10 kwietnia 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY św.

Poniedziałek Wielkanocny - 10 kwietnia 2023

Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na KUL i szkoły katolickie w naszej diecezji.

Serdecznie dziękuję za życzenia, które otrzymałem w Wielki Czwartek, w dniu ustanowienia sakramentu kapłaństwa i w Niedzielę Zmartwychwstania oraz za wszelkie przejawy pamięci i życzliwości. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, aby Zmartwychwstały Chrystus napełniał Wasze serca nadzieją, która usuwa wszelki lęk, podnosi na duchu i daje siłę do przemiany serc, rodzin i społeczności, w których żyjecie; niech błogosławi Waszym Rodzinom i całej Wspólnocie Parafialnej! Patrząc na pusty, ale wciąż przepiękny i symboliczny Grób Pański w naszej świątyni i mając w pamięci wielkanocną homilię sparafrazuję poetę: „Ja nie chcę wiele: Ciebie Panie i zieleń, i żeby wiatr kołysał gałęzie drzew…”

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Triduum Paschalnego. Dziękuję za oprawę muzyczną, dzięki której  nasza „świątynia zabrzmiała potężnym śpiewem” (zob. Exsultet). Dziękuję lektorom, kantorom i ministrantom; Damianowi Ratuskiemu za piękny i nabożny śpiew orędzia wielkanocnego. Dziękuję Druhnom i Druhom z OSP Teodorów i Rakowiec za wartę przy Grobie Pańskim i asystę w czasie Rezurekcji. Bóg zapłać wszystkim, którzy udekorowali Ciemnicę i Grób Pański: przede wszystkim Katarzynie Żukowskiej, mieszkańcom Sekuły, Krzysztofowi Pucykowi, Markowi Pawlikowi, Witoldowi Ługowskiemu. Dziękuję za pomoc w pracach w świątyni: Katarzynie Pawlik, Edmundowi Strzalińskiemu, Łukaszowi Zubkowi, Renacie Walczak.

Zachęcam do obejrzenia na stronie www.parafiawolynce.pl lub na FB fotorelacji z Triduum Paschalnego i Rezurekcji. Dziękuję Państwu Małgorzacie i Krzysztofowi Szczepańskim oraz Pani Katarzynie Olszewskiej - Pucyk za obsługę medialną parafii.

Kościół katolicki obchodzi największe święta przez osiem dni, czyli przez oktawę; stąd do następnej niedzieli trwa Oktawa Wielkanocy. Z tej racji w piątek nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zapraszam codziennie na Mszę św. o godz. 18.00, aby spotykać na Eucharystii Zmartwychwstałego Zbawicielem.

We czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie biblijne.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przygotowujemy się do tej uroczystości odmawiając nowennę do Miłosierdzia Bożego. W uroczystość, o którą prosił sam Jezus, spotkamy się w świątyni o 15.00 na Godzinie Miłosierdzia, aby błagać o miłosierdzie dla nas i całego świata. W tym dniu taca na Caritas.

Za tydzień zapraszamy dzieci z klas III i ich rodziców na Mszę św. o godz. 11.00 i spotkanie.

W kościele św. Teresy w Siedlcach odbędzie się w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego czuwanie modlitewne. Początek o godz. 19.30. Szczegóły plakacie w gablocie.

INTENCJE MSZY ŚW.  11 - 16 kwietnia 2023

WTOREK   11 kwietnia 2023

17.00  + Krystynę Tarczyluk (30dz.)

18.00  + Kazimierza Krasy (6) i dusze w czyśćcu cierpiące

ŚRODA  12 kwietnia 2023

18.00  of. Małgorzata Turska

CZWARTEK   13 kwietnia 2023