18 października 2020

• OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX niedziela zwykła - 18 października 2020

Kilka praktycznych wskazówek dla uczestników nabożeństw w kościele w Wołyńcach:

• Ksiądz Biskup udzielił – do odwołania – ogólnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym Diecezji Siedleckiej i osobom przebywającym na jej terenie;
  • w naszej świątyni - zgodnie z limitami - może jednocześnie przebywać 150 osób, tę liczbę w „normalną” niedzielę  przekraczamy tylko na Mszy św. o godz. 11.00;
  • nie rezygnujmy łatwo z Eucharystii, przyjdźmy na Msze św. na których jest mniej osób: w niedzielę o godz. 17.00 lub w sobotę o godz. 18.00 (sobotnia wieczorowa Msza św. zastępuje niedzielną), skorzystajmy z miejsca na małym chórze lub w dolnej kaplicy, ewentualnie uczestniczmy we Mszy św. na dworze, tylko odpowiednio się ubierzmy;
  • pamiętajmy o maseczkach !!!
  • jeśli ktoś pragnie przyjąć Komunie św. na rękę, niech bezpośrednio przed podejściem do ołtarza zdezynfekuje dłonie (płyn przy wejściu do kościoła), aby po przyjęciu Komunii spożyć ewentualne najdrobniejsze okruchy Konsekrowanego Chleba, czyli Ciało Pańskie;
  • jeśli masz objawy jakiejkolwiek infekcji - zostań w domu;
  • jeśli jesteś chory lub korzystasz z dyspensy połącz się duchowo z uczestnikami Eucharystii przez TV, radio lub internet, uczestnicz we Mszy św., a nie bądź tylko widzem.

Rodziców dzieci klas I zapraszam do zakrystii po deklaracje zgłoszenia dzieci do rozpoczęcia przygotowań do I Komunii Świętej.

W ubiegłą niedzielę poświęciliśmy odrestaurowany krzyż przy ulicy Słonecznej w Żelkowie Kolonii. Bóg zapłać rodzinie, którą wykazała inicjatywę odnowienia krzyża i własnym sumptem wykonała wszystkie prace. Efekt jest imponujący, krzyż łączy w sobie stare i nowe elementy. Jeśli na terenie parafii są stare krzyże wymagające renowacji podejmijmy wspólnie, jako mieszkańcy ulicy lub miejscowości, dzieło ich odnowy.

Dziś i jutro odbywa się międzynarodowa kampania modlitewna - Milion dzieci modli się na Różańcu. Akcja jest odpowiedzią na liczne prośby o modlitwę różańcową, jakie Matka Boża Fatimska kierowała do dzieci w Portugalii w 1917 roku. Modlitewny szturm nawiązuje też do słów św. o. Pio: "Jeśli milion dzieci będzie modliło się na różańcu, to świat napełni się pokojem”… Zapraszam jutro dzieci na wspólną modlitwę o 17.30.

We wtorek Msza św w intencji śp. ks. Janusza Stefaniuka of. przez chór i scholę. Mamy prośbę, aby KŻR św. Siostry Faustyny poprowadziło modlitwą różańcową w piątek, a chór i schola we wtorek.

We czwartek 22.X wspomnienie liturgiczne. św. JPII. Po Mszy odmówimy litanię do św. JPII, a następnie spotkanie biblijne dla lektorów i wszystkich chętnych.

Zachęcamy do wypełniania i składania kartek wypominkowych, w których polecamy modlitwie całego Kościoła zmarłych bliskich naszemu sercu. Imiona Zmarłych czytane są podczas modlitwy różańcowej w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych oraz sprawowane są w ich intencji trzy Msze św.: 2 listopada oraz w adwentowe i wielkopostne rekolekcje parafialne. Kartki wypominkowe wyłożone są obok gazet.

Panowie Radni prowadzą drugą kwartalną zbiórkę na remont attyki. Bóg zapłać za składane ofiary. W tym tygodniu wpłacono na konto: 3x50zł i 100zł. (Rachunek bankowy: Parafia św. Józefa Robotnika, Wołyńce 58, 08-110 Siedlce nr rachunku 23 2030 0045 1170 0000 0290 8340).

W zakrystii do nabycia Kalendarz rolnika, w którym wiele ciekawych informacji i porad nie tylko dla rolników. Cena 25 zł.

Wójt Gminy Siedlce przypomina o trwającym Powszechnym Spisie Rolnym. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych, a czasu jest coraz mniej. Spisu można dokonać przez internet, telefonicznie lub w Urzędzie Gminy. Z rolnikami, którzy do tej pory nie spisali się może kontaktować się rachmistrz.

Za tydzień w niedzielę zmiana czasu - śpimy dłużej.

Polecam Wszystkich moich Parafian i Gości opiece Matki Bożej Uzdrowicielki Chorych.

INTENCJE MSZY ŚW.

19-25 października 2020 r.

PONIEDZIAŁEK  19 października 2020

18.00  of. Marzena Adamczyk

P.P.   + Dariusza Kordeckiego z racji urodzin

P.P.  + Jadwigę Wachnikowską of. Maria i Wiesław Kler z dziećmi

WTOREK    20 października 2020

18.00  1) + ks. Janusza Stefaniuka  of. Chór i schola

2)  Dziękczynno - przebłagalna za 37 lat pracy katechetycznej p. Małgorzaty Kosyl, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla tych, których uczyła, aby zawsze byli blisko Pana Jezusa, a dla zmarłych uczniów o dar życia wiecznego z Bogiem

ŚRODA  21 października 2020

18.00 of. Ewa Wiśniewska

CZWARTEK   22 października 2020

18.00  ++ Elżbietę Gawlik i jej rodziców oraz zm. z rodzin Stańskich i Osińskich

PIĄTEK  23 października 2020

18.00  of. Małgorzata Ułanowska

SOBOTA  24 października 2020

18.00  ++ Marię w rocz. śm. i Stefana Wysokińskich, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

NIEDZIELA  25 października 2020

8.30 Dz-bł. w r. zawarcia sakramentu małżeństwa Joanny i Krzysztofa z prośbą o Boże błog., wszelkie potrzebne dary i opiekę MB

P.P. + Marka Żukowskiego of. sąsiedzi p. Ługowscy

11.00 ++ Henrykę Gawron (9) Zygmunta i rodziców obojga stron

P.P. Dz-bł. o Boże błog. i opiekę MB dla Jasia w 1 rocz. ur. oraz za Karolinę i Piotra w 8 r. ślubu

P.P. ++ Mariannę i Cecylię Szeląg, Zdzisława Szeląga - of. córka Jadwiga Wołoszka

17.00  1) Za Parafian

2) Dz-bł. w 25 r. zawarcia sakramentu małżeństwa Katarzyny i Wiesława Aniołek z prośbą o Boże błog., wszelkie potrzebne dary i opiekę MB dla jubilatów i dzieci

Dziś:

po Mszach św. możemy nabyć kalendarz seminaryjny, jako „cegiełkę” na rzecz WSD 16.oo - spotkanie grupy Matki w modlitwie.