06.09.2020

W minioną niedzielę parafia nasza przeżywała wizytację kanoniczną biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy. Ks. Biskup wyraził swoje zadowolenie z duchowego i materialnego funkcjonowania parafii. Jako Pasterz Diecezji zachęcił do jeszcze większego zaangażowania wiernych świeckich w życie Kościoła i wspólnoty parafialnej oraz pozostawił kilka szczegółowych wskazań, które omówimy w najbliższym czasie.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu wizytacji i w jej dostojnym i pięknym przebiegu.  Dziękuję p. Barbarze Żukowskiej wraz z Chórem i p. Jackowi Kameckiemu z Zespołem za piękna oprawę muzyczną Mszy świętych., a także p. Stanisławowi Wiśniewskiemu za prowadzenie śpiewów na cmentarzu parafialnym. Dziękuję ministrantom za uroczystą asystę, rodzinom które witały w naszym imieniu ks. Biskupa, p. Katarzynie Żukowskiej za piękną i bardzo wymowną dekorację kwiatową, p. Łukaszowi Zubkowi za nagłośnienie cmentarza oraz państwu Małgorzacie i Krzysztofowi Szczepańskim z piękną fotorelację z uroczystości. Bóg zapłać Wszystkim, którzy przybyli na spotkanie z Pasterzem Diecezji wykazując swoje zrozumienie, jak ważna jest posługa Biskupa we wspólnocie Kościoła.

Dziękuję młodzieży, która przystąpiła do sakramentu bierzmowania za godną, pobożną i adekwatną do podniosłej chwili postawę. Bóg zapłać rodzicom za pomoc dzieciom w przygotowaniu się do przyjęcia sakramentu. Dziękuję rodzicom za posprzątanie świątyni i jej otoczenia oraz za dar na rzecz parafii - kielich do udzielania Komunii św. pod dwiema postaciami.

Wizytacja kanonicza

13 września 2020