26 maja 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY św.

Uroczystość Trójcy Świętej  -  26 maja 2024

W czwartek:

• Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 8.30 i główna o 10.00. Bezpośrednio po niej wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Na procesję zabieramy wszystkie sztandary i feretrony. Zachęcam  dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach komunijnych do czynnego udziału w procesji. Dziewczęta mogą dołączyć do bielanek sypiących kwiaty lub nieść tzw. poduszeczki, a chłopcy niech wezmą różaniec. Ponieważ procesja będzie trwała „dłuższą chwilę” niech dzieci wymieniają się przy niesieniu poduszeczek i różańca. Krótka próba sypania kwiatów bezpośrednio przed Mszą św. o godz. 9.40 przed kościołem. Dla dzieci w strojach komunijnych będą zarezerwowane pierwsze ławki w kościele. OSP Teodorów i  OSP Rakowiec prosimy o zabezpieczenia przemarszu. Przychodzi do nas Najdostojniejszy Gość - nasz Zbawiciel,  przygotujmy Mu piękne powitanie; wywieśmy flagę, w oknie ustawmy święty obraz.
  • o godz. 17.00 poświęcenie pól w Wołyńcach.
  • o godz. 19.00 na parkingu przed kościołem św. Józefa w Siedlcach odbędzie się koncert uwielbienia „Siedlce dla Jezusa”. Modlitwę poprowadzi zespół „Projekt Uwielbienie”.

Od piątku w czasie oktawy Uroczystości Bożego Ciała po Mszy św. wieczorowej procesja eucharystyczna wokół kościoła. W niedzielę procesja po Mszy św. o 8.30.

W piątek z racji oktawy Uroczystości Bożego Ciała ks. Biskup udzielił dyspensy: można spożywać pokarmy mięsne. Osoby, które skorzystają z dyspensy, zobowiązane są, aby tego dnia ofiarować dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego lub zastąpić wstrzemięźliwość innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św., akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi będzie włączony w nabożeństwo poprzedzające procesję eucharystyczną.

W następną niedzielę:

• po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie chłopców z klasy III i starszych, którzy pragną dołączyć do grona ministrantów. Zwracamy się z prośbą, aby rodzice zachęcili swoje dzieci i przyszli na spotkanie.
  • zbiórka do puszek na nowo budujące się kościoły w naszej diecezji.
  • o 15.30 poświęcenie pól w Lipniaku
  • z racji jubileuszu 25 lecia obecności św. Jana Pawła II w Siedlcach o godz. 19.00, na placu gen. Sikorskiego Siedlcach koncert Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze

Jeszcze raz dziękujemy Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za ofiarowanie parafii olejnego obrazu bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Zgodnie z sugestią artysty malarza został odsłonięty wizerunek MB Częstochowskiej, aby swym wyglądem nawiązywał do zapisanych obok słów Prymasa Tysiąclecia o Czarnej Madonnie. Metalowa sukienka MB zostanie nałożona na kopię obrazu częstochowskiego i zawieszona w sali spotkań obok zakrystii.

Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii: 2x200zł.

INTENCJE MSZY ŚW.  27 maja - 2 czerwca  2024

PONIEDZIAŁEK   27 maja 2024

18.00  + Wacława Zwierzyńskiego (34) i Wacławę Zwierzyńską i dusze w czyśćcu cierpiące

WTOREK   28 maja 2024