jednocześnie przypomnienie o naszym powołaniu do świętości. Porządek nabożeństw: 8.30 Msza św. w kościele, 11.00 Msza św. na cmentarzu za zmarłych tam spoczywających i zm. polecanych w naszych modlitwach. Jeżeli władze państwowe wydadzą nowe obostrzenia w kwestii cmentarzy, Msza św. o godz. 11.00 będzie odprawiona w kościele.

W poniedziałek Wspomnienie Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny, nasza modlitwa za cierpiących w czyśćcu. Porządek nabożeństw: 8.30 Msza św. 17.30 różaniec wypominkowy i Msza św. Nie będzie wspólnej procesji na cmentarz (zakaz organizacji).

Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach od 2 do 8 listopada. W dni powszednie Różaniec wypominkowy o godz. 17.30, w niedzielę 8 listopada po Mszy św. o godz. 8.30,  a także trzy Msze św.: 2 listopda oraz w rekolekcje adwentowe i wielkopostne. Kartki wypominkowe wyłożone są pod chórem

W tym roku odpust zupełny za zmarłych można zyskiwać przez cały miesiąc. Warunki odpustu: Komunia św, nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. oraz wyrzeczenie się przywiązania do wszelkiego grzechu, nawet lekkiego. Osoby chore i starsze, niech pomodlą się i wzbudzą w sobie intencję odpustu, a warunki mogą spełnić w bezpiecznym czasie.

Robiąc porządki przy grobach naszych bliskich pamiętajmy też o czystości całego cmentarza. Wynośmy śmieci w wyznaczone miejsca, a kto może niech zabierze je ze sobą, aby w ten sposób ograniczyć opłaty za wywóz nieczystości z cmentarza. Kwiaty doniczkowe stawiamy obok dużego kontenera.

INTENCJE MSZY ŚW. 26.X - 1.XI 2020 r.

PONIEDZIAŁEK  26 października 2020

18.00  + Józefa Nieścieruka (4) i dziadków obojga stron

P.P.   + Stanisława w rocz. śmierci, zm. z rodz. Rusinków, Kubajewskich, Bulaków; Jadwigę, Dariusza Bareja; Józefa

WTOREK    27 października 2020