14 stycznia 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY św.

2 Niedziela Zwykła 14 stycznia 2024

Dziś:

• w godz. 15.00 - 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpoczyna Apostolat Złotej Róży

Z powodu kolędy Msze św. w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 7.00, w czwartek i sobotę o godz. 18.00.

W miniony piątek w świetlicy w Rakowcu odbył się opłatek i kolędowanie Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu siedleckiego. Wśród 200 gości głównym był ks. Bp Kazimierz Gurda. Bóg zapłać organizatorom za tę piękną inicjatywę.

We czwartek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Polecajmy tę intencję także w naszych osobistych modlitwach.

Od 12 stycznia w kinach można zobaczyć film pt. „Powstaniec 1863”. Jest on poświęcony bohaterowi Powstania Styczniowego – ks. Stanisławowi Brzósce, kapłanowi naszej diecezji. To opowieść o zrywie niepodległościowym, o odwadze i ofiarności w walce o wolną Polskę. Zachęcamy do obejrzenia filmu.

Trwa wizyta duszpasterska. Bóg zapłać za serdeczne przyjmowanie Proboszcza w Waszych domach. Dziękuję za przywożenie i odwożenie. Dziękuję, że gospodarze poszczególnych rodzin wychodzą po księdza zapraszając do swojego domu, a po skończonej wizycie odprowadzają do następnego mieszkania.

Na stoliku pod chórem znajdują się kartki ze wzorem modlitwy kolędowej (uwaga na „literówki”), którą możemy uzupełnić rodzinnymi intencjami i odczytać w czasie wizyty duszpasterskiej (ewentualnie odczyta ksiądz).

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:

• 15 stycznia, poniedziałek od. godz. 15.00 - Żelków Kolonia dalszy ciąg ul. Akacjowej (od ul. Wiśniowej do ul. Siedleckiej) oraz ulice przyległe: Sosnowa i Malinowa.
  • 16 stycznia, wtorek od. 15.00 - Teodorów domy w drugiej linii nr 116, 114 i dalej przy głównej drodze od nr 96 obie strony do świetlicy (nr 71) oraz domy w lesie.
  • 17 stycznia, środa - nie ma kolędy
  • 18 stycznia, czwartek od. 15.00 - Teodorów domy przy drodze z Wołyniec 35B i 35A, następnie od świetlicy (nr 71) do skrzyżowania z drogą na Wołyńce.
  • 19 stycznia, piątek od. 15.00 - Teodorów ulica główna od skrzyżowania z drogą na Wołyńce do końca w stronę Żelkowa Kolonii, następnie ulica w stronę szkoły oraz domy przy drodze Siedlce - Skórzec.
  • 20 stycznia, sobota od godz. 9.00 - Rakowiec ul. Wrzosowa, ul. Sosnowa, ul. Cicha, ul. Lipowa strona nieparzysta w kierunku Wołyniec
  • 22 stycznia, poniedziałek od godz. 15.00 - Rakowiec tzw. trójkąt: ul. Lipowa strona parzysta od Sekuły do skrzyżowania z ul. Klonową, ul. Klonowa do skrzyżowania z ul. Brzozową i ul. Brzozowa (od nr. 38) w kierunku ul. Lipowej,

Jeśli jakiejś rodzinie nie pasuje wyznaczony dzień lub godzina, możemy umówić się na koniec danego dnia lub na spotkanie w innym terminie.

Ofiary zbierane w czasie wizyty duszpasterskiej są przeznaczone na: remont okna obok ołtarza, położenie nowego dachu nad zejściem do dolnej kaplicy, nagłośnienie w dolnej kaplicy, dokończenie pomnika na grobie księży, ułożenie kostki od wejścia na cmentarz do grobu księży. Zakres prac będzie zależał od naszych zdolności finansowych.

Nowa cena Katolickiego Echa Podlasie wynosi 4 zł.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Grzegorza Zielińskiego z Wólki Wołynieckiej l. 56. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

INTENCJE MSZY ŚW.  15 - 21 stycznia 2024

PONIEDZIAŁEK   15 stycznia 2024

WTOREK   16 stycznia 2024