14 czerwca 2020

• 14 CZERWCA 2020

Dziś:

• ofiary na tacę zbierane na WSD naszej diecezji
    • od 12.00 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu
    • 15.00 Apostolat Złotej Róży zaprasza na modlitwę w intencji kapłanów
    • 16.00 spotkanie modlitewne grupy Matki w modlitwie

W piątek 12 maja w wieku 91 lat zmarła mama śp. ks. Janusza Stefaniuka. Msza pogrzebowa śp. Marianny Stefaniuk zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 11.00 w kościele św. Józefa w Międzyrzecu Podlaskim. Nasz udział w uroczystościach pogrzebowych będzie modlitwą o dar życia wiecznego dla Zmarłej i wyrazem wdzięczności za dziewięcioletnią posługę Syna Kapłana w naszej parafii.

Chętni na wspólny wyjazd autokarem mogą zapisywać się w zakrystii.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział w Uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać tym, którzy przyczynili się do uświetnienia procesji, osobom niosącym sztandary, feretrony, dzieciom niosącym znaki naszej wiary,  bielankom, służbie liturgicznej, panom od baldachimu. Dziękujemy Strażakom za bezpieczne kierowanie ruchem, zespołowi za prowadzenie śpiewu i p. Łukaszowi Zubkowi za obsługę techniczną. W szczególny sposób dziękujemy tym, którzy przygotowali ołtarze. Dziękujemy za piękną fotorelację na naszym parafialnym facebooku. Zachęcam do obejrzenia.

Trwa  oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy codziennie o 18.00 na Mszę św. i procesję. W czwartek zakończenie oktawy.

W tym tygodniu Msze św. z racji poświecenia pól: w poniedziałek za mieszkańców Teodorowa, we wtorek za mieszkańców Wołyniec Kolonii, w środę za mieszkańców Wólki Wołynieckiej, w czwartek za mieszkańców Żelkowa Kolonii.

W środę wspomnienie św. Brata Alberta

W czwartek po Mszy św. zapraszam na spotkanie biblijne.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe na 17.30 i Mszę św. o 18.00.

W piątek o 19.15 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. O 17.15 Litania i modlitwy do Ducha Świętego, o 17.30 nabożeństwo czerwcowe i o 18.00 Msza św.; m.in. intencje w 7 dzień od śmierci śp. Marianny Stefaniuk i za śp. ks. Janusza Stefaniuka.

W sobotę o 10.00 wyjazd rowerowy ministrantów do Lipniaka pod hasłem: Poznajemy naszą parafię. Zapraszamy do udziału także inne osoby. Zgłoszenia przez FB lub bezpośrednio u proboszcza.

W następną niedzielę:

• zbiórka do puszek na KUL
    • po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dzieci i rodziców z klas I
    • po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania (krótkie, ale bardzo ważne).

Bóg zapłać za ofiary składane panom radnym na remont naszej świątyni. W tym tygodniu przekazano proboszczowi na potrzeby kościoła: 100 i 50 zł. Dane rachunku bankowego: Parafia św. Józefa Robotnika, Wołyńce 58, 08-110 Siedlce nr rachunku 23 2030 0045 1170 0000 0290 8340 (także na naszej stronie parafialnej).

W intencji + Marianny Stefaniuk Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Niech Dobry Bóg wszystkim błogosławi, a Maryja okrywa płaszczem swej macierzyńskiej opieki.

INTENCJE MSZY ŚW. 15-21 czerwca 2020 r.

PONIEDZIAŁEK  15 czerwca 2020

18.00  1) Za mieszkańców Teodorowa z racji poświęcenia pól

2) +Mariannę Stefaniuk i ks. Janausza Stefaniuka of. rodz. Pawlik

P.P.  +Marcina Wróbla

WTOREK    16 czerwca 2020

18.00  Za mieszkańców Wołyniec Kolonii z racji poświęcenia pól

ŚRODA  17 czerwca 2020

18.00 Za mieszkańców Wólki Wołynieckiej z racji poświęcenia pól

CZWARTEK   18 czerwca 2020

18.00  Za mieszkańców Żelkowa Kolonii z racji poświęcenia pól

PIĄTEK  19 czerwca 2020

18.00  1) ++Romana Zielińskiego (5) oraz za spoczywającego na cmentarzu wołynieckim + Stanisława Kurkusa, żołnierza wojsk Józefa Piłsudskiego z 1920r.

2) ++ Aleksandrę i Czesława Pawlik (38), wszystkich zm. z rodzin Pawlików i Wolskich, kapłanów prac. w naszej parafii i dusze w czyśćcu cierpiące

SOBOTA  20 czerwca 2020

18.00  1) + ks. Jarosława Chybowskiego w rocz. odejścia do wieczności, Mariana,  zmarłych rodziców: Mariannę, Franciszka, Stefanię i Józefa, dziadków, krewnych, zm. kapłanów, dusze w czyśćcu cierpiące

2) + ks. Janusza Stefaniuka  of. lektorzy