Uwzględniając Zarządzenia Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy z dnia 12 i 14 marca br. (publikowane poniżej) przedstawiam  sposób organizacji duszpasterstwa w Parafii św. Józefa Robotnika w Wołyńcach w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego.

Ksiądz Biskup - do odwołania - udzielił wszystkim wiernym dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i w uroczystości i zachęca do pozostania w domu.
Ponieważ obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób, sugeruje, by na Msze święte przybywały przede wszystkim osoby, które zamówiły intencje mszalne, a w przypadku pogrzebu jedynie najbliższa rodzina.
 
Osoby korzystające z dyspensy powinny łączyć się ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje Mszy św. w radiu, telewizji lub internecie. Podczas takiej Mszy św. zachowujemy właściwe postawy i gesty liturgiczne, tak jakbyśmy byli w świątyni. Najlepiej przeżywać Eucharystię ze wszystkimi domownikami.
 
Parafialne Msze św. będą odprawiane w niedziele i dni powszednie wg dotychczasowego porządku i wg intencji zamówionych przez wiernych.
 
Uczestnikom Mszy św. przypominam:
 
- że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują możliwość przyjmowania Komunii św. do ust lub na rękę; jak należy to czynić, wyjaśnię przed Eucharystią
- znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głową, bez podawania rąk,
- cześć Krzyżowi i relikwiom oddajemy tylko przez głęboki skłon, a nie przez pocałunek lub dotyk,
- z kropielnic została usunięta woda święcona.
 
Po każdej Mszy św. będą śpiewane Suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny, Święty a nieśmiertelny…” o wygaśnięcie epidemii.
 
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaleca, aby w kościołach – bez udziału wiernych – osoby konsekrowane i duchowni, każdego dnia, o godz. 20.30, odmawiali Różaniec w intencji osób chorych, tych którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych. Zachęcam Parafian do duchowej łączności z proboszczem i modlitwy w rodzinach.
 
Do odwołania zawieszamy wszystkie nabożeństwa oraz spotkania grup modlitewnych, w tym Drogę Krzyżową. Jednocześnie zachęcam do odprawiania nabożeństw wielkopostnych w gronie rodzinnym.
 
Wiernych, którzy chcą przyjść do kościoła na prywatną modlitwę informuję, że nasza świątynia jest otwarta w dni powszednie w godz. 9.00 - 18.00, a w niedziele w godz. 7.30 - 18.00.
 
Każdego dnia będzie wystawiony do prywatnej adoracji Najświętszy Sakrament: w dni powszednie w godz. 9.00 - 17.30, a w niedziele między mszami.
 
Możliwość spowiedzi codziennie w godz. 17.00 - 17.30 lub w innych godzinach po wcześniejszym umówieniu się.
 
Odwołujemy spotkania wszystkich grup parafialnych: ministrantów, chóru, scholi, kręgu biblijnego itp.
 
Posługa sakramentalna wśród osób chorych po zgłoszeniu telefonicznym lub osobiście w kancelarii parafialnej.
 
W kancelarii parafialnej załatwiamy tylko pilne sprawy.
 
Proszę o śledzenie naszej strony internetowej i FB oraz strony diecezjalnej, gdzie na bieżąco będą publikowane wszelkie aktualizacje.
 
Bądźmy solidarni z potrzebującymi duchowej i materialnej pomocy. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych, o siłę dla tych, którzy się nimi opiekują, a dla nas o pokój serca i nawrócenie.
 
ks. Jacek Mucha, proboszcz
Zarządzenia Biskupa Siedleckiego:
 

 

Sposób organizacji duszpasterstwa w Parafii św. Józefa Robotnika w Wołyńcach - w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego.

14 marca 2020

 RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA

ŚW. JÓZEFA ROBOTNIKA

W WOŁYŃCACH

KATOLIK

OPOKA

EKAI

BIBLIA

VATICANnews

GOŚĆ NIEDZIELNY


DIECEZJA

CZYTANIA NA DZIŚ

https://pacjent.gov.pl/koronawirus-informacje

KORONAWIRUS

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI 

mail: xjmucha@wp.pl

 

tel. 25 6435291

Bursztynowa 1, Wołyńce 08-110

NUMER RACHUNKU BANKOWEGO

23 2030 0045 1170 0000 0290 8340

 

 

 

MSZE ŚWIĘTE 

niedziela: godz. 8.30, 11.00, 17.00

dni powszednie - czas letni - 18.00;

czas zimowy - 17.30

KANCELARIA

czynna codziennie po Mszy św. wieczorowej

w ważnych sprawach o każdej porze