20 października 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY św.

XXIX Niedziela Zwykła  -  20 października 2024

Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny; ofiary składane na tacę są przeznaczone na misje.

Pozostało jeszcze 11 dni października, zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30. We wtorki, czwartki i soboty modlitwę różańcową prowadzą dzieci i zbierają karteczki z informacjami o modlitwie różańcowej (konkurs frekwencji).

We wtorek wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II.

We czwartek nie ma spotkania biblijnego.

W następną niedzielę po Różańcu zmianka różańcowa i krótkie spotkanie zelatorów KŻR i wszystkich zainteresowanych rozwojem Żywego Różańca w naszej parafii.

Za tydzień zapraszamy dzieci z klasy II i ich rodziców na Mszę św. o godz. 11.00, po Mszy św. spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii św. Jak w poprzednim roku będą rozprowadzane książki katechetyczne dla dzieci i rodziców w cenie 10zł.

Zapowiedź porządku nabożeństw w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny. 1 listopada: 8.30 Msza św. w kościele i o 11.00 na cmentarzu za zmarłych tam spoczywających, o godz. 17.00 procesja żałobna na cmentarzu i Różaniec za zmarłych. 2 listopada: Msze św. w kościele o godz. 10.00 i 18.00, pół godziny przed Mszami św. modlitwa wypominkowa.

Pod chórem na stoliku z gazetami wyłożone są kartki wypominkowe. W naszej parafii modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach: od 2 do 8 listopada Różaniec z czytaniem imion zmarłych oraz  Msze św.: 1 listopada i 6 sierpnia na cmentarzu i 2 listopada w kościele oraz w rekolekcje adwentowe i wielkopostne. Włączmy dzieci w wypisywanie kartek wypominkowych, niech młode pokolenie uczy się pamięci o zmarłych i modlitwy.

Porządkując mogiły zabierajmy odpady do domów i tam poddajmy segregacji, a kontenery na cmentarzu pozostawmy do dyspozycji osobom, które są przejazdem. Niech naszej trosce o groby najbliższych towarzyszą słowa papieża Franciszka: „Mniej rzeczy, więcej modlitwy”.

Zgromadzenie Misyjne Księży Sercanów organizuje zbiórkę aktualnych i wycofanych z obiegu monet i banknotów polskich i zagranicznych oraz zniszczonej biżuterii srebrnej (złotej, bursztynowej…) na budowę studni w krajach afrykańskich i kształcenie młodzieży na terenach misyjnych. Wymienione przedmioty można przynieść za tydzień do zakrystii i zostaną one wysłane organizatorom zbiórki. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

W minionym tygodniu zostały wstawione nowe, aluminiowe drzwi zewnętrzne na klatce schodowej do dolnej kaplicy. Teraz czeka nas naprawa tynków i malowanie klatki schodowej.

22 października o godz. 18.00 w świetlicy w Wołyńcach odbędzie się spotkanie informacyjne na temat dofinansowania inwestycji zmniejszających opłaty za energię elektryczną i ogrzewanie budynków. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

INTENCJE MSZY ŚW.  21 - 27 października 2024

PONIEDZIAŁEK   21 października 2024

18.00  dz-bł. w kolejną rocz. ślubu Ewy i Ireneusza z prośbą o Boże błog., łaskę zdrowia i wszelkie potrzebne Boże dary ł oraz opiekę Matki Bożej  i św. Józefa dla małżonków i ich dzieci.

WTOREK   22 października 2024

18.00  w intencji dzieci o Boże błog. i opiekę Matki Bożej  of. KŻR Rodziców św. Jana Pawła II

ŚRODA  23 października 2024

18.00  + Mieczysława (3), Stanisława Dzierżyńskiego, Irenę, Jana Cetnar i Zbigniewa Matuła