24 marca 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY św.

Niedziela Męki Pańskiej 24 marca 2024

Dziękujemy ks. Leszkowi Dąbrowskiemu  za trud wygłoszenia rekolekcji i polecamy Jego Osobę opiece MB Fatimskiej, św. Józefa i św. Jana Pawła II.

Bóg zapłać posługującym muzycznie: p. Barbarze i scholi oraz p. Jackowi z zespołem. Dziękujemy lektorom i służbie ołtarza. Bóg zapłać za wszelkie dary na stół rekolekcyjny.

Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w drodze krzyżowej w intencji przebłagania za grzechy osobiste, rodzinne i społeczne oraz tym, którzy przyczynili się do jej zorganizowania, szczególnie OSP Teodorów i OSP Rakowiec za profesjonalne zabezpieczenie przemarszu. Druhny i druhów strażak zapraszam do trzymania straży przy Grobie Pańskim i do asysty w czasie procesji rezurekcyjnej.

We wtorek i środę od godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców Teodorowa do pomocy w ubieraniu ciemnicy i Grobu Pańskiego (można dołączyć później).

We wtorek od godz. 9.00 odwiedziny chorych ze spowiedzią,  namaszczeniem chorych i komunią św. (wydłuży się czas oczekiwania). W zakrystii zapisy osób spoza listy pierwszopiątkowej.

We czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne, czyli Trzy Święte Dni, w których obchodzimy pamiątkę męki, śmierci i Zmartwychwstania naszego Zbawiciela. Uczestnictwo w całym Triduum pozwoli nam głębiej przeżyć tajemnicę i radość Świąt Wielkanocnych.

W Wielki Czwartek o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej. W tym dniu dziękujemy Panu Bogu za ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Modlimy się za kapłanów, których Bóg postawił na naszej drodze. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji - czyli tzw. ciemnicy. Prywatna adoracja do godz. 21.00. Możliwość spowiedzi.

W Wielki Piątek od godz. 9.00 prywatna adoracja Najświętsze Sakramentu w tzw. ciemnicy. Zachęcam do obecności w kościele w ciągu dnia, aby modlitwą wynagrodzić Panu Jezusowi jego odrzucenie i osamotnienie. Zapraszam do modlitwy Koła Żywego Różańca, inne grupy parafialne, rodziny, dzieci i młodzież. O godz. 15.00 wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia. Jeśli nie możemy przybyć do kościoła odmówmy tę modlitwę w domu. W tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. nie jemy mięsa oraz możemy spożyć jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Udekorujmy Krzyże, które znajdują się w naszych miejscowościach.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Taca na grób Pański w Jerozolimie. Adoracja Najświętszego Sakramentu wystawionego w symbolicznym Grobie Pańskim do godz. 21.00. Możliwość spowiedzi.

W Wielką Sobotę kościół będzie otwarty od godz. 8.30. Poświęcenia pokarmów o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i o 15.00. Można też przynieść wodę, która będzie pobłogosławiona. Koszyczki ze święconką trzymamy w dłoniach, nie stawiamy na stopniach ołtarza. Zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu wystawionego w Grobie Pańskim. W tym dniu Kościół zachęca do postu paschalnego, czyli wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, który kończy się po Wigilii Paschalnej, a nie po poświęceniu pokarmów. Z powodu przesunięcia czasu Celebracja Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Przynosimy świece. Adoracja do godz. 22.00.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego kościół będzie otwarty od godz. 5.30. Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00, następna Msza św. o godz. 11.00. Nie ma Mszy św. o godz. 17.00.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę. Taca na KUL i szkoły katolickie w naszej diecezji.

INTENCJE MSZY ŚW.  25 marca - 1 kwietnia 2024

PONIEDZIAŁEK  25 marca 2024

18.00 + Danielę Sienkiewicz  of. Agnieszka Trybalska  z rodziną

WTOREK   26 marca 2024