26 listopada 2022

• OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY ŚW.

I Niedziela Adwentu 27 listopada 2022

Dziś:

• po Mszy św. o godz. 8.30 różaniec dla KŻR połączony ze zmianką tajemnic;
  • 16.00 grupa Matki w modlitwie
  • po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam rodziców dziewcząt ze scholi starszej i młodszej na spotkanie na plebanii.
  • Rozpoczęliśmy Adwent, serdecznie zapraszamy na piękne, uświęcone tradycją adwentowe spotkania na porannej Mszy ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwane Mszą św. roratnią. Będziemy się modlić za wstawiennictwem Maryi, Jutrzenki naszego Zbawienia w środy i soboty o godz. 6.00. Zachęcam rodziców, aby pomogli młodszym i starszym dzieciom dotrzeć na Roraty. Nie będzie to zapewne łatwe, ale włożony wysiłek przyniesie duchowe i wychowawcze korzyści całej rodzinie. Na Roraty przychodzimy z zapalonymi lampionami. W soboty Msza św. będzie się rozpoczynać procesją z lampionami.
  • Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę 11. XII. Spowiedź w poniedziałek 12-go i wtorek 13-go XII. Zaplanujmy sobie zajęcia tak, abyśmy mogli uczestniczyć w trzech dniach rekolekcji.

W związku z moją spowiedzią na rekolekcjach w Skórcu w poniedziałek Msza św. o godz. 7.00.

W środę przypada trzecia rocznica śmierci śp. ks. Janusza Stefaniuka. Serdecznie zapraszam na Mszę św. na godz. 6.00 sprawowaną w intencji zmarłego Księdza Proboszcza.

W Pierwszy Czwartek miesiąca początek adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, w Pierwszy Piątek o godz. 16.00, w Pierwszą Sobotę po Roratach. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.

Chorych odwiedzę w terminie bliżej Świąt.

Zapraszam na spotkanie biblijne w czwartek o godz. 18.45.

W sobotę 0 godz. 15.00 egzamin wewnętrzny kandydatów do bierzmowania z klas VIII. Pozostałe klasy w terminie późniejszym. Przypominam wszystkim kandydatom, że przychodzimy przynajmniej na jedne Roraty.

W następną niedzielę zapraszam na 11.00 dzieci z klas III i rodziców w ramach  przygotowania do I Komunii św. Na Mszy św. poświęcenie medalików (medaliki zakupują rodzice), a po Eucharystii spotkanie.

Przyszła niedziela, to Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. W tym roku szczególnie otaczamy modlitwą mieszkańców Ukrainy. Ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Ukrainie.

Przy kaplicy MB Częstochowskiej do nabycia świece wigilijne. Ofiary przeznaczone na dzieła miłosierdzia pełnione przez naszą diecezjalną Caritas.

W następną niedzielę Akcja Katolicka będzie sprzedawać kalendarze książkowe na rok 2023. Zawierają one czytania biblijne na każdy dzień i krótkie rozważania. Może to być piękny i pożyteczny duchowo prezent. Cena kalendarza w zależności od formatu: 15 lub 25 zł, a „Ewangelia 2023 dla dzieci” w cenie 30 zł.

Panowie Radni rozpoczynają roznoszenie poświęconych opłatków i zbiórkę na ogrzewanie kościoła. Wiemy, że od nowego roku z powrotem będzie doliczany do ceny gazu podatek VAT, a więc nasze koszty ogrzewania wzrosną o około 1/4, dlatego jeśli ktoś może, prosimy o większe ofiary niż wyznaczone 50 zł od rodziny.

Dobiegają końca zaplanowane na ten rok prace remontowe w kościele i na zapleczu świątyni. Zostały zamontowane 3 okna aluminiowe od strony wschodniej (jeszcze będą trzy małe); 11 par drzwi (aluminiowych, drewnianych i stalowych ocieplanych) oraz 14 okien PCV. Z powodów technicznych zaniechaliśmy na razie wymiany okna nad wejściem do świątyni, a postanowiliśmy te środki przeznaczyć na zamontowanie „trzeciego okna” miedzy witrażem a oknem zewnętrznym od strony zachodniej kościoła. Już jest umocowana rama, czekamy na pakiety szybowe.

Bóg zapłać za ofiary, które wpłynęły w tym tygodniu na prace remontowe w parafii: 200 zł i 100 zł (na konto bankowe). Dane rachunku bankowego: Parafia św. Józefa Robotnika, ul. Bursztynowa 1, 08-110 Wołyńce; nr rachunku 23 2030 0045 1170 0000 0290 8340 (także na naszej stronie parafialnej).

Bóg zapłać p. Katarzynie Żukowskiej za piękny, oryginalny, wieniec adwentowy.

W tym roku o ubranie szopki i przystrojenie kościoła na Święta prosimy Mieszkańców Wólki Wołynieckiej.

Wczoraj zmarła związana z naszą parafią pochodząca z Wołyniec Kolonii, obecnie zamieszkała w Warszawie, śp. Anna Krystyna Kaczmarczyk z d. Jastrzębska l. 88. Ostatni raz obecna wśród nas 11.XI.2021r. na odsłonięciu i poświęceniu tablicy upamiętniającej bohaterów naszej  parafii. Wieczny odpoczynek…

INTENCJE MSZY ŚW.  28 XI - 4 XII 2022

PONIEDZIAŁEK   28 listopada 2022

7.00  + Sławomira Ziembę (27), Józefa i Jerzego Chybowskich, Mariana Fedorowicza

WTOREK   29 listopada 2022

17.00  + Mariannę Piotrowską (30dz.)

18.00 + Wacława, Mariannę, Jana, Jadwigę, Dariusza, Marię, Aleksandra z rodz. Olszewskich; Pawła, Władysławę, Aleksandra z rodz. Strzalińskich; Stanisława, Nadzieję, Jana z rodz. Szałkiewiczów

ŚRODA  30 listopada 2022

6.00 + ks. Janusza Stefaniuka (3)

CZWARTEK   1 grudnia 2022