PARAFIA ŚW. JÓZEFA ROBOTNIKA W WOŁYŃCACH, DIECEZJA SIEDLECKA, DEKANAT DOMANICKI, ULICA BURSZTYNOWA 1, 08-110 SIEDLCE, WOJ. MAZOWIECKIE

parafia.www@wp.pl

 25 643 52 91

13 września 2020

Ogłoszenia parafialne

 • OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

  XXIV niedziela zwykła - 13 września 2020

   

  W minioną niedzielę parafia nasza przeżywała wizytację kanoniczną biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy. Ks. Biskup wyraził swoje zadowolenie z duchowego i materialnego funkcjonowania parafii. Jako Pasterz Diecezji zachęcił do jeszcze większego zaangażowania wiernych świeckich w życie Kościoła i wspólnoty parafialnej oraz pozostawił kilka szczegółowych wskazań, które omówimy w najbliższym czasie.

   

  Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu wizytacji i w jej dostojnym i pięknym przebiegu.  Dziękuję p. Barbarze Żukowskiej wraz z Chórem i p. Jackowi Kameckiemu z Zespołem za piękna oprawę muzyczną Mszy świętych., a także p. Stanisławowi Wiśniewskiemu za prowadzenie śpiewów na cmentarzu parafialnym. Dziękuję ministrantom za uroczystą asystę, rodzinom które witały w naszym imieniu ks. Biskupa, p. Katarzynie Żukowskiej za piękną i bardzo wymowną dekorację kwiatową, p. Łukaszowi Zubkowi za nagłośnienie cmentarza oraz państwu Małgorzacie i Krzysztofowi Szczepańskim za piękną fotorelację z uroczystości. Bóg zapłać Wszystkim, którzy przybyli na spotkanie z Pasterzem Diecezji wykazując swoje zrozumienie, jak ważna jest posługa Biskupa we wspólnocie Kościoła.

   

  Dziękuję młodzieży, która przystąpiła do sakramentu bierzmowania za godną, pobożną i adekwatną do podniosłej chwili postawę. Bóg zapłać rodzicom za pomoc dzieciom w przygotowaniu się do przyjęcia sakramentu. Dziękuję rodzicom za posprzątanie świątyni i jej otoczenia oraz za dar na rzecz parafii - kielich do udzielania Komunii św. pod dwiema postaciami. 

   

  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Polsce Tydzień Wychowania i dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Każdego dnia na wieczorowej Mszy św. będziemy modlili się za ludzi młodych, rodziców i wychowawców.

   

  Zapraszamy dziewczynki do śpiewu w scholi muzycznej a chłopców do grupy ministranckiej. Zaangażowanie dzieci i młodzieży we wspólnotach parafialnych ma wielki wpływ na życie religijne, ale także pomaga w kształtowaniu charakteru i rozwoju różnych umiejętności i talentów. Dziewczynki od klasy 2 szkoły podstawowej mogą zgłaszać się do p. Barbary Żukowskiej, a kandydaci na ministrantów od klasy 4 szkoły podst. do proboszcza, pierwsza zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9.00 w sali obok zakrystii.

   

  Jutro, 14-go września wypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie przez św. Helenę krzyża, na którym umarł nasz Pan Jezus Chrystus. Msza św. o godz 18.00 i błogosławieństwo relikwiami Krzyża św.

   

  We wtorek w liturgii wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Msze św. o godz. 18.00 i 19.00. Zapraszamy Matki, które boleśnie przeżywają swoje problemy, aby poleciły swoje troski Panu Bogu za przyczyną Matki Bożej Bolesnej.

   

  We czwartek po Mszy św. wieczorowej zapraszam na spotkanie biblijne.

   

  W piątek wypada święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i Polskiej Młodzieży. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 dzieci, młodzież oraz rodziców. Za przyczyną św. Stanisława będziemy prosili Boga o świętość dla młodego pokolenia. 

   

  Za tydzień spotkanie dzieci z klas III i ich rodziców przed I Komunią św., która w naszej parafii odbędzie się w 3 niedzielę maja 2021r. Zgodnie  z prawem Kościoła katolickiego do sakramentów przystępuje się w parafii zamieszkania. Pierwsza Komunia św. nie jest uroczystością klasową czy szkolną. To jest wydarzenie i święto Kościoła, czyli konkretnej wspólnoty parafialnej. Uczestniczenie w rocznych (klasa III), a tym bardziej trzyletnich (klasy I i II) przygotowaniach do I Komunii św. w innej parafii byłoby całkowitym zerwaniem więzów z własną wspólnotą. Rodzina taka, nigdzie nie byłaby u siebie, nigdzie do końca nie czułaby się odpowiedzialna za Kościół, a to jest istotnym elementem naszej wiary.

   

  W najnowszym numerze Katolickiego Echa Podlasie możemy przeczytać min.: Czym jest trema i jak możemy przezwyciężać lęk przed publicznymi wystąpieniami; Piękną historię o życiu i cierpieniu s. Róży Wandy Niewęgłowskiej; O wizerunkach MB Bolesnej.

   

  Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski informuje, że przez trzy miesiące, od 1 września do 30 listopada na terenie całego kraju prowadzony jest Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych. Aby wziąć udział w spisie rolnym, należy samodzielne wypełnić elektroniczny formularz na stronie internetowej spis rolny.gov.pl. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą zadzwonić na Infolinię Spisową i podczas rozmowy z konsultantem spisać się przez telefon. Można też skorzystać z punktu spisowego w urzędzie gminy. Wszystkie informacje o gospodarstwie rolnym przekazane podczas spisu objęte są tajemnicą statystyczną.

   

  Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej świątyni. W tym tygodniu wpłynęła ofiara: 100zł Dane rachunku bankowego: Parafia św. Józefa Robotnika, Wołyńce 58, 08-110 Siedlce nr rachunku 23 2030 0045 1170 0000 0290 8340 (także na naszej stronie parafialnej).

   

  Naszym Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa a solenizantom i jubilatom wielu łask Bożych. Szczęść Boże.

   

  ks. Jacek Mucha, proboszcz

   

   

  INTENCJE MSZY ŚW. 

  14-20 września 2020 r.

   

   

   

  PONIEDZIAŁEK  14 września 2020

  18.00 + Jana (2) i rodziców Adolfa i Zofię Jastrzębskich

   

  WTOREK    15 września 2020

   18.00  + Danutę, Mariana, Dariusza, Marcina i Jana; za wszystkich zm. z rodziny

  19.00  + Dz-bł. w 90 r. ur. Ireny Szczepańskiej z prośbą o Bożę błog., łaskę zdrowia, opiekę MB

                 

  ŚRODA  16 września 2020

  7.00  + Adama (14), Stanisławę, Zofię, Piotra, Zdzisława, Czesława, Stanisława, Ireneusza i Danutę z r. Strzalińskich; Marię, Jana, Stanisława z rodz. Sienkiewiczów

   

  CZWARTEK   17 września 2020

  18.00  + Elżbietę Gawlik i jej rodziców oraz zm. z rodzin Stańskich i Osińskich

   

  PIĄTEK  18 września 2020

  18.00  + Maksymiliana i Antoninę Jastrzębskich; Stanisława, Alfreda i Halinę Kurkusów

   

  SOBOTA  19 września 2020

  17.00 Dz-bł. w 40 r. sakr małż.  Elżbiety i Henryka Zubek oraz w 15 r. Magdaleny i Artura Piskorz z prośbą o Boże błog., wszelkie potrzebne łaski i opiekę MB nad Jubilatami i ich rodzinami

  18.00  of. Krystyna Świderska

   

  NIEDZIELA  20 września 2020

  8.30  + Zygmunta Gawrona (27), Henrykę i rodziców obojga stron

  11.00  + Franciszka Wolskiego (3)

  P.P.  Dz-bł. w 18 r ur. Dawida Bieńkowskiego z prośbą o Boże błog., Dary Ducha Świetego i opiekę MB

  17.00  1) + ks. Janusza Stefaniuka of. mieszkańcy Kolonii Żelków

                2) za Parafian

 

PARAFIA ŚW. JÓZEFA ROBOTNIKA W WOŁYŃCACH, DIECEZJA SIEDLECKA, DEKANAT DOMANICKI, ULICA BURSZTYOWA 1, 08-110 SIEDLCE, WOJ. MAZOWIECKIE

 

MSZE ŚWIĘTE W PARAFII WOŁYŃCE

 

Niedziela:  8.30, 11.00, 17.00

Dni powszednie: godzina -  18.00

Środa i sobota godz. 6.00 Msza św. roratnia

Adoracja Najświętszego Sakramentu -

druga niedziela miesiąca 15.00 - 17.00

 

SAKRAMENT SPOWIEDZI ŚW. W PARAFII WOŁYŃCE

 

Przed każdą Mszą św.

 

DANE KONTAKTOWE PARAFII WOŁYŃCE

 

Parafia p.w. św. Józefa Robotnika w Wołyńcach

Diecezja Siedlecka, Dekanat Domanicki

Bursztynowa 1, 08-110 Wołyńce

Tel. 25 6435291

Administrator strony: Małgorzata Ewa Szczepańska

parafia.www@wp.pl

Konto bankowe Parafii Wołyńce

23 2030 0045 1170 0000 0290 8340

Dzień modlitw o pokój na Ukrainie - Wołyńce