W tym tygodniu mija trzeci miesiąc od śmierci śp. ks. Janusza Stefaniuka. Zapraszam w sobotę na godz. 17.30. na Mszę św. w intencji zmarłego Ks. Proboszcza ofiarowaną przez mieszkańców Rakowca. Cieszymy się, że w comiesięcznych Mszach św. uczestniczy rodzina ks. Janusza.

Dziś: - po Mszy św. o godz. 8.30 spotkanie formacyjne członków KŻR

• po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dzieci z klas III i ich rodziców
  • o 16.00 spotkanie modlitewne matek.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam do składania zobowiązań abstynenckich i wpisu do Parafialnej Księgi Abstynenckiej. Początek Wielkiego Postu, to dobry czas, aby wejść na drogę przemiany własnego życia lub podjąć zobowiązanie w intencji osób uzależnionych.

W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post, czas refleksji nad tym, co Jezus Chrystus uczynił dla nas przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie, to czas pokuty i nawrócenia. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 10.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczenie ilości spożywanych posiłków (jeden posiłek do syta i dwa lekkie).

Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych, w których rozważamy męką naszego Zbawiciela: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30 po niej Msza św; Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30. Kandydaci do bierzmowania w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu uczestniczą w nabożeństwach Drogi Krzyżowej.

We czwartek po Mszy wieczorowej zapraszam na spotkanie biblijne.

Chłopców z klasy IV i starszych, którzy chcą należeć do grona ministrantów zapraszam na zbiórkę ministrancką w piątek po Mszy św. wieczorowej. Rodziców proszę o pomoc w dotarciu dzieci do kościoła.

Informacje dla kandydatów do bierzmowania. We czwartek 12 marca o godz. 15.30 odbędzie się egzamin przed komisją kurialną. Proboszcz parafii zobowiązany jest przeprowadzić wcześniej rozmowę kwalifikacyjną z każdym z kandydatów, sprawdzić przygotowanie do egzaminu i wystawić odpowiednie zaświadczenie. Na rozmowy kwalifikacyjne zapraszam w następującym porządku: w sobotę od 9.00 - uczniów z klasy VIII, od 12.00 - uczniów z klasy I technikum i szkół zawodowych, od 15.00 - uczniów z klasy I liceum ogólnokształcącego; w poniedziałek 2 marca po Mszy wieczorowej uczniów z klasy II; we wtorek 3 marca po Mszy wieczorowej uczniów z klasy III i starszych. Na rozmowę z proboszczem przynosimy indeks z wpisaną opinią katechety. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 17.00 ważne spotkanie organizacyjne dla kandydatów i ich rodziców.

Za tydzień, w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu będziemy gościć w parafii przedstawicieli Świeckiej Wspólnoty działającej przy Zgromadzeniu Sióstr Pasjonistek św. Pawła od Krzyża. Na wszystkich Mszach św. wysłuchamy świadectw osób, które w centrum swojego życia stawiają Krzyż Chrystusowy.

Od następnej niedzieli rozpoczynamy cykl 4 katechez dla rodziców i rodziców chrzestnych wymaganych przed sakramentem chrztu św. Katechezy odbędą się w 1, 2, 3 i 5 niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00 w sali obok zakrystii (wejście prze kościół).

Mamy piękną świątynię, która wymaga stałej troski w kwestiach remontowych, ale także codziennej pielęgnacji. Przed laty wspólnota parafialna ustaliła, że sprzątanie kościoła przez poszczególne rodziny nie zdaje egzaminu i lepiej zebrać na ten cel ofiary od wszystkich parafian. Panowie radni rozpoczynają więc zbiórkę ofiar na pokrycie kosztów związanych ze sprzątaniem świątyni. Zebrana kwota będzie przeznaczona na wynagrodzenie za sprzątanie kościoła (2 razy w tygodniu przez 12 miesięcy) na zakup środków czystości i systematyczną wymianę sprzętu do sprzątania (np. ostatnio zakupiliśmy nowy, profesjonalny odkurzacz) oraz na zakup kwiatów do wystroju ołtarza. Ustaliliśmy na radzie parafialnej, że w tym roku składka wynosi 50 zł od rodziny. Z góry dziękuję za zrozumienie potrzeb, za życzliwe przyjmowanie panów radnych i za złożone ofiary.

W Środę Popielcową zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz Kacpra Boruty, 16 miesięcznego chłopca, u którego wykryto bardzo rzadką chorobę genetyczną. Szansą dla dziecka jest terapia w Stanach Zjednoczonych, której koszt szacuje się na 9 mln złotych.

Bóg zapłać firmie Alpin-Drzew - panom Hubertowi, Grzegorzowi i Sebastianowi za profesjonalne podcięcie świerków na placu przed kościołem.

Bóg zapłać za ofiary na remont świątyni - 100 zł z Rakowca.

Wszystkim osobom, które w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, rocznice ważnych wydarzeń życzę Bożego błogosławieństwa.

23 lutego 2020

Wołyńce 58, Siedlce 08-110