26 lutego 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY św.

I Niedziela Wielkiego Postu  26 lutego 2023

Dziś: - niedziela przygotowująca nas do misji parafialnych, gościmy misjonarza ks. Macieja Majka, ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym naszej diecezji

-  taca na cele inwestycyjne diecezji i puszka na pomoc mieszkańcom Ukrainy

• godz.16.00 - spotkanie grupy Matki w modlitwie
  • godz. 17.00 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania i spotkanie organizacyjne.

Środą Popielcową rozpoczęliśmy Okres Wielkiego Postu. Dziękuję za bardzo liczną obecność na Mszach św.

Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali w organizacji spotkania dzieci w dniu św. Franciszka i Hiacynty Marto a także w pielgrzymce autokarowej scholi, ministrantów i laureatów konkursu plastycznego. W spotkaniu z Pastuszkami Fatimskimi wzięło udział trzydzieścioro dzieci, a w pielgrzymce 46 osób. Gratulujemy uczestnikom konkursu plastycznego. Ich piękne prace możemy oglądać w wejściu do kaplicy MB Częstochowskiej.

Spotkanie biblijne we czwartek po Mszy św. wieczorowej.

W pierwszy czwartek i sobotę miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, 17.45 nabożeństwa, 18.00 Msza św.

W pierwszy piątek miesiąca nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą św. Porządek nabożeństw tego dnia: od godz. 17.00. - spowiedź; 17.30 Droga Krzyżowa, następnie Eucharystia i nabożeństwo pierwszopiątkowe.

Odwiedziny chorych w piątek od godz. 10.00.

Za tydzień zapraszam dzieci z klas III i rodziców na Mszę Św. o godz. 11.00 i spotkanie.

Zapraszamy na Gorzkie Żale odprawiane w niedzielę po Mszy św. o g. 8.30.

Zachęcamy do udziału w diecezjalnych kongresach KŻR: 4 marca w Radzyniu Podlaskim lub 11 marca w Gończycach. Zelatorka dekanalna organizuje wyjazd do Gończyc, możemy dołączyć. Informacje u proboszcza lub u pana Sławomira Myrchy.

Proszę Panów Radnych o przeprowadzeni zbiórki ofiar na sprzątanie kościoła. W ramach naszej odpowiedzialności za świątynię składamy ofiarę 50zł od rodziny, a kto może, prosimy o więcej. Zebrana kwota będzie przeznaczona na gratyfikację za sprzątanie, zakup środków czystości, kwiaty do strojenia ołtarzy i inwestycje porządkowe i ogrodowe przed kościołem.

Bóg zapłać za ofiarę 500zł na cele inwestycyjne w parafii.

INTENCJE MSZY ŚW.  27 lutego - 5 marca 2023

PONIEDZIAŁEK   27 lutego 2023

18.00  Dz.- bł. w intencji rodziny z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo, łaskę zdrowia oraz opiekę Matki Bożej.

WTOREK   28 lutego 2023

18.00  + Klementynę (47), Ferdynanda, Ryszarda, Jana, Krystynę, Bożenę Cibor, Danutę, Andrzeja Dudkiewicz oraz dusze w czyśćcu cierpiące

ŚRODA  1 marca 2023

7.00  za Parafian

CZWARTEK   2 marca 2023

18.00  + Mariannę w rocz. śm., Bronisława, Stanisława, Ryszarda, Dariusza Olszewskich, Mariannę i Juliana Mazur, Kazimierę Wolską, ks. Janusza Stefaniuka, dusze w czyśćcu cierpiące

P.P. o uświęcenie kapłanów i nowe powołania

PIĄTEK  3 marca 2023

18.00   + Kazimierza Koć (14), rodziców z obojga stron, Aleksandra Koć, Krystynę, Stanisława, Jacka Ślaza, Zofię Troć i Krystynę Woźnica

19.00  + Krzysztofa Furmana  (30dz.)

SOBOTA  4 marca 2023

18.00  + Kazimierza Krasy  w dniu imienin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące

P.P.  + Henryka Króla  of. rodzina Bujalskich

NIEDZIELA  5 marca 2023

8.3of. Barbara Żukowska

P.P.  za Pawła Kordeckiego w rocz. urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo, łaskę zdrowia oraz opiekę Matki Bożej.

11.00  Dz.- bł. w intencji Beaty i Krzysztofa z racji 20 r. ślubu z podziękowaniem za wszelkie otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

P.P.  Dz.- bł. w 18 r. urodzin Adama Bieńkowskiego z podziękowaniem za wszelkie otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, Dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej.

17.00  + Zofię i Antoniego Górka, zm. z rodz. Nadach i Górka