Konto bankowe Parafii:

ŚW. JANA PAWŁA II

15 kwietnia 2021

Niedziela, 23.10.2011 roku

Witam Wszystkich serdecznie, ciepło i wdzięcznie;

tak: WDZIĘCZNIE !

Powoli wracam "do siebie" po wielkich i solidarnych wraz z Wami - Drodzy Parafianie - przygotowaniach i solidarnego zrywu porządkowo - dekoracyjnego w związku z intronizacją i umieszczeniem na stałe w naszej świątyni Relikwii Krwi Błogosławionego Jana Pawła II. Obejrzałem film z uroczystości. Obejrzałem oczyma tych, którzy ze wszech stron towarzyszyli i uczestniczyli w tym historycznym dla naszego kościoła i parafii Święcie; sam, byłem gdzieś w epicentrum wydarzeń, z głową ....tak, tak, zaprzątniętą jeszcze tyloma sprawami, szczegółami, koordynacją; i przyznaję się do tego.

Obejrzany film pozwolił mi jeszcze lepiej zaobserwować efekt pracy tylu Parafian, który złożony w całość - w wielkie, barwne, uroczyste i podniosłe wydarzenie - ukazało jak w pięknej mozaice - odpowiedzialność, dojrzałość, wyczucie i radość z tak wielkiego wyróżnienia naszej Wspólnoty parafialnej.

Jak godziwie i najpiękniej podziękować Wszystkim, którzy z sercem, pomysłowością, kosztem swego czasu i obowiązków, wreszcie swoją ofiarnością przyczynili się do takiej atmosfery, uroczystej podniosłości i .... miłości do naszego Ojca w niebie za świętość i obecność w historii Kościoła, Polski i w nas samych Jana Pawła II?

Ci, którzy już tak licznie przybywają do naszej świątyni, by Bogu dziękować i powierzać swoje intencje, za wstawiennictwem Błogosławionego Jana Pawła II są znakiem, świadectwem i wyzwaniem, że nie ma przypadków i nic nie dzieje się poprzez zbieg okoliczności; jeśli już - to poprzez "zbieg" Bożych okoliczności w życiu nas wszystkich;

Bogu niech będą dzięki za opatrznościowy bieg wydarzeń; Bogu dzięki za Świątynię Wotum, za Parafię, nad którą tak miłosiernie czuwa nasz Bóg Ojciec;

Bogu dziękuję za Was - Drodzy Parafianie i Przyjaciele naszej Wspólnoty: za obecność, modlitwy, solidarne wsparcie, zaufanie, ofiarność; za każde dobre słowo krzepiące, za wysiłek fizyczny, najdrobniejszą nawet pracę; dziękuję za Waszą radość i błysk, łzę i promień w oczach!

Jakże mi miło, że mogę się z Wami podzielić zachwytem i gratulacjami, jakie otrzymałem od Gości za to wszystko, co widzieli i doświadczyli, świętując razem z nami; za to niedowierzanie, że niewielka podmiejska wspólnota parafialna potrafiła przygotować taką UROCZYSTOŚĆ - I TO Z JAKIM ROZMACHEM;

z pietyzmem o szczegóły: oprawę każdej części tego dnia przez poszczególne zespoły, odpowiedzialnie wywiązujące się z przyjętych służb i zobowiązań; Bogu niech będą dzięki za TAKICH LUDZI; za talent, uczynność i SERCE!

Kapłani - Goście, życzyli nam wszystkim, byśmy umieli wykorzystać ten wielki Dar, wyróżnienie, błogosławieństwo, a zarazem...TAJEMNICĘ - co nasz Ojciec Niebieski przygotował i przygotuje tym wszystkim, którzy tutaj zatęsknią za swoją osobistą świętością, wsparci orędownictwem Jana Pawła II. Niech chwała Boga w Trójcy Świętej Jedynego rozbrzmiewa i kwitnie na tym naszym wołynieckim wzgórzu;

niech wielka opieka Matki Najświętszej - PRZYCZYNY NASZEJ RADOŚCI i orędownictwo Jana Pawła II, który zawierzył Jej swoje życie i powołanie, promieniują na nas wszystkich, przeżywających swoją codzienność na tej ziemi i dla wszystkich przybywających tutaj czerpać nadzieję, pocieszenie, wzmacniać i pielęgnować wiarę i z miłością świadczyć o cudach Bożej obecności i miłosierdzia w życiu.

Z wielkim szacunkiem, uznaniem i wdzięcznością dla Was Wszystkich - za wszystko; z modlitwą prostą, ale z serca

ks. Janusz Stefaniuk (proboszcz naszej Parafii w latach 2010-2019)