Konto bankowe Parafii:

42. Piesza Pielgrzymka Podlaska
 na Jasną Górę

do strony głównej

Trwają przygotowania do Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy czują poruszenie serca, zachęcam, aby odważnie podjęli decyzję i dołączyli do jednej z siedleckich grup pielgrzymkowych. Szczegółowe informacje na stronach internetowych siedleckich parafii. Ci, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymkowy szlak, niech dołączą do grona duchowych pielgrzymów. Karty uczestnictwa są wyłożone na stoliku obok Katolickiego Echa Podlasie.

W naszej parafii będziemy gościli pielgrzymów 2 sierpnia około godz. 9.30. Chcemy godnie przyjąć pątników, dlatego przygotujemy dla nich skromne śniadanie. Bardzo proszę, aby każda miejscowość przygotowała po 100 kanapek (Lipniak i Wólka Wołyniecka mogą trochę mniej ) i kilka ciast (bez masy). Doświadczenie z innych parafii i zasady sanitarne podpowiadają, aby kanapki były zrobione z bułki, a w środku masło, wędlina lub ser żółty, BEZ WARZYW. Można przygotować pomidory osobno i rozdawać chętnym. Każdą kanapkę zawijamy w papier lub folię spożywczą. Herbatę przygotowujemy w termosach lub innych dużych naczyniach. Wszystko przywozimy przed kościół na godz. 8.45, gdzie będzie gotowych kilka stanowisk. Przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów będzie nas kosztowało trochę czasu, wysiłku i pieniędzy, ale pamiętajmy: Gość w dom, Bóg w dom! Więcej otrzymamy, niż damy!