19 lutego 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY św.

VII Niedziela Zwykła  19 lutego 2023

Dziś: - rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej, indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji wielkopostnej; o godz. 16.00 - spotkanie grupy Matki w modlitwie,

Jutro przypada wspomnienie liturgiczne Dzieci Fatimskich, św. Franciszka i Hiacynty Marto. Z tej racji zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na „Modlitwę i zabawę z Łucją, Franciszkiem i Hiacyntą - Pastuszkami Fatimskimi”. Rozpoczęcie o godz. 15.00. W programie min.: fatimskie kalambury, portugalskie dziecięce zabawy, słodki podwieczorek, rozstrzygniecie konkursu plastycznego i Msza św. o godz. 18.00. Zakończenie około godz. 18.45.

W tym tygodniu - Środa Popielcowa. Tego dnia obowiązuje post ścisły tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych oraz możemy spożyć tylko jeden posiłek do syta, pozostałe posiłki powinny być ograniczone co do ilości. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 10.00 i 18.00.

Wielki Post jest doskonałą okazją do praktykowania najważniejszych dobrych uczynków - modlitwy, postu i jałmużny. Na czas Wielkiego Postu podejmujmy postanowienia, niech będą one poważne, stosowne i odpowiednie do wieku.

We czwartek schola, ministranci i laureaci konkursu plastycznego wyjeżdżają na jednodniową wycieczkę. Z tej racji spotkanie biblijne w piątek po Mszy św. wieczorowej.

W piątek o godz. 17.30 pierwsza Droga Krzyżowa.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.30 pierwsze Gorzkie Żale. Jest to ostatnia niedziela miesiąca, gdy KŻR odmawiają różaniec; z racji Gorzkich Żali odmówimy tylko dziesiątek różańca i dokonamy zmiana tajemnic różańcowych.

W następną niedzielę zapraszam kandydatów do bierzmowania na Mszę św.  o 17.00 i spotkanie organizacyjne.

W związku z pierwszą rocznicą wybuchu wojny na Ukrainie,  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zachęcił wszystkich wiernych do modlitwy w intencji mieszkańców Ukrainy, oraz poprosił dla nich o wsparcie materialne. Za tydzień będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na pomoc mieszkańcom Ukrainy.

Ofiary zbierane na tacę w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu są przeznaczone na cele inwestycyjne w diecezji.

INTENCJE MSZY ŚW.  20 - 26 lutego 2023

PONIEDZIAŁEK   20 lutego 2023

18.00  + Wiesława Szeląga of. Agnieszka Nasiłowska  z rodziną

WTOREK   21 lutego 2023

18.00  Dz.- bł. w intencji Łukasza w 1 r. urodzin i Sylwii z racji kolejnej rocz. urodzin z z prośbą o Boże błogosławieństwo, łaskę zdrowia oraz opiekę Matki Bożej.

ŚRODA  22 lutego 2023

10.00  + Zygmunta (w rocz. śm.) i Janinę Ługowskich

18.00  + Wiesława, Marię, Stanisława, Jana, Witolda, Józefa, Henryka, zm. z rodz. Pszkitów, Sienkiewiczów, Strzalińskich i zm. kapłanów posługujących w naszej parafii

P.P. + Krzysztofa Furmana of. koleżanki i koledzy z firmy „Nasz drób”

CZWARTEK   23 lutego 2023

18.00  + Edwarda Świderskiego  of. sąsiedzi

PIĄTEK  24 lutego 2023

18.00   + Genowefę i Jerzego w kolejną r. śm., Andzreja Pawlika, zm. z rodz. Pawlików, Kokoszkiewiczów, Barszczów i Dudów, Zofię Zdzieborską o dusze w czyśćcu cierpiące

SOBOTA  25 lutego 2023

18.00   1) + Grzegorza Mazurka

2) + Annę Kasprzak  of. Bożena i Janusz Stanisławowscy

NIEDZIELA  26 lutego 2023

8.3za Parafian

11.00  Dz.- bł. w intencji Ewy z racji 2 r. ur. i Ignacego z racji 4 r. ur. z podziękowaniem za dar życia i wszelkie otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Świętej Rodziny, a także w intencji Henryka, Krzysztofa, Hanny i Roberta w kolejne rocz. ur. z dziękczynieniem za ich życie i z prośbą o opiekę św. Patronów.

17.00  Dziękczynno-błagalna w rocznicę przeszczepu Andrzeja; z podziękowaniem za dar życia i z prośbą o wieczny pokój dla dawcy oraz Boże błogosławieństwo dla wszystkich, którzy są blisko - rodziny, lekarzy i przyjaciół.

P.P. + Krzysztofa Furmana of. Koło Gospodyń Wiejskich z Czach