18 września 2022

• OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY ŚW.
    25 Niedziela Zwykła 18 września 2022
    Dziś:
    11.00 Msza św. i spotkanie dzieci z klas III i ich rodziców
    16.00 Matki w modlitwie
    Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do Siedlec na Hosanna Festiwal. W Centrum Kultury i Sztuki o godz. 16.00 rozpocznie się koncert laureatów, o godz. 19.00 występ Arki Noego.

W środę wypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

We czwartek po Mszy św. wieczorowej rozpoczynam przyjmowanie intencji mszalnych na rok 2023.

Planowany na sobotę dzień skupienia dla kandydatów do bierzmowania, z przyczyn organizacyjnych, zostaje przesunięty na inny termin. W zamian zapraszamy kandydatów w następną niedzielę na Mszę św. o 17.00 i spotkanie.

Z a tydzień godz. 15.00 w Lipniaku Msza św. przy krzyżu stojącym w lesie państwowym. Następnie poświęcenie dwóch nowych krzyży. Bóg zapłać mieszkańcom Lipniaka za tę piękne chrześcijańskie świadectwo wiary.

Rozpoczęły się prace przy wymianie pomnika na grobie księży proboszczów.
    Proszę Panów Radnych o przeprowadzenie zbiórki kwartalnej na planowane w tym roku prace remontowe. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami chcemy w tym roku rozpocząć prace zmierzające do zmniejszenia ubytków ciepła z kościoła, dlatego zostały zamówione nowe aluminiowe okna do kościoła w miejsce starych najbardziej zniszczonych, czyli nad chórem, w prezbiterium, w dwóch wykuszach i w podpiwniczeniu; ponadto zostaną wymienione nieszczelne, stalowe drzwi pod dużym witrażem oraz powichrowane, stare dębowe drzwi przy wejściu na duży chór i na małym chórze oraz w wejściu do dolnej kaplicy, w wejściu na wieżę i w wejściu do kościoła od strony plebanii i na plebanię; wymiany wymagają także drewniane okna na klatce schodowej prowadzącej do dolnej kaplicy i w podpiwniczeniu plebanii (niektórych z tych okien już faktycznie nie ma, pozostała tylko szyba oparta o kratę); przewidziana jest także wymiana daszków na wykuszach. Z powodu późnej wizyty duszpasterskiej, procedury wyłonienia wykonawcy i czasu oczekiwania na wykonanie okien i drzwi w fabryce, prace przewidziane są na koniec października. Inwestycja - zgodnie z decyzją rady parafialnej - została zaplanowana tak, aby w tych niepewnych czasach nie zadłużać parafii. Całość kosztów (podana w ramach ogłoszeń w kościele) mieści się w planowanych na ten rok przychodach parafii na cele remontowe: kolęda, zbiórka kwartalna i część z ofiar składanych na tacę, które pozostają po opłaceniu bieżących zobowiązań parafialnych i diecezjalnych. Chociaż inflacja ogromnie zmniejszyła siłę nabywczą pieniądza, to postanowiliśmy nie podnosić wysokości składki, aby nie obciążać rodzinnych budżetów. Ponieważ jest to podwójna zbiórka (czerwiec i wrzesień) spowodowana przesunięciem kolędy prosimy, aby KAŻDA rodzina przekazała na ten wspólny cel 100zł. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

Bóg zapłać za ofiary na kościół: 200 zł i 100zł (Dane rachunku bankowego: Parafia św. Józefa Robotnika, ul. Bursztynowa 1, 08-110 Wołyńce; nr rachunku 23 2030 0045 1170 0000 0290 8340 (także na naszej stronie parafialnej).

INTENCJE MSZY ŚW. 19 - 25 września 2022

PONIEDZIAŁEK 19 września 2022
    18.00 dz-bł. z racji kolejnych rocz. ślubu Klaudii i Artura oraz Sylwii i Adama z prośbą o Boże błogosławieństwo, łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej dla małżonków oraz ich dzieci
    WTOREK 20 września 2022