Wycieczka rowerowa

Po modlitwie i błogosławieństwie wyruszyliśmy sprzed plebanii tuż po godz. 10.00. Dzisiejsza wycieczka rowerowa ministrantów i gości miała swój cel - poznać lepiej naszą parafię, naszą okolicę i spędzić miło sobotnie przedpołudnie.

Tak też się stało między innymi za sprawą pana Mirka, Leśniczego Leśnictwa Stok Wiśniewski, który dołączył do naszej "kolarskiej" ekipy i po trasie pokazywał miejsca godne naszej uwagi. Na zakończenie - w ramach odpoczynku i chwili na podsumowanie i wrażenia - zatrzymaliśmy się pod wiatą edukacyjną w Lipniaku.

Oprócz kiełbasek pieczonych nad ogniskiem, była jeszcze bardzo ciekawa lekcja przyrody a w niej: planszowa prezentacja gatunków zwierząt występujących na naszym terenie, oglądanie prawdziwych poroży, zwiedzanie szkółki leśnej oraz pamiątkowe zdjęcie przy najprawdziwszej norze lisa.

I tak kolejny raz dzięki Panu Bogu, Aniołom, Stróżom Dobrym i św . Krzysztofowi udało nam się szczęśliwie powrócić do domów. Zapamiętamy z tego dnia miejsca smutne, związane z tragiczną, wojenną historią naszego narodu ale też wielką szczodrość Pana Nieba i Ziemi, który pozwala nam żyć w tak pięknym świecie przyrody..

Poznajemy naszą Parafię

20 czerwca 2020