31 grudnia 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY św.

Niedziela w oktawie Bożego Narodzenia  - 31 XII 2023

Dziś po Mszy Św. o 8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynne za kończący się rok kalendarzowy.

Jutro obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Katolicy mają obowiązek uczestniczenia w Eucharystii, Msze św. jak w niedzielę: 8.30, 11.00 i 17.00.

Z racji kolędy Msze św. w środę i czwartek o godz. 7.00.

W pierwszy czwartek miesiąca Msza św. o godz. 7.00 i nabożeństwo.

W pierwszy piątek miesiąca od. godz. 17.00 spowiedź, Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo.

W piątek nie będzie odwiedzin chorych, ponieważ spotykaliśmy się tuż przed Świętami.

Zapraszam lektorów i uczestników spotkań biblijnych na opłatek w piątek 5 stycznia o godz. 19.00.

W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli.

• Katolicy mają obowiązek uczestniczenia w Eucharystii. Msze św. jak w niedzielę; błogosławieństwo kadzidła i kredy; taca na misje. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca po Mszy św. porannej.
  • Po Mszy św. o godz. 11.00 wspólne parafialne kolędowanie pod przewodnictwem scholi. Serdecznie zapraszamy całe rodziny.
  • Rodzice scholanek i ministrantów organizują, podobnie jak w ubiegłym roku, kiermasz ciast. Zebrane fundusze bedą przeznaczone na wsparcie Siedleckiego Hospicjum Domowego, którego dyrektorem jest ks. Paweł Siedlanowski, nasz niedawny rekolekcjonista.

W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 nabożeństwo dziękczynne za dar Eucharystii. Na Msze św. o godz. 11.oo zapraszamy dzieci z klas III wraz  z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie przygotowujące do I Komunii Świętej.

Wizyta duszpasterska zwana kolędą to przede wszystkim modlitwa w intencji rodziny i kapłańskie błogosławieństwo, dlatego w tym roku będziemy w domach modlić się w konkretnych intencjach podanych przez poszczególne rodziny. Na stoliku pod chórem znajdują się kartki ze wzorem modlitwy kolędowej.

Program wizyty duszpasterskiej:

• 2 stycznia, wtorek  - od. 9.00 Wólka Wołyniecka
  • 3 stycznia, środa - od. 9.00 Lipniak wieś,  od 16.00 domy Nadleśnictwa.
  • 4 stycznia, czwartek - od. 15.00 Wołyńce Kolonia, ul. Dworska strona nieparzysta
  • 5 stycznia, piątek - od 9.00 Wołyńce Kolonia - Wróblówka i Choiny, czyli: ul. Słoneczna, ul. Dębowa, ul. Akacjowa, ul. Jaśminowa, część ul. Spacerowej (od. ul. Dębowej w kierunku Teodorowa), ul. Kalinowa, ul. Kwiatowa.
  • 7 stycznia, niedziela - od 14.00 Żelków Kolonia - część ul. Akacjowej, od strony Rakowca do ul. Wiśniowej włącznie, wraz z ul. Jaśminową (ewentualnie przerwa na Mszę św. w godz. 17.00-18.00). Dalsza część ul. Akacjowej 15 stycznia.
  • 8 stycznia, poniedziałek - od. 15.00 Wołyńce Kolonia, ul. Dworska strona parzysta
  • 9 stycznia, wtorek - od godz. 15.00 Żelków Kolonia ul. Siedlecka, ul. Południowa, ul. Szkolna.
  • 10 stycznia, środa - od. 15.00 Żelków Kolonia ul. Słoneczna od nr 1 do nr 16A, następnie ul. Porzeczkowa.
  • 11 stycznia, czwartek - od godz. 15.00 Żelków Kolonia ul. Słoneczna od nr 31 do końca wraz z tzw. osiedlem wewnętrznym.
  • 12 stycznia, piątek - nie ma kolędy
  • 13 stycznia, sobota - od. godz. 9.00 Teodorów od strony Gołąbka do nr 98A (obie strony)
  • 15 stycznia, poniedziałek od. godz. 15.00 - Żelków Kolonia ciąg dalszy ul. Akacjowej (od ul. Wiśniowej do ul. Siedleckiej) oraz ulice przyległe: ul. Sosnowa i ul. Malinowa.

Następna część programu kolędy będzie podana 7 stycznia.

Jeśli jakiejś rodzinie nie pasuje wyznaczony termin lub godzina, możemy umówić się na koniec dnia lub na spotkanie w innym terminie.

Bóg zapłać Państwu Karolinie i Łukaszowi Mazurek z Wólki Wołynieckiej za ofiarowanie i zainstalowanie elektrycznego wyciągu powietrza w kościele w jednym z kanałów oraz wyciągu powietrza i klimatyzacji w kaplicy dolnej.

Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji roznoszenia opłatków oraz na ogrzewanie świątyni. (Szczegółowe rozliczenie zostało podane w ogłoszeniach na zakończenie Mszy św.) Dziękuję Panom Radnym za przeprowadzenie zbiórki oraz Pani Annie Ciozda za zbiórkę na Sekule.

W czasie ogłoszeń parafialnych zostało przedstawione rozliczenie finansowe parafii za rok 2023.

Ofiary zbierane w czasie wizyty duszpasterskiej są przeznaczone na pokrycie planowanych prac na rok 2024: remont okna obok ołtarza (i ewentualnie w następnych okien), położenie nowego dachu nad zejściem do dolnej kaplicy i remont klatki schodowej, (ułożenie nowej podłogi w sali obok zakrystii),

nagłośnienie w dolnej kaplicy, dokończenie pomnika na grobie księży, ułożenie kostki od wejścia na cmentarz do grobu księży. Zakres prac będzie zależał od naszych zdolności finansowych.

INTENCJE MSZY ŚW.  1 - 7 stycznia 2024

PONIEDZIAŁEK   1 stycznia 2024

8.30 + Helenę (kol. r. śm.), Annę, Franciszka, Mariana, zm. z rodz. Kasprzaków, Kaniów i Nowickich, zm. księży posługujących w naszej parafii i dusze w czyśćcu cierpiące

11.00 + zm. z rodz. Mokickich i Gajowych