07 czerwca 2020

• Uroczystość Trójcy Świętej - 7 czerwca 2020
    Dziś:po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz budujących się kościołów
    od 12.00 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu
    16.00 spotkanie modlitewne grupy Matki w modlitwie
  •
    Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni zwykłe oprócz środy o 17.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, w Oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.00
    Jutro wspomnienie św. Jadwigi Królowej. Polecajmy za jej wstawiennictwem naszą Ojczyznę w przeddzień wyborów.
    W środę o 17.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej
    We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która jest publicznym świadectwem wiary w Eucharystię. Wczoraj otrzymaliśmy komunikat, że Ministerstwo Zdrowia zezwala na organizowanie procesji ulicami miejscowości, przypominając uczestnikom o konieczności zachowaniem odległości 2m lub noszenia maseczek. Korzystając z tej możliwości zorganizujemy w naszej parafii tradycyjną procesję Eucharystyczną po Mszy św. odprawianej o godz. 10.00. Proszę o ubranie ołtarzy, przygotowanie chorągwi i feretronów, aby procesja nasza wyglądała uroczyście. Do procesji zapraszam OSP z Teodorowa ze sztandarem, prosząc jednocześnie o zabezpieczenie przejścia procesji przez główną ulicę.
  •

Jak zapowiadałem, w Oktawie Bożego Ciała będą odprawiane Msze św. z racji poświęcenia pól, które nie mogły odbyć się w tym roku w tradycyjnej formie. Każda Msza św. będzie ofiarowana za poszczególne miejscowości naszej parafii, ze szczególnym uwzględnieniem następujących intencjach:

1) o dobre plony, aby nikomu nie zabrakło chleba;

2) o Boże błogosławieństwo dla gospodarzy pracujących na roli;

3) o błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców w życiu rodzinnym i zawodowym oraz

4) za zmarłych z danej miejscowości, z imienia wymienimy zmarłych w ostatnim roku. Kolejność miejscowości wg. porządku alfabetycznego (za wyjątkiem pierwszego dnia).

W sobotę wspomnienie św. Antoniego z Padwy, orędownika w modlitwach za tych, którzy zgubili drogę do Boga.
  •

Spotkanie ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 10.00.

Za tydzień o 15 Apostolat Złotej Róży zaprasza na modlitwę w intencji kapłanów.
  •

Proszę Panów Radnych, aby zebrali kwartalną składkę na rzecz remontu attyki/gzymsu naszego kościoła.

Spadający tynk jest zagrożeniem dla zdrowia i życia użytkowników świątyni, dlatego musimy go zbić i obłożyć attykę blachą miedzianą, tak aby komponowała się z blachą na wieży. Było to zamierzeniem architektów świątyni, jednak z powodów finansowych niemożliwym do zrealizowania na zakończenie budowy kościoła. Dziś chcemy dokończyć to dzieło! Mamy ku temu także symboliczną motywację. W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, a nasza świątynia została wzniesiona jako wotum dziękczynne za Jego wybór. Można powiedzieć, nasz remont to taki urodzinowy prezent dla Ojca św. Na całość prac potrzebujemy ok. 22o tys. zł. Mamy 30% tej sumy w postaci 2 ton blachy miedzianej zakupionej na początku epidemii (zaoszczędziliśmy już na tym ok. 5 tys. zł). Aby zbytnio nie zadłużać parafii prace podzielimy na dwa etapy. W tym roku wyremontujemy część, która stanowi największe zagrożenie, a resztę w roku następnym. Bardzo proszę o hojne ofiary, oczywiście na miarę Waszych możliwości. Komu Pan Bóg pobłogosławił w pracy zawodowej, niech jeszcze hojniej wesprze nasze wspólne dzieło.

Można swoje ofiary przekazać bezpośrednio proboszczowi lub przelewem na rachunek bankowy: Parafia św. Józefa Robotnika, Wołyńce 58, 08-110 Siedlce nr rachunku 23 2030 0045 1170 0000 0290 8340 (także na naszej stronie parafialnej).

Na sprzątanie kościoła zebraliśmy na przełomie lutego i marca 17 535 zł.
    Niech Dobry Bóg wszystkim błogosławi, a Maryja okrywa płaszczem swej macierzyńskiej opieki.
  •

INTENCJE MSZY ŚW. 8-14 czerwca 2020 r.
    PONIEDZIAŁEK 8 czerwca 2020
    18.00 of. Stanisława Zając
    WTOREK 9 czerwca 2020
    18.00 1) Dziękczynna: za dar życia Olgi, Helenki, Mateusza i Jakuba z prośbą o Bożą opiekę nad nimi i ich rodzinami oraz za wszystkie dary i łaski otrzymane w życiu małżeńskim i rodzinnym
    2) + Antoninę Woźniak (1) i Wacława Woźniak; rodziców z obu stron; Wiesławę, Adama i Tomasza Woźniak
    ŚRODA 10 czerwca 2020
    7.00 Dz-bł. w rocz. urodzin Anny z prośbą o Boże błogosławieństwo, Dary Ducha Świętego i opiekę MB
    P.P. + Wiesławę Wołosiak
    CZWARTEK 11 czerwca 2020
    8.00 + Gabrysia (10)
    10.00 Za Parafian
    17.00 Za mieszkańców Wołyniec z racji poświęcenia pól
    PIĄTEK 12 czerwca 2020
    18.00 Za mieszkańców Lipniaka z racji poświęcenia pól
    SOBOTA 13 czerwca 2020
    18.00 1) Za mieszkańców Rakowca z racji poświęcenia pól
    2) of. Jolanta Gorzkowska
    P.P. + Marię Urban (greg.
    NIEDZIELA 14 czerwca 2020
    8.30 of. Urszula Gorzała