30 października 2022

• OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY ŚW.

31 Niedziela Zwykła 30 października 2022

Jutro kończy się miesiąc październik,  dziękuję wszystkim za udział w modlitwie różańcowej w kościele oraz za wspólną rodzinną modlitwę w domach. Dziękuję KŻR, grupom modlitewnym, dzieciom i młodzieży za przewodniczenie modlitwie w kościele. Proszę, aby na jutro na ostatni Różaniec dzieci przyniosły swoje mapy Polski z naklejkami sanktuariów maryjnych.

We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. O 8.30 Msza św. w kościele i o 11.00 na cmentarzu: 1) za zmarłych tam spoczywających i 2) za zmarłych polecanych wypominkach. Po Mszy św. poświęcenie nowych pomników. Tego dnia nie ma Mszy św. wieczorowej, o godz. 17.00 procesja żałobna na cmentarzu i Różaniec za zmarłych.

W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Porządek nabożeństw w kościele: godz. 10.00 Msza św., godz. 17.30 pierwszy Różaniec wypominkowy i o 18.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej.

Modlitwa różańcowa z czytaniem imion zmarłych  polecanych w wypominkach codziennie od 2 do 8 listopada w dni powszednie o godz. 17.30 w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30. Kartki wypominkowe wyłożone pod chórem.

W dniach 1-8 listopada możemy zyskiwać odpusty i ofiarować go w intencji zmarłych. Warunki: komunia św., nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. i wyrzeczenie się przywiązania do wszelkiego grzechu.

We czwartek po Mszy św. zapraszam na spotkanie biblijne.

W Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę Miesiąca z racji na różaniec za zmarłych nie ma adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą św. tylko po Mszy św. nabożeństwa wotywne.

Odwiedziny chorych w Pierwszy Piątek Miesiąca od godz. 10.00.

W niedzielę zapraszamy dzieci z klas III i ich rodziców na Mszę św. o godz. 11.00, a następnie na spotkanie przygotowujące do I Komunii Św.

Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie terenu wokół kościoła.

Bóg zapłać wszystkim, którzy zabierają z cmentarza do domów stare znicze i wieńce. Pozostałych parafian prosimy o włączenie się w te inicjatywę, która znacząco obniża koszty utrzymania cmentarza.

W dniu 5 listopada od godz. 11.00 przy świetlicy w Rakowcu OSP Rakowiec organizuje zbiórkę elektroodpadów.

Do kupienia Kalendarz Rolników w cenie 35 zł.

Wczoraj w godzinach wieczornych odeszła do wieczności: śp. Marianna Piotrowska z Rakowca l. 79. Wieczny odpoczynek…

INTENCJE MSZY ŚW.  31. X - 6.XI 2022

PONIEDZIAŁEK   31 października 2022

18.00  of. Małgorzata Turska