24 lipca 2022

• OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY ŚW.

17 Niedziela Zwykła 24 lipca 2022

Dziś:

• błogosławieństwo pojazdów z racji przypadającego jutro wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona podróżujących i kierowców
  • o 16.00 grupa Matki w Modlitwie zaprasza na modlitwę w intencji dzieci za wstawiennictwem św. Gemmy Galgani

Jutro obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został On powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jego przydomek Jakub Starszy albo Większy. Grób św. Jakuba znajduje się w Hiszpanii, w Satntiago de Compostella, jest to najbardziej znany cel pielgrzymek w Europie. Do tego sanktuarium prowadzą tzw. Drogi Jakubowe z całej Europy. Jedna z tych dróg przebiega przez Siedlce, Skórzec, Wodynie. Św. Jakub jest patronem pielgrzymów.

We wtorek wspominamy św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny czyli dziadków Pana Jezusa. We wtorek pamiętajmy o serdecznej modlitwie za naszych dziadków. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

Trwają przygotowania do Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy czują poruszenie serca, zachęcam, aby odważnie podjęli decyzję i dołączyli do jednej z siedleckich grup pielgrzymkowych. Szczegółowe informacje na stronach internetowych siedleckich parafii. Ci, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymkowy szlak, niech dołączą do grona duchowych pielgrzymów. Karty uczestnictwa są wyłożone na stoliku obok Katolickiego Echa Podlasie.

W naszej parafii będziemy gościli pielgrzymów 2 sierpnia około godz. 9.30. Chcemy godnie przyjąć pątników, dlatego przygotujemy dla nich skromne śniadanie. Bardzo proszę, aby każda miejscowość przygotowała po 100 kanapek (Lipniak i Wólka Wołyniecka mogą trochę mniej ) i kilka ciast (bez masy). Doświadczenie z innych parafii i zasady sanitarne podpowiadają, aby kanapki były zrobione z bułki, a w środku masło, wędlina lub ser żółty, BEZ WARZYW. Można przygotować pomidory osobno i rozdawać chętnym. Każdą kanapkę zawijamy w papier lub folię spożywczą. Herbatę przygotowujemy w termosach lub innych dużych naczyniach. Wszystko przywozimy przed kościół na godz. 8.45, gdzie będzie gotowych kilka stanowisk. Przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów będzie nas kosztowało trochę czasu, wysiłku i pieniędzy, ale pamiętajmy: Gość w dom, Bóg w dom! Więcej otrzymamy, niż damy!

Tradycyjnie, Msza św. za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu będzie odprawiona w Uroczystość Przemienienia Pańskiego, 6 sierpnia o godz. 17.00. Proszę nie odkładać sprzątania grobów na ostatni moment, ponieważ śmieci będą zabrane z cmentarza w piątek 5 sierpnia rano. Przypominam, że dla obniżenia kosztów utrzymania cmentarza ustaliliśmy, iż odpady z cmentarza ZABIERAMY DO DOMU, tylko w wyjątkowej sytuacji wrzucamy do kontenerów, poddając dokładnej segregacji.

Proszę nie wyrzucać śmieci za ogrodzenie cmentarza. Las od strony Rakowca jest wciąż zaśmiecany odpadami z cmentarza. Jeśli widzimy czyjeś niewłaściwe zachowanie, proszę, zwracajmy uwagę.

INTENCJE MSZY ŚW. 24-31 lipca 2022

PONIEDZIAŁEK   25 lipca 2022

18.00  + Mirosława Dzierżyńskiego, Irene i Jana Cetnar

WTOREK   26 lipca 2022