Drodzy Diecezjanie!

Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie stanowi w naszej Diecezji miejsce szczególne. To tutaj Unici Podlascy okazali niezwykłe męstwo wyznawanej wiary i wierności Kościołowi. Dali tego wyraz nie tylko mężczyźni, ale również kobiety, które z wielką miłością i odwagą współuczestniczyły w ich ofierze. Takich kobiet potrzebujemy również w dzisiejszych czasach.

Dlatego pragnę zaprosić wszystkie Panie do udziału w V Diecezjalnej Pielgrzymce Kobiet do Pratulina, w niedzielę 31 maja br. na godz. 10.00. W tym roku niestety ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa zachęcam do uczestnictwa w niej przez transmisję na żywo na YouTube Podlasie24.pl i radiową za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie.

Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: „Bohaterki codzienności”, zaś tematyka jej dotyczyć będzie między innymi „Fenomenu kobiety” w nauczaniu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Gorąco zachęcam do pokoleniowego, duchowego, udziału w tym spotkaniu i z serca wszystkim błogosławię.

+ KAZIMIERZ GURDA
BISKUP SIEDLECKI

L.dz. 330/2020

Siedlce, dnia 22 maja 2020 r.

Komunikat należy odczytać w ramach ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę, 24 maja br.

Zaproszenie Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY na V Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina

23 maja 2020

Bursztynowa 1, Wołyńce 08-110