26 grudnia 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY św.

św. Szczepana - II dzień Bożego Narodzenia  - 26 XII 2022

Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone na budujące się kościoły w Diecezji Siedleckiej

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Świąt w naszej parafii

• Dziękuję mieszkańcom Wólki Wołynieckiej za przygotowanie dekoracji świątecznej; poświęcili swój czas i pracę: Monika i Tomasz Gawron, Katarzyna i Tomasz Toczyscy, Anna Śliwińska, Adam Zając, Marcin, Kamil i Rafał Winek oraz Łukasz Misiak. Bóg zapłać za ofiarowanie choinek: Ewie Winek, Adamowi Zającowi, Tomaszowi Toczyskiemu i Tomaszowi Gawronowi.
  •
  • Dziękuję p. Katarzynie Żukowskiej za pomoc przy dekoracji szopki.
  •
  • Dziękuję chórowi oraz scholi pod przewodnictwem p. Barbary za piękną oprawą muzyczną Pasterki i Mszy świątecznych, a p. Jackowi wraz zespołem za wspólną modlitwę i podniosły śpiew na Mszach św. o godz. 11.00; dziękuję ministrantom za ich posługę przy ołtarzu,  dziękuję lektorom. Bóg zapłać Państwu Małgorzacie i Krzysztofowi Szczepańskim za udokumentowanie naszych uroczystości i piękną fotorelację z Pasterki, którą można obejrzeć w internecie.
  •
  • Dziękuję za przedświąteczne porządki w kościele.

Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Narodzenia. Jutro święto św. Jana Ewangelisty, Msza św. o godz. 18.00 (poświecenie wina). W środę wspomnienie św. Młodzianków męczenników, dzień modlitwy za dzieci poczęte, których życie jest zagrożone, Msza św. o godz. 7.00. W piątek święto św. Rodziny przeniesione z II niedzieli Oktawy Bożego Narodzenia; Msza św. o godz. 18.00 w intencji sp. ks. Janusza Stefaniuka.

31 grudnia o 17.00 Msza św. i nabożeństwa dziękczynno - przebłagalne na zakończenie Starego Roku. Zapraszam do wspólnej modlitwy, aby podziękować Panu Boga za wszystko, czego doświadczyliśmy w mijającym roku.

1 stycznia w niedzielę obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Po Mszy św. odprawianej o godz. 8.30. różaniec KŻR i nabożeństwo pierwszej niedzieli miesiąca

W czwartek nie ma spotkania biblijnego.

Wizyta duszpasterska:

28 grudnia od. 9.00 Lipniak wieś,  od 16.00 domy Nadleśnictwa

30 grudnia  od. 9.00 Wólka Wołyniecka

31 grudnia od 9.00 Wołyńce Kolonia - Wróblówka i Choiny czyli: ul. Słoneczna, ul. Dębowa, ul. Jaśminowa, ul. Spacerowa (od. ul. Dębowej w kierunku Teodorowa), ul. Kalinowa, ul. Kwiatowa.

2 stycznia od 9.00 Wołyńce Kolonia ul. Dworska

Następna część programu kolędy będzie podana 1 stycznia.

Ofiary zbierane w czasie wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na dalszy remont okien w świątyni oraz inne prace np. naprawa przeciekających dachów nad zejściem do dolnej kaplicy.

W sobotę odeszła do wieczności śp. Anna Kasprzak z Teodorowa. Pogrzeb we czwartek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Parafia Wołyńce