01 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY św.

Poniedziałek Wielkanocny - 7 kwietnia 2024

Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na KUL i szkoły katolickie w naszej diecezji.

Serdecznie dziękuję za życzenia, które otrzymałem w Wielki Czwartek, w dniu ustanowienia sakramentu kapłaństwa i w Niedzielę Zmartwychwstania oraz za wszelkie przejawy pamięci i życzliwości. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, aby Zmartwychwstały Chrystus napełniał Wasze serca nadzieją, która usuwa wszelki lęk, podnosi na duchu i daje siłę do przemiany serc, rodzin i społeczności, w których żyjecie; niech błogosławi Waszym Rodzinom i całej Wspólnocie Parafialnej!

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Triduum Paschalnego. Dziękuję Pani Barbarze, chórowi i scholi za piękną oprawę muzyczną, dzięki której  nasza „świątynia zabrzmiała potężnym śpiewem” (zob. Exsultet). Dziękuję lektorom, kantorom i ministrantom; Bożenie Biegun za komentarze liturgiczne; Damianowi Ratuskiemu za piękny i nabożny śpiew orędzia wielkanocnego; Druhnom i Druhom z OSP Teodorów i Rakowiec za wartę przy Grobie Pańskim i asystę w czasie Rezurekcji; wszystkim aktywnym uczestnikom procesji rezurekcyjnej.Bóg zapłać mieszkańcom Teodorowa, którzy udekorowali Ciemnicę i Grób Pański: paniom i panom, wśród których wyróżniali się druhowie z OSP. Dziękuję Katarzynie Olszewskiej - Pucyk za pomysł i zawiadywanie pracami, Krzysztofowi Pucykowi za wykonanie większość prac w drewnie. Szczególne podziękowanie Katarzynie Żukowskiej za ukwiecenie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, za ten niesamowity nastrój przyrody, która otula cierpiącego i zmartwychwstałego Jezusa.

Bóg zapłać wszystkim, którzy wykonywali  przed świętami wiele różnych prac w kościele i w parafii.

Zachęcam do obejrzenia na stronie https://parafiawolynce.pl/galeria  lub na FB fotorelacji z Triduum Paschalnego i Rezurekcji. Dziękuję Pani Katarzynie Olszewskiej - Pucyk oraz Państwu Małgorzacie i Krzysztofowi Szczepańskim za obsługę medialną parafii.

Kościół katolicki obchodzi największe święta przez osiem dni, czyli przez oktawę; stąd do następnej niedzieli trwa Oktawa Wielkanocy. Z tej racji w piątek nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.30 różaniec w intencji o świętość kapłanów i powołania, Msza św. i nabożeństwo.

We czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszam na świąteczne spotkanie biblijne.

Pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedź, 17.45 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św.

W piątek nie ma odwiedzin chorych.

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.30 różaniec, Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przygotowujemy się do tej uroczystości odmawiając nowennę do Miłosierdzia Bożego. W uroczystość, o którą prosił sam Jezus, spotkamy się w świątyni o 15.00 na Godzinie Miłosierdzia, aby błagać o miłosierdzie dla nas i całego świata. W tym dniu taca na Caritas.

Za tydzień zapraszamy dzieci z klas III i ich rodziców na Mszę św. o godz. 11.00 i spotkanie.

INTENCJE MSZY ŚW.  2 - 7 kwietnia 2024

WTOREK   2 kwietnia 2024

18.00  za dusze w czyśćcu cierpiące

ŚRODA  3 kwietnia 2024