29 października 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY św.

30 Niedziela Zwykła,  29  października 2023

Przed tygodniem odbywało się w całej Polsce liczeni uczestników Mszy św. W naszej parafii frekwencja wyniosła 29,4%.

We wtorek kończy się miesiąc październik,  dziękuję wszystkim za udział w modlitwie różańcowej w kościele oraz za wspólną rodzinną modlitwę w rodzinach. Dziękuję KŻR, grupom modlitewnym, dzieciom i młodzieży za przewodniczenie modlitwie w kościele.

W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. O 8.30 Msza św. w kościele i o 11.00 na cmentarzu: 1) za zmarłych tam spoczywających i 2) za zmarłych polecanych wypominkach. Po Mszy św. poświęcenie nowych pomników. Tego dnia nie ma Mszy św. wieczorowej, o godz. 17.00 procesja żałobna na cmentarzu i Różaniec za zmarłych.

We czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Porządek nabożeństw w kościele: godz. 10.00 Msza św., godz. 17.30 pierwszy Różaniec wypominkowy i o 18.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej.

Modlitwa różańcowa z czytaniem imion zmarłych  polecanych w wypominkach codziennie od 2 do 8 listopada w dni powszednie o godz. 17.30 w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30. Kartki wypominkowe wyłożone pod chórem. Nasza modlitwa za zmarłych jest wyrazem wdzięczności  za dobro, które od nich otrzymaliśmy i przejawem naszej troski o ich zbawienie..

W dniach 1-8 listopada możemy zyskiwać odpusty i ofiarować go w intencji zmarłych. Warunki: komunia św., nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. i wyrzeczenie się przywiązania do wszelkiego grzechu.

W Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę Miesiąca z racji na różaniec za zmarłych nie ma adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą św. tylko po Mszy św. nabożeństwa wotywne.

We czwartek nie będzie spotkania biblijnego.

Odwiedziny chorych w Pierwszy Piątek Miesiąca od godz. 10.00.

W następną niedzielę zapraszamy dzieci z klas III i ich rodziców na Mszę św. o godz. 11.00, a następnie na spotkanie przygotowujące do I Komunii Św.

Przed tygodniem oglądaliśmy piękny film o życiu św. Brata Alberta. Dziękujemy Instytutowi Rzeczpospolitej im. Pawła Włodkowica za udostępnienie licencji na darmowy pokaz filmu, Stowarzyszeniu Nasz Rakowiec za udostępnienie sprzętu do projekcji oraz Robertowi Kotowi, Danielowi Ciborowi i Andrzejowi Rosa za rozstawienie sprzętu i realizację seansu.

Bóg zapłać wszystkim, którzy zabierają z cmentarza do domów stare znicze i wieńce. Pozostałych parafian prosimy o włączenie się w te inicjatywę, która znacząco obniża koszty utrzymania cmentarza.

Trwa kwartalna zbiórka na prace remontowe w świątyni. Jeśli pan radny nie zastał kogoś w domu, to można składkę przynieść do zakrystii lub przelać na konto. Bóg zapłać wszystkim za ofiary składane na rzecz świątyni.

INTENCJE MSZY ŚW.  30 października - 5 listopada 2023

PONIEDZIAŁEK   30 października 2023

18.0 + Marię w rocz. śm. i Stefana Wysokińskich, zm. kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

WTOREK   31 października 2023