31 lipca 2022

• OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY ŚW.

18 Niedziela Zwykła 31 lipca 2022

Dziś wyruszyła z Włodawy pierwsza grupa 42. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. We wtorek ruszają grupy siedleckie. Wszystkich zachęcamy do duchowego pielgrzymowania, aby zgodnie z programem tegorocznej pielgrzymki modlić się w intencji rodzin. Możemy przekazać nasze intencje modlitewne, które będą włączone w modlitwę pielgrzymów, a następnie złożone na ołtarzu w Kaplicy Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Karty uczestnictwa w duchowej pielgrzymce są wyłożone na stoliku obok Katolickiego Echa Podlasie.

Od środy 3 sierpnia w dni powszednie Msze św. będą odprawiane o godz. 20.00 (za wyjątkiem soboty 6 sierpnia), a następnie Apel Jasnogórski.

We wtorek 2 sierpnia około godz. 9.30 będziemy gościć pielgrzymów na placu wokół kościoła, Chcemy podjąć ich śniadaniem. Ustaliliśmy, że każda miejscowość przygotuje 100 kanapek i kilka ciast (Lipniak, Wólka Wołyniecka, Sekuła mogą trochę mniej) oraz herbatę. Osoby, które chcą włączyć się w przygotowanie kanapek proszę, aby zgłosiły to dziś do proboszcza, aby skoordynować działania. Gotowe produkty przynosimy we wtorek na 8.45.

Bóg zapłać osobom, które  w piątek i sobotę sprzątały teren wokół kościoła, abyśmy mogli godnie przyjąć pielgrzymów.

6 sierpnia o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza św. na cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych tam spoczywających i w intencji zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej. Po Eucharystii poświęcenie nowych pomników. Zachęcam do zabierania starych wieńców, zniczy itp. rzeczy do domów, aby obniżyć koszty wywozu śmieci z cmentarza.

Zapewne wszyscy zauważyli, że pomnik na grobie zmarłych księży proboszczów został uszkodzony w wyniku działania warunków atmosferycznych. Planujemy odnowienie pomnika i stojącego za nim krzyża. Piękny projekt nowego pomnika i krzyża, autorstwa p. Krzysztofa Stefaniuka (brata śp. ks. Janusza) jest umieszczony przy wejściu na cmentarz. Ofiary zbierane na cmentarzu 6 sierpnia i 1 listopada (w tym i zapewne w następnym roku) będą przeznaczone na odnowienie pomnika. Kamień, który pozostanie ze starego pomnika wykorzystamy na grobie żołnierzy z 1939 spoczywających na naszym cmentarzu.

W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. W czwartek i piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00, potem nabożeństwo i Msza św. o godz. 20.00. W sobotę Msza św. na cmentarzu, więc nie będzie adoracji tylko odmówimy Akt Poświecenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Proszę nie odkładać spowiedzi na piątek.

W pierwsza niedzielę miesiąca procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 8.30.

Mamy nowy parking na placu kościelnym przy ul. Bursztynowej (plac po starej organistówce). Dziękujemy Przedsiębiorstwu Robót Drogowych z ul. Brzeskiej w Siedlcach za wykonanie parkingu. Bóg zapłać p. Wojciechowi Ciok za koordynację prac. Zachęcam do korzystania z nowego parkingu.

W tym tygodniu odeszli do Wieczności  śp. Tomasz Zieliński i śp. Bożena Cibor. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

INTENCJE MSZY ŚW. 1 - 7 sierpnia 2022

PONIEDZIAŁEK   1 sierpnia 2022

18.00  w intencji Parafian

WTOREK   2 sierpnia 2022

18.00  + Leokadię i Seweryna Pawlik, Stanisławę, Antoniego i Józefa Wolskich, Krystynę i Zygmunta Paszyńskich oraz ks. posługujących w naszej parafii

19.00 + Tomasza Zielińskiego  (7dz.)

ŚRODA  3 sierpnia 2022

19.00 + Bożenę Cibor  (7dz.)

20.00  + Ryszarda Zemło (29), Kazimierza, Wiesława, zm. z rodz. Zemłów i Mędzów

CZWARTEK   4 sierpnia 2022

20.00  1) of. Waldemar Długosz

2) + Henryka Wyrębka  of. druhny i druhowie OSP Teodorów