PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA W WOŁYŃCACH
POD WEZWANIEM ŚW. JÓZEFA ROBOTNIKA
Wołyńce 58, 08 - 110 Siedlce
PROBOSZCZ: KS. JANUSZ STEFANIUK
Telefon: 25 6435291
Numer rachunku bankowego:
Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Oddział w Siedlcach
ul. B. Joselewicza 3, 08-110 Siedlce
23 2030 0045 1170 0000 0290 8340

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA NIEDZIELĘ - 12.08.2018

1) Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone będą na zakup kwiatów na najbliższą uroczystość 18 sierpnia i opłacenie grochówki wojskowej dla uczestników tego święta intronizacji obrazu Patronki Dobrej Śmierci i poświęcenia kaplicy po remoncie.

2) Dzisiaj na zakończenie Mszy św. o godz. 9.00 pomodlimy się w intencji pielgrzymów. Wieczornego Apelu już nie będzie. Również dzisiaj Apostolat Złotej Róży zaprasza na godz. 15.00 na modlitwę w intencji kapłanów.

3) W poniedziałek – 13 dzień miesiąca, a zarazem I rocznica koronacji Matki Bożej, nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00 połączone z duchowym pielgrzymowaniem, a następnie Msza św. wieczorowa.

4) We wtorek jeszcze Msza św. wieczorowa o 20.00 /już bez Apelu/.

5) W środę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy jak w niedzielę. Na każdej z nich błogosławieństwo ziół i kwiatów.

6) W czwartek i piątek Msza św. wieczorowa o godz. 18.00.

7) W sobotę historyczny dzień dla naszej parafii. O godz. 15.00 na cmentarz parafialny przybędzie Ks. Biskup Piotr Sawczuk, aby z wiernymi odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia, poświęci obraz Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci i z tym obrazem poprowadzi uroczystą procesję do naszej świątyni.

Bardzo proszę, aby wcześniej zabrać z kościoła wszystkie chorągwie, feretrony i krzyż procesyjny i zawieźć na cmentarz przy ołtarzu polowym. Uformujmy piękną procesję. Proszę, aby któryś ze strażaków wziął krzyż na czele procesji, następnie pójdą ministranci, dzieci komunijne w swoich strojach, chorągwie, feretrony, za nimi jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Teodorowa, dalej będzie szło duchowieństwo, Ks. Biskup i niesiony – kolejno – przez Radnych Parafialnych, Apostolat Złotej Róży, Koło Różańcowe z Żelkowa Kolonii, Straż Pożarną z Teodorowa, Lektorów. W bramie przed świątynią, obraz na ramiona wezmą kapłani i wniosą do świątyni ustawiając przy ołtarzu.

Podczas uroczystej Mszy św. Ks. Biskup dokona koronacji obrazu koronami, które będą symbolizowały naszą wdzięczność Matce Najświętszej za 200 lat istnienia naszej Diecezji. Przed zakończeniem Mszy św. obraz tylko w obecności Ks. Biskupa, kapłanów i ministrantów zostanie zniesiony do odnowionej kaplicy dolnej, którą Ks. Biskup poświęci i zainstalowany w ścianie ołtarzowej. Następnie po powrocie do ołtarza głównego nastąpi zakończenie Mszy św. i otrzymamy błogosławieństwo. Po zakończonej Mszy wierni będą mogli swobodnie zejść do dolnej kaplicy, aby osobiście oddać cześć Matce Bożej. Dla wszystkich uczestników uroczystości przy kościele będzie serwowana wojskowa grochówka. Zwracam się do Pani Sołtys z Teodorowa o zorganizowanie kilku stołów, może ławek i dostarczenie ich – jak w ubiegłym roku pod kościół. Mam prośbę, aby w tym dniu pozostawić wolny parking przy plebanii dla duchownych - gości.

8) Na zakończenie tego dnia, o godz. 21.00 w dolnej kaplicy Apel Jasnogórski z dziesiątkiem Różańca za dusze w czyśćcu cierpiące.

9) W przyszłą niedziele podam, jak wyglądała ofiarność parafian podczas pierwszej składki na remont kaplicy. A już teraz proszę Radnych Parafii, aby rozpoczęli drugą zbiórkę ofiar na remont, gdyż przychodzi czas rozliczenia się za wykonane prace i zakupiony materiał. Prawdopodobnie będę musiał zaciągnąć pożyczkę, aby w terminie się rozliczyć, a nam pozostanie – jak przed laty sprężyć się, aby spłacić pożyczkę. Dla otuchy dodam, że w odnowionej kaplicy – w wymienionych ośmiu oknach – tylu, ile jest miejscowości w naszej parafii – znajdzie się w oknie Anioł – Patron danej miejscowości. Bardzo serdecznie proszę o zrozumienie i ofiarność – 50 zł. od rodziny nie majątek, ale pozostawimy coś po sobie przyszłym pokoleniom; na pewno nie zapomną o nas w swoich modlitwach, gdy my – daj Boże, będziemy czcili Maryję pełną chwały, a oni będą w tej kaplicy, przed tym obrazem prosić o swoje godne, święte życie i dobrą, świętą śmierć.

10) Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich, którzy w tym tygodniu będą świętowali swoje rocznice, urodziny, imieniny – niech Matka Boża otacza płaszczem opieki, chorym i cierpiącym wyprosi siłę i powrót do zdrowia; modlimy się w intencji wszystkich Darczyńców i Dobrodziejów powstania Obrazu, koron i remontu kaplicy – niech dar serca będzie dla nich gromadzeniem skarbu w Niebie, pomódlmy się za siebie nawzajem: Pod Twoją obronę, uciekamy się Święta Boża Rodzicielko...

Szczęść Boże!
Ks. Janusz, proboszcz


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA NIEDZIELĘ - 05.08.2018

W poniedziałek obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego,
w środę wspomnienie Św. Dominika kapłana;
w czwartek święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
w piątek święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

W ciągu tygodnia Msze św. wieczorowe, połączone z modlitwą za pielgrzymów i Apelem Jasnogórskim o godz. 20.00.

W przyszłą niedzielę podam program uroczystości na sobotę 18 sierpnia, związanych z uroczystością wprowadzenia w procesji z cmentarza Obrazu Matki Bożej, Patronki Dobrej Śmierci i poświęcenia odrestaurowanej kaplicy.

Przy ogrodzeniu posesji parafialnej znaleziono okulary; wiadomość w zakrystii.

Modlitwą ogarniamy wszystkich, którzy w tym tygodniu będą świętowali swoje imieniny, rocznice i urodziny; modlimy się w intencji wszystkich chorych i cierpiących; polecamy opiece Matki Najświętszej wszystkich darczyńców na Obraz Matki Bożej, korony i remont dolnej kaplicy: Pod Twoją obronę, uciekamy się Święta Boża Rodzicielko...
Szczęść Boże!
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA NIEDZIELĘ - 15.07.2018

Ewangelia wg św. Marka:
Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie.
«Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien». I mówił do nich: «Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakimś miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich». (6, 7-13 )

Msze Św. w tygodniu o godz. 18.00

W piątek. 20-go dnia miesiąca, Nabożeństwo do Ducha Św.

Serdeczne "Bóg zapłać" Tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą wspierają remont kaplicy ku czci Matki Bożej Dobrej Śmierci.

Po remoncie kaplica będzie służyła do sprawowania Mszy świętych w okresie zimowym (w ciągu tygodnia), jak również do spotkań przed I Komunią Świętą, Bierzmowaniem czy dla grup modlitewnych w zimowej porze. Rozważam też umieszczenie tam biblioteki parafialnej.

Kochani Parafianie, Drodzy Przyjaciele naszej Wspólnoty - jeszcze raz proszę o wsparcie finansowe, bowiem nadal brakuje środków na elastyczne pokrywanie kosztów bieżących prac remontowych.

Modlitwą ogarniamy tych, którzy w tym tygodniu będą przeżywali swoje rocznice, imieniny i urodziny: prosimy Matkę Najświętszą, aby wypraszała łaski, błogosławieństwo i wierność Jezusowi w codziennym życiu; aby płaszczem opieki otuliła chorych i cierpiących będąc dla nich Uzdrowieniem Chorych; wspomnijmy tych, którzy powierzyli się naszym modlitwom: "Pod Twoją obronę, uciekamy się Święta Boża Rodzicielko...".

Szczęść Boże!
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA NIEDZIELĘ - 08.07.2018

Dzisiaj, o godz. 15.00 Apostolat Złotej Róży zaprasza na modlitwę w intencji kapłanów;

W lipcu Msze święte wieczorowe będą sprawowane o godz. 18.00.

W środę obchodzimy święto Św. Benedykta Opata, patrona Europy.

W czwartek wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu - Biskupa i Męczennika;

W piątek wspomnienie Świętych Pustelników - Andrzeja Świerada i Benedykta;

Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich, którzy w tym tygodniu będą świętowali swoje imieniny, urodziny i rocznice, prosimy o potrzebne łaski, błogosławieństwo, zdrowie; modlitwą otaczamy wszystkich Dobrodziejów, Darczyńców powstania Obrazu Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci i Jej kaplicy;

Pomódlmy się również i za siebie, w naszych intencjach: Pod Twoją obronę, uciekamy się Święta Boża Rodzicielko...
Ks. Janusz, proboszcz
Na zdjęciach w galerii: stan prac w remontowanej kaplicy w dniu 07.07.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA NIEDZIELĘ - 01.07.2018

Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz.9.00 procesja eucharystyczna przed kościołem, a następnie spotkanie Zespołu Lektorów.

W lipcu w dni powszednie Msza św. wieczorowa o godz. 18.00.
W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej. W Kodniu odbędzie się Diecezjalny Dzień Chorych.

We wtorek, święto Św. Tomasza Apostoła.

W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 Różaniec.

W I piątek miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi do godz. 17.45, następnie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św. wieczorowa.

W I sobotę miesiąca, o godz. 17.30 Różaniec i Msza św. wieczorowa.

W przyszłą niedzielę o godz. 15. 00 Apostolat Złotej Róży zaprasza na modlitwę w intencji kapłanów.

Dzielę się z wszystkimi Parafianami i Przyjaciółmi naszej Wspólnoty informacją, że Biskup Piotr Sawczuk przyjął zaproszenie i wyznaczył dzień - sobotę 18 sierpnia, aby na cmentarzu parafialnym, o godz. 15.00 po odmówieniu koronki do Bożego Miłosierdzia, po poświęceniu Obrazu Matki Bożej, Patronki Dobrej Śmierci, poprowadzić ten Obraz w uroczystej procesji z cmentarza do kościoła parafialnego. Podczas uroczystej Mszy świętej, Ks. Biskup nałoży na Obraz korony, które będą wyrazem wdzięczności wszystkich tych, którzy modlą się o świętość życia i pragną w modlitwie przed tą Ikoną uprosić sobie łaskę dobrej śmierci.

Po zakończonej Mszy św. Obraz - Patronki Dobrej Śmierci zostanie uroczyście przeniesiony i zainstalowany w dolnej kaplicy, wraz z relikwiami Błogosławionych Męczenników z Pratulina.

Proszę Wszystkich wiernych, aby ta uroczystość była wyrazem naszej wiary i pamięci o tym, że Matka Boża oręduje za nami grzesznymi "TERAZ, I W GODZINĘ NASZEJ ŚMIERCI"

Bóg zapłać wszystkim, którzy swoją ofiarą przyczyniają się do remontu kaplicy, powstania Obrazu Matki Bożej i wykonania dla Niej koron, oraz wprowadzenia relikwii Błogosławionych Męczenników z Pratulina.

Modlitwą ogarniamy wszystkich, którzy w tym tygodniu będą świętowali swoje rocznice, imieniny, urodziny: niech łaska Boga Ojca i orędownictwo Matki Najświętszej będą dla Was rękojmią w codzienności; Chorym i cierpiącym wymadlamy powrót do sił i zdrowia; po módlmy się za wszystkich Dobrodziejów i Darczyńców Obrazu, Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci i remontu kaplicy dla Jej Czci; pomódlmy się za siebie nawzajem: "Pod Twoją obronę, uciekamy się, Święta Boża Rodzicielko..."
Szczęść Boże!
Ks. Janusz Stefaniuk, proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA NIEDZIELĘ - 24.06.2018

1) Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na bieżące prace gospodarcze w parafii.

2) W środę wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Nieustającej Pomocy.

3) W piątek obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to zarazem dzień imienin biskupa pomocniczego Piotra. W tym dniu odpust zupełny mogą zyskać osoby posługujące się dewocjonaliami pobłogosławionymi przez Ojca Świętego lub biskupa, pod warunkiem odmówienia wyznania wiary. Taca w tym dniu to tzw "Pro obolo Sancti Petri" - kiedyś nazywane "świętopietrzem".

4) W sobotę ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5) W przyszłą - I niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 9.00 procesja eucharystyczna przed kościołem, a następnie spotkanie Zespołu Lektorów.

6) Trwają prace przy kapitalnym remoncie dolnej kaplicy. Został również zamówiony obraz - kopia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. O tym obrazie możemy dowiedzieć się więcej na FB i internetowej stronie naszej parafii.

7) Modlitwą otaczamy tych, którzy w tym tygodniu będą świętowali swoje uroczystości. Prosimy, by Matka Najświętsza była orędowniczką wszelkich łask, błogosławieństwa i spełniania się Bożych zamysłów w codziennym życiu. Niech chorzy i cierpiący, jednocząc się z męką Chrystusa powracają do sił i zdrowia. Modlimy się za wszystkich Dobrodziejów i Darczyńców na rzecz remontu kaplicy i powstania obrazu Matki Bożej: "Pod Twoją obronę, uciekamy się Święta Boża Rodzicielko..."
Szczęść Boże!
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA NIEDZIELĘ - 03.06.2018

Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Do czwartku trwa Oktawa uroczystości Bożego Ciała. Podczas tych dni nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godzinie 17. 30, procesja eucharystyczna i Msza św. wieczorowa;

Na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków.

W I czwartek miesiąca o godz. 16.30 Różaniec.

W piątek, przed godz. 9.00 wizyta u chorych.
W najbliższy piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w tym dniu nie obowiązuje post;

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Dziękczynienia za 200 lat istnienia Diecezji Siedleckiej;

Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich, którzy w tym tygodniu będą przeżywali swoje rocznice, imieniny, urodziny; modlimy się o spełnianie się Bożych zamysłów w życiu, błogosławieństwo i potrzebne łaski; dla chorych i cierpiących prosimy o łaskę powrotu do zdrowia; pomódlmy się za siebie w naszych intencjach: " Pod Twoją obronę, uciekamy się Święta Boża Rodzicielko..."
Szczęść Boże!
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA NIEDZIELĘ - 27.05.2018

1) Ofiary składane dzisiaj na tacę będą przeznaczone na bieżące prace gospodarcze w parafii (drenaż dolnej kaplicy i obróbki blacharskie łącznika pomiędzy kościołem a plebanią.

2) dzisiaj, po nabożeństwie majowym spotkanie Zespołu Lektorów.

3) W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w polskiej tradycji - Boże Ciało. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 7.00 i 9.00 - po której z kościoła wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.

Proszę o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach, o uformowanie pięknej procesji ze wszystkimi chorągwiami, feretronami. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów; dzieci rocznicowe i pierwszokomunijne w swoich strojach będą niosły poduszki i różaniec; zapraszam scholę, ministrantów i druhny oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Teodorowa. Przypominam, aby posprzątać obejścia, ulicę i trasę procesji.

4) Tego dnia o godz. 16.00 poświęcenie pól dla Wołyniec.

5) W piątek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem oktawę Bożego Ciała. W tygodniu o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, procesja eucharystyczna przed kościołem i Msza św. wieczorowa.

6) Z racji I piątku miesiąca przed godz. 9.00 udam się do chorych, a o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość spowiedzi do godz. 17.15, a następnie Msza św. wieczorowa.

7) W I sobotę miesiąca o godz. 17.00 Różaniec.

8) W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo eucharystyczne i procesja. Jest to zarazem XI Święto Dziękczynienia. Ofiary składane do specjalnych puszek przed kościołem będą przeznaczone na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Następna niedziela rozpoczyna centralne uroczystości 200 - lecia istnienia Diecezji Siedleckiej.
9) Pomódlmy się w intencji wszystkich, którzy będą świętowali w tym tygodniu swoje imieniny, rocznice i urodziny: prosimy, aby Opatrzność Boża kierowała losami i wypełniała się w codziennym życiu, życzymy łask i błogosławieństwa, chorym wymadlamy siły i powrót do zdrowia; pamiętamy o tych, którzy nas prosili o modlitwę w swoich intencjach: "Pod Twoją obronę, uciekamy się Święta Boża Rodzicielko..."
Szczęść Boże!
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA NIEDZIELĘ - 20.05.2018

1) Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej wraz z rodzicami będą dziękowały za ten Dar z racji I Rocznicy.

2) Poświęcenie pól dla Sekuły i Rakowca (z Mszą św. na zakończenie) dzisiaj o godz. 16.00.

3) Jutro obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, a w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to również dzień rocznicy ingresu Biskupa Siedleckiego do katedry.

4) Przypominam, że w ciągu tygodnia nabożeństwo majowe jest odprawiane o godz. 17.30, a następnie Msza św. wieczorowa; w niedziele majowe po Mszy św. o godz. 9.00.

5) W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na bieżące prace gospodarcze w parafii (drenaż dolnej kaplicy i obróbki blacharskie na łączniku, pomiędzy kościołem a plebanią). Po Mszy św. o godz. 9.00 i nabożeństwie majowym, spotkanie Zespołu Lektorów.

6) Modlitwą serdeczną ogarniamy wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje rocznice, urodziny i imieniny; w sposób szczególny modlimy się w intencji wszystkich Mam z racji ich święta, przypadającego w sobotę: niech najlepsza Matka - Maryja będzie Wszechpośredniczką Łask od Boga, błogosławieństwa i zdrowia; modlimy się za chorych i cierpiących o siłę w doświadczeniu niemocy i powrót do zdrowia, pomódlmy się za siebie nawzajem:

"Pod Twoją obronę, uciekamy się Święta Boża Rodzicielko..."
Szczęść Boże!
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA NIEDZIELĘ - 12.05.2018

1) Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na organizację Jubileuszu 200 lecia naszej Diecezji.

Po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo majowe, a o godz. 17.00 Różaniec Fatimski z udziałem dzieci pierwszokomunijnych w ich strojach komunijnych.

2) Trwa Biały Tydzień. Dzieci komunijne z rodzicami (opiekunami) gromadzą się o 17.15 i biorą udział w nabożeństwie majowym i Mszy św. wieczorowej.

3) We wtorek w ramach dziękczynienia za dar I Komunii Świętej dzieci z opiekunami wyjeżdżają o godz. 8.30 sprzed kościoła na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów: Męczenników Podlaskich w Pratulinie i Św. Józefa w Szpakach.

4) Jutro obchodzimy Święto Świętego Macieja Apostoła, a w środę Święto Świętego Andrzeja Boboli - Patrona Polski.

5) Spotkanie organizacyjne dla dzieci i rodziców przed I Rocznicą Komunii Świętej odbędzie się we czwartek (17.05.) po Mszy Św. wieczorowej.

Msza Św. rocznicowa w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

6) W sobotę o godz. 19.00 poświęcenie pól dla Wołyniec Kolonii (proszę, aby przyjechać po księdza wyższym samochodem ze względu na stan po operacji biodra), a w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 poświęcenie pól dla Sekuły i Rakowca (z Mszą św. w Rakowcu).

7) W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Można zyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu "O Stworzycielu Duchu przyjdź".

8) W zakrystii można jeszcze nabyć w cenie 2 zł. książeczkę o Słudze Bożym - Ks. Biskupie Ignacym Świrskim, z licznymi archiwalnymi zdjęciami z jego życia i posługi

9) Pomódlmy się za dzieci, które w sobotę przyjęły pierwszy raz do serc Pana Jezusa, za tych, którzy w tym tygodniu będą świętowali swoje rocznice - w tym dzieci komunijne, imieniny, urodziny: niech łaska i błogosławieństwo towarzyszą im w codziennym życiu wraz z opieką Matki Najświętszej; pamiętajmy o chorych i cierpiących, prosząc dla nich u Matki Bożej o powrót do sił i zdrowia; pomódlmy się za tych, którzy nam powierzyli swoje intencje i trudne sprawy: "Pod Twoją obronę, uciekamy się Święta Boża Rodzicielko..."
Szczęść Boże!
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA NIEDZIELĘ - 06.05.2018

Jutro ( to jest w poniedziałek 7 maja) na nabożeństwie majowym, Mszy św. wieczorowej i próbie gromadzą się dzieci i rodzice przed I Komunią Świętą.

Można dzisiaj nabyć po 2 zł. książeczkę o Słudze Bożym - Ks. Biskupie Ignacym Świrskim, z licznymi archiwalnymi zdjęciami z jego życia i posługi, jak również po 10 gr. obrazki z jego zdjęciem a na odwrocie z modlitwą o jego beatyfikację i uproszenie łask za jego wstawiennictwem. Aby wybrać sobie Orędownika swoich spraw, intencji przed Bożym tronem, warto o nim coś wiedzieć, o jego duchowości i drodze do świętości. Zachęcam do nabycia tych pomocy tym bardziej, że już w naszej wspólnocie zaczynają być zamawiane intencje mszalne za przyczyną i wstawiennictwem Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego.

W najbliższy wtorek przypada Uroczystość Św. Stanisława - Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i miasta Siedlce.

W czwartek od godz. 8.00 generalne sprzątanie kościoła i terenu wokół przed uroczystością I Komunii Świętej.

W Piątek rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Przed godz. 9.00 wizyta u chorych.

W piątek o godz. 16.00 do Pierwszej Spowiedzi przystępują chłopcy (i chętni rodzice) a po Mszy św. wieczorowej o 18.30 dziewczynki (i chętni rodzice).

W sobotę, o godz. 11.00 uroczysta Msza święta, podczas której dzieci przystąpią do swojej I Komunii Świętej.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na organizację Jubileuszu Diecezji.

Jest to także 13 dzień miesiąca maja - kolejna rocznica I Objawienia się Matki Bożej w Fatimie. Z tej racji o godz. 17.00 odprawimy Nabożeństwo Fatimskie z Różańcem. W nabożeństwie biorą udział także Dzieci Pierwszokomunijne w strojach komunijnych.

Modlitwą ogarniamy wszystkich świętujących w tym tygodniu swoje rocznice, imieniny i urodziny. Modlimy się dla nich o pokój serca, łaski, opiekę Matki Najświętszej; modlimy się o powrót do pełni sił i zdrowia dla chorych i cierpiących; pamiętamy o obiecanych naszym bliźnim modlitwach w ich intencjach: "Pod Twoją obronę, uciekamy się Święta Boża Rodzicielko..."

Szczęść Boże!
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA NIEDZIELĘ - 29.04.2018

We wtorek rozpoczyna się maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w ciągu tygodnia będą odprawiane tradycyjnie o godz. 17.30, a następnie Msza św. wieczorowa. W niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. Zachęcam aby ci, którzy faktycznie nie będą mogli przybyć do kościoła na majowe, gromadzili się przy kapliczkach i krzyżach w swoich miejscowościach, aby uczcić Matkę Bożą śpiewem litanii.

Najbliższy wtorek - 1 maja jest dniem, w którym w Kościele obchodzi się wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika - Patrona naszej świątyni i parafii. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 (po nabożeństwie majowym o 17.30). Jak wspominałem wcześniej, w tym roku wyjątkowo odpustu parafialnego nie będzie ze względu na stan zdrowia ks. proboszcza po operacji, a główna uroczystość będzie sprawowana 12 sierpnia w I Rocznicę Koronacji Matki Bożej Fatimskiej.

W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny - Królowej Polski; głównej Patronki Polski. Msze święte jak w niedzielę. Po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo majowe, a z racji I czwartku miesiąca o godz. 10.30 będzie odmówiony Różaniec.

W I piątek miesiąca o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi do godz. 17.15; następnie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, nabożeństwo majowe i Msza święta wieczorowa.

W piątek 4 maja Episkopat Polski udziela dyspensy od pokarmów mięsnych przypominając, że w zamian, każdy wierny korzystający z dyspensy, jest zobowiązany złożyć jakiś duchowy dar.

W I sobotę miesiąca o godz. 17.00 Różaniec.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 członkowie OSP z Teodorowa wraz z zaproszonymi gośćmi będą dziękowali Bogu za 50 lat istnienia tej jednostki w Teodorowie. Będzie to zarazem Święto Strażaków ku czci Św. Floriana. Po tej Eucharystii, z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo eucharystyczne i uroczysta procesja, która wyjdzie poza obręb placu kościelnego. Następnie, przy świetlicy w Teodorowie odbędą się dalsze uroczystości - m.in. poświęcenie kapliczki Św. Floriana i wręczenie sztandaru Jednostce.

Modlitwą ogarniamy wszystkich, którzy w tym tygodniu będą przeżywali swoje urodziny, rocznice i imieniny: niech zamysły Pana Boga wypełniają się w ich życiu w łaskach i błogosławieństwie; modlimy się za chorych i cierpiących o powrót do zdrowia; pomódlmy się za siebie nawzajem: "Pod Twoją obronę, uciekamy się Święta Boża Rodzicielko..."
Szczęść Boże;
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA NIEDZIELĘ - 22.04.2018

Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Zespołu Lektorów.

Na Mszę św. o godz. 11.00 przybywają dzieci i rodzice przed I Komunią Świętą. Po Mszy spotkanie.

Jutro przypada Uroczystość Św. Wojciecha - Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski a w środę - Święto Św. Marka Ewangelisty.

Przypominam, że poprosiłem Radnych naszej parafii, aby rozpoczęli I zbiórkę kwartalną (po 50 zł. od rodziny) na gruntowny remont kaplicy w przyziemiu za kościołem.

Pomódlmy się za tych, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje urodziny, imieniny i rocznice; niech Matka Boża wyjedna błogosławieństwo, łaski i dary Ducha Świętego; pamiętamy o chorych i cierpiących modląc się dla nich o siłę i powrót do zdrowia; pamiętamy też o tych, którym obiecaliśmy modlitwę: "Pod Twoją obronę, uciekamy się Święta Boża Rodzicielko..."
Szczęść Boże!
Ks. Janusz Proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA NIEDZIELĘ - 15.04.2018

1) Dzisiaj, na Mszę św. o godz. 11.00 przybywają dzieci i rodzice przed I Komunią Świętą; również jutro spotykamy się na Mszy św. wieczorowej - o godz. 17.30

2) Msze święte w ciągu tygodnia o godz. 17.30.

3) W piątek - 20 dnia tygodnia, przed Mszą świętą wieczorową będzie odmówiona litania do Ducha Świętego.

4) Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

5) W najbliższą środę udaję się do szpitala na operację. Pod moją nieobecność nabożeństwa w naszym kościele będzie odprawiał znany już naszej wspólnocie - Ks. Kanonik Marian Pyrka. W przypadku pogrzebów, proszę zgłaszać się do Księdza Dziekana w Domanicach.

6) Wspominałem już o konieczności powstrzymania zawilgocenia i remontu dawnej kaplicy w przyziemiu łącznika pomiędzy kościołem a plebanią. Moi drodzy - jest to miejsce, które zostało kiedyś poświęcone i uświęcone tym, że sprawowane były tam Msze święte, sakramenty, dopóki nie został oddany do użytku obecny kościół. Sam fakt, że jest to przestrzeń omodlona i uświęcona - nie może pozostać na pastwę losu i zaniedbania. Dlatego decyzja o kapitalnym remoncie latem tego roku jest koniecznością. Wykonawca wycenił całkowity koszt prac i materiałów na 48.000 zł. W zakres prac wchodzi instalacja ogrzewania podłogowego, wymiana ośmiu okien, podwieszenie sufitu, nowe, energooszczędne oświetlenie ledowe, naprawa ścian, pomalowanie i ułożenie płytek w dojściu do kaplicy.

Po remoncie kaplica będzie służyła naszej wspólnocie do sprawowania Mszy świętych w okresie zimowym (w ciągu tygodnia), jak również do spotkań przed I Komunią Świętą, Bierzmowaniem czy dla grup modlitewnych w zimowej porze. Rozważam też umieszczenie tam biblioteki parafialnej.

Zanim rozpocznie się kapitalny remont, niezbędne są prace przy udrożnieniu drenażu, gdyż od ubiegłego roku na betonowej posadzce wybija woda gruntowa. Wykonane muszą być też nowe obróbki blacharskie z rynną i spustami nad łącznikiem, gdyż wieloletnie zaniedbanie we właściwym i drożnym odprowadzaniu wody deszczowej i topniejącego śniegu spowodowało znaczne zawilgocenie ścian tej części obiektu parafialnego.

Remont rozpocznie się w wakacje i według zapewnienia wykonawcy, powinien potrwać ok. półtora miesiąca.

Proszę całą naszą wspólnotę parafialną o zrozumienie potrzeby działania w tej sprawie, o ofiarność 50 zł od rodziny na pierwszą składkę kwartalną na ten cel, a panów Radnych o zebranie tych ofiar w swoich miejscowościach. W tym roku będzie to jedyna inwestycja parafialna w ramach prac gospodarczych.

7) Ze względu na operację i pobyt w szpitalu oraz rehabilitację, w tym roku - wyjątkowo nie będziemy organizowali odpustu ku czci Św. Józefa Robotnika na początku maja. W porozumieniu z kapłanami z dekanatu ustaliliśmy, że w tym roku uroczyście będziemy świętowali I Rocznicę Koronacji Matki Bożej Fatimskiej w niedzielę - 12 sierpnia.

8) W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w kaplicy u Ks. Adama Skwarczyńskiego odbędzie się pierwsze spotkanie Ruchu "Matki w modlitwie". Jest to nowy ruch, zatwierdzony przez Episkopat Polski, który odwołuje się do słów Św. Augustyna: "Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat".

9) Modlitwą ogarniamy tych, którzy w tym tygodniu będą przeżywali swoje rocznice, imieniny i urodziny: prosimy Matkę Najświętszą, aby wypraszała łaski, błogosławieństwo i wierność Jezusowi w codziennym życiu; aby płaszczem opieki otuliła chorych i cierpiących będąc dla nich Uzdrowieniem Chorych; wspomnijmy tych, którzy powierzyli się naszym modlitwom: "Pod Twoją obronę, uciekamy się Święta Boża Rodzicielko...".
Szczęść Boże!
Ks. Janusz, proboszcz
Na zdjęciach w galerii: dawna kaplica w przyziemiu łącznika pomiędzy kościołem a plebanią. Stan w dniu 14.04.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 08.04.2018

1) Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Caritas diecezjalną.

2) Na Mszę św. o godz. 11.00 i spotkanie przychodzą dzieci z rodzicami przed I Komunią Świętą. Następne takie spotkania odbędą się w czwartek 12 kwietnia - Msza św. o godz. 17.30; w niedzielę 15 kwietnia - Msza św. o godz. 11.00 i poniedziałek 16 kwietnia - Msza św. o godz. 17.30.

3) Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej świątyni odbędzie się nabożeństwo Godziny Miłosierdzia przed Jezusem, wystawionym w Najświętszym Sakramencie z błogosławieństwem końcowym pośród wiernych. Zachęcam, aby jak najliczniej uświęcić ten jedyny dzień w roku - wyznaczone przez samego Jezusa Święto i Godzinę Miłosierdzia poprzez obecność na tej szczególnej modlitwie, by stać się uczestnikami złączonych z tym obietnic Zbawiciela.

4) Jutro obchodzimy przełożoną z marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza św. wieczorowa o godz. 17.30.

5) Dzisiaj wieczorem rozpoczynam rekolekcje kapłańskie, które potrwają do środy. W sprawach kancelaryjnych proszę zgłaszać się dzisiaj po Mszy św. lub od środy wieczorem.

6) W związku z zaplanowaną operacją wymiany endoprotezy, w tym roku (podobnie jak i w ubiegłym) poświęcenie pól odbędzie się w naszej parafii w dwóch turach. Pierwsza z nich obejmie:

Środa (11 kwietnia) o godz. 18.30 Wólka Wołyniecka;
Piątek (13 kwietnia) o godz. 18.30 Lipniak;
Sobota (14 kwietnia) o godz. 14.30 Żelków Kolonia (od rodziny państwa Żukowskich w stronę ul. Słonecznej i Południowej);
Niedziela (15 kwietnia) o godz. 14.30 Teodorów;

Po powrocie ze szpitala podam w odpowiednim czasie terminy kolejnych poświęceń pól.
Również z tego samego powodu (będę w szpitalu od 18 kwietnia) proszę, aby ci, którzy rezerwowali intencje do końca kwietnia i w pierwszym tygodniu maja, zgłosili się, aby podać treść intencji mszalnych.

7) Modlitwą ogarniamy wszystkich, którzy w tym tygodniu będą świętowali swoje rocznice, urodziny i imieniny. Prosimy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i Św. Józefa o potrzebne łaski, błogosławieństwo i spełnianie się Bożych zamysłów w codziennym życiu; chorym i cierpiącym życzymy powrotu do pełni sił i zdrowia; wspomóżmy modlitwą tych, którzy na nią liczą z naszej strony: Pod Twoją obronę uciekamy się, Święta Boża Rodzicielko...
Szczęść Boże!
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - 02.04.2018

1) Tradycyjnie, w Poniedziałek Wielkanocny ofiary składane na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski Św. Jana Pawła II.

2)W ciągu tygodnia Msza św. o godz. 17.30; piętnaście minut wcześniej będzie w tym tygodniu odmawiana nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia.3) W I czwartek miesiąca o godz. 17.00 Różaniec, następnie nowenna i Msza święta wieczorowa.

4) W I piątek miesiąca przed godz. 9.00 udam się do chorych. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi do godz. 17.15, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, nowenna i Msza święta wieczorowa. Z racji Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania, w ten piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

5) W I sobotę miesiąca o godz. 17.00 Różaniec, nowenna i Msza święta wieczorowa.

6) Przyszłą niedzielę obchodzimy zgodnie z życzeniem Pana Jezusa, które przekazał poprzez Św. S. Faustynę - jako Święto Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Caritas diecezjalną. Na Mszę św. o godz. 11.00 i spotkanie zapraszam dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą.

O godz. 15.00 w kościele, przed wystawionym Jezusem w Najświętszym Sakramencie Godzina Miłosierdzia. Zapraszam, byśmy jak najliczniej wypełnili świątynię o tej godzinie, by skorzystać z dobrodziejstwa wielkich obietnic Zbawiciela, związanych z tym Świętem i tą godziną.

7) Składam serdeczne podziękowanie tym, którzy na prośbę proboszcza poczuli się mieszkańcami Wołyniec i pospieszyli z pomocą przy dekoracjach kościoła na Święta. Bóg zapłać paniom: Ewie Marciniuk i Danieli Sienkiewicz za pięknie ułożone kwiaty. Przy montażu dekoracji pracowali panowie: Marek i Mariusz Zając, Ryszard Zając oraz panie: Stanisława Zając i Hanna Kordys. Żal, że na prośbę proboszcza o pomoc w tych pracach nie odpowiedzieli Radni Parafialni z Wołyniec.

8) Dziękujemy także scholi parafialnej, lektorom i służbie liturgicznej za posługę podczas Triduum Paschalnego i w świąteczne dni. Składamy serdeczne podziękowanie Ochotniczej Straży Pożarnej z Teodorowa za posługę warty honorowej przy Grobie Pańskim i piękny udział w procesji rezurekcyjnej.

9) Modlitwą ogarniamy wszystkich, którzy w tym tygodniu będą przeżywali swoje rocznice, urodziny i imieniny: życzymy wszelkich łask i pokoju ducha od Zmartwychwstałego Zbawiciela, błogosławieństwa i darów Ducha Świętego; chorym i cierpiącym wymadlamy powrót do sił i zdrowia; pamiętamy o tych, którzy nas prosili o modlitwę:

Pod Twoją obronę uciekamy się, Święta Boża Rodzicielko...
Ks. Janusz, proboszcz
Autorem baneru z życzeniami świątecznymi jest pan Artur Słuja. Dziękujemy!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA VI NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 25.03.2018
NIEDZIELA PALMOWA


1) Od jutra do piątku włącznie Msza święta wieczorowa i piątkowe nabożeństwo o godz. 18.00.

2) W środę, po Mszy św. wieczorowej proszę mieszkańców Wołyniec o pomoc w budowie dekoracji Ciemnicy i Bożego Grobu.

3) W Wielki Czwartek Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza tzw Ciemnicy w kaplicy bocznej. Adoracja do godz. 21.30.

4) W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły - ilościowy i jakościowy (bezwzględny post od pokarmów mięsnych). Przed godz. 9.00 udam się do chorych. O godz. 15.00 w kościele koronka do Bożego Miłosierdzia w kaplicy adoracji.

O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Ofiary składane do koszyczka podczas adoracji Krzyża, będą tradycyjnie przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po Komunii świętej procesjonalne przeniesienie Najświętszego Sakramentu do symbolicznego Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 21.30.

5) W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów w świątyni parafialnej o godz: 9.00, 10.00 i 11.00. Zachęcam, aby w ciągu dnia przybywać do kościoła na indywidualną modlitwę i adorację przy Grobie Pańskim. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 16.00 do 18.00 będzie pastowanie posadzki świątyni - z tego względu proszę o uwzględnienie tego, gdy zechcemy przybyć na indywidualną modlitwę. Ochotniczą Straż Pożarną z Teodorowa zapraszam do zaciągnięcia warty honorowej.

Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00 przed świątynią, od poświęcenia ognia i paschału. Po uroczystym Alleluja i zakończeniu Mszy świętej paschalnej nie będzie już adoracji przy Grobie Pańskim.

6) Uroczystą Rezurekcję w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 poprzedzi procesja przed kościołem - proszę, aby utworzyć uroczysty orszak ze wszystkimi chorągwiami, feretronami. Zapraszam do udziału młodzież i dzieci - zwłaszcza dziewczynki do sypania kwiatów.

Ze względu na uroczysty, świąteczny charakter śniadania w tym dniu, Mszy św. o godz. 9.00 nie będzie. Następna Msza o godz. 11.00.

7) W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski Św. Jana Pawła II.

8) Składam serdeczne podziękowanie dwojgu parafianom, którzy prosili o anonimowość, za bezinteresowne, gruntowne posprzątanie kościoła i zaplecza przed rekolekcjami parafialnymi, oraz za rozstawienie i sprzątnięcie konfesjonałów na dzień spowiedzi.

9) Modlitwą otoczmy wszystkich, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje urodziny, imieniny i rocznice. W owoce modlitwy włączamy również osobę Jego Magnificencji - Ks. rektora Piotra Paćkowskiego, który kończy dzisiaj wśród nas posługę słowa w czasie rekolekcji: niech Matka Najświętsza będzie orędowniczką wszelkich łask od Boga, darów Ducha Świętego, zdrowia duszy i ciała;
pamiętamy o chorych i cierpiących prosząc dla nich o siłę, ufność w sens przeżywanego osobistego krzyża i powrót do zdrowia; wspomnijmy tych, którzy nas prosili o modlitwę: Pod Twoją obronę uciekamy się, Święta Boża Rodzicielko...
Ks. Janusz, proboszcz

DROGA KRZYŻOWA ULICAMI SIEDLEC
W Niedzielę Palmową, 25 marca ulicami Siedlec przejdzie miejska Droga Krzyżowa. Rozpocznie się o godzinie 19.00, a przewodniczyć jej będzie biskup siedlecki Kazimierz Gurda. W tym roku trasa będzie prowadziła z katedry do kościoła św. Józefa.
Podobnie jak w poprzednich latach, o niesienie krzyża między stacjami poproszone są wszystkie siedleckie parafie oraz przedstawiciele instytucji i organizacji. Harcerze będą nieśli pochodnie, a śpiew poprowadzi wspólnota „Nie śpijcie, nie” z parafii katedralnej. Rozważania przygotuje i poprowadzi młodzież z tejże parafii. – Chcemy skorzystać z pomysłu, który ojciec święty Franciszek realizuje w Rzymie. Poprosił on tamtejszą młodzież o przygotowanie rozważań na Drogę Krzyżową w Koloseum. Ten rok jest bowiem rokiem przygotowań do synodu Kościoła, poświęconego właśnie młodzieży. Biskup Kazimierz zaakceptował ten pomysł, dlatego podobnie będzie i u nas – mówi proboszcz parafii katedralnej, ks. Grzegorz Suchodolski. I dodaje: – Jako dziekan dekanatu siedleckiego wszystkich serdecznie zapraszam. Zgromadźmy się przy Krzyżu Chrystusa, aby w ten sposób w roku jubileuszu diecezji wejść jako miasto w Wielki Tydzień męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana.
Info: Podlasie24.pl

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 18.03.2018
23 DO 25.03.2018 - REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE


1) Ofiary składane dzisiaj na tacę, będą przeznaczone na organizację naszych wielkopostnych rekolekcji parafialnych.

2) Dzisiaj na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszam dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą. Po Mszy spotkanie.

3) Jutro obchodzimy uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca N.M.Panny. Przed Mszą świętą wieczorową o godz. 17.30 odmówimy litanię do naszego Patrona.

4) W piątek rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Do ich poprowadzenia zaprosiłem Rektora naszego Wyższego Seminarium Duchownego - Ks. doktora, kanonika Piotra Paćkowskiego.
Porządek Mszy z naukami rekolekcyjnymi jak w ubiegłych latach, piątek i sobota: 10.00, 16.00 i 18.00.


W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30.

5) Sobota będzie dniem spowiedzi rekolekcyjnej. proszę, aby licznie i owocnie skorzystać z sakramentu pojednania oraz obecności kapłanów z dekanatu, dla których w tym dniu pozostawiamy wolny parking wzdłuż dojazdu do plebanii. Gromadzimy się 20 minut przed każdą Mszą świętą.

Przy tej okazji zwracam też uwagę wiernym, którzy parkują samochody na parkingu od ulicy: proszę ustawiać samochody ekonomicznie, aby jak największa liczba pojazdów zmieściła się w wyznaczonych miejscach.

6) Niedzielą Palmową kończymy parafialne rekolekcje. Na każdej Mszy świętej obrzęd poświęcenia palm. Ofiary składane na tacę będą wyrazem życzliwości i wdzięczności Księdzu Rekolekcjoniście za obecność i ubogacenie nas ćwiczeniami duchowymi.

7) W tym roku do pomocy przy dekoracjach świątecznych w kościele zapraszam parafian z Wołyniec. Szczegóły podam w przyszłą niedzielę.

8) Szkoła "Żak" w Siedlcach informuje, że posiada jeszcze wolne miejsca do darmowych jednorocznych i dwuletnich szkół policealnych dla dorosłych oraz bezpłatnego liceum ogólnokształcącego dla dorosłych po szkole zawodowej, podstawowej lub po gimnazjum. Zapisy do końca Marca, osoby zainteresowane prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w Siedlcach przy ul. Kilińskiego 16/9.

9) Edykt i zaproszenie Biskupa Siedleckiego ...

10) Pomódlmy się o dary Ducha Świętego dla wszystkich, którzy wezmą udział w naszych parafialnych rekolekcjach; wspominamy również tych, którzy w tym tygodniu będą świętowali swoje urodziny, rocznice i imieniny - prosimy dla nich o łaski i błogosławieństwo, zdrowie przez wstawiennictwo Matki Bożej; chorym i cierpiącym wymadlamy łaskę zjednoczenia niemocy z męką Chrystusa i powrót do zdrowia; wspomnijmy tych, którzy prosili nas o modlitwę: Pod Twoją obronę, uciekamy się Święta Boża Rodzicielko...
Ks. Janusz, proboszcz


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 10.03.2018


1) Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 9.00 Gorzkie Żale, a na godz. 15.00 Apostolat Złotej Róży zaprasza na modlitwę w intencji kapłanów.

2) Jutro, z racji spowiedzi w dekanacie Msza święta o godz. 15.30, zaś w sobotę rano - o godz. 7.00.

3) Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30, a następnie Msza święta wieczorowa.

4) W przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach spotkanie Zespołu Lektorów. Za tydzień na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszam rodziców i dzieci przed I Komunią Świętą; po Mszy spotkanie w ramach przygotowania.

5) Przypominamy, że Radni naszej Parafii zbierają w swoich miejscowościach roczną składkę (45 zł. od rodziny) na sprzątanie kościoła. Z tych ofiar zakupywane są też środki czystości, wymieniane narzędzia do sprzątania i kwiaty na parafialne uroczystości.

6) Można jeszcze nabyć baranki paschalne - po 5 zł jako wsparcie działalności diecezjalnej Caritas.

7) Modlitewnie wspomnijmy tych, którzy w tym tygodniu będą świętowali swoje urodziny, rocznice i imieniny; modlimy się o spełnianie się Bożych planów w życiu, błogosławieństwo i potrzebne łaski; chorym i cierpiącym życzymy rychłego powrotu do zdrowia; pamiętamy o tych, którym obiecaliśmy modlitwę w ich intencjach:

Pod Twoją obronę uciekamy się, Święta Boża Rodzicielko...
Szczęść Boże!
Ks. Janusz, proboszcz


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 04.03.2018


1) Ofiary składane dzisiaj na tacę będą przeznaczone na kwiaty i dekorację Bożego Grobu w naszej świątyni.

2) Można nabyć baranki paschalne z białej czekolady po 5 zł. na cele diecezjalnej Caritas.

3) Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o 17.30, a następnie Msza św. wieczorowa.

4) W sobotę, ze względu na spowiedź rekolekcyjną w dekanacie - Msza św. rano, o godz. 7.00.

5) Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00.

6) Również za tydzień Apostolat Złotej Róży zaprasza na godz. 15.00 na modlitwę w intencji kapłanów.

7) 28 kwietnia br w Niepokalanowie odbędzie się I Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz Wspólnot i Osób modlących się za kapłanów. Szczegóły na plakacie w gablotce oraz na FB.)

Zakończyła się tegoroczna wizyta duszpasterska w rodzinach naszej Parafii. Z serca dziękuję za dobrą, serdeczną atmosferę spotkań, szczere rozmowy i gościnność. Z ofiar złożonych przy tej okazji już spłaciliśmy wszystkie zaległości i długi finansowe za wykonane przedsięwzięcia ubiegłego roku. Niech Bóg wynagrodzi zrozumienie, odpowiedzialność za Parafię i ofiarność.

Podczas wizyty poświęciłem dziewięć nowych domów. Natomiast wizyty i błogosławieństwa na Nowy Rok nie przyjęły niektóre rodziny, choć jeszcze w ostatnią niedziele można było się umówić na indywidualne spotkanie poza programem wizyty.
W Rakowcu wizyty nie przyjęto w 8 rodzinach;
w Żelkowie Kolonii w 3 rodzinach;
w Wólce Wołynieckiej w 5 rodzinach;
w Lipniaku w 2 rodzinach;
w Wołyńcach Kolonii w 1 rodzinie;
na Sekule w 4 rodzinach;
w Teodorowie w 7 rodzinach;
w Wołyńcach w 3 rodzinach;

9) Podczas wizyty chciałem się zorientować, czy Parafianie widzą potrzebę osuszenia, wyremontowania i oddania na powrót do użytku dawnej kaplicy w przyziemiu, w której kiedyś - do czasu oddania do użytku głównego kościoła, sprawowane były wszystkie nabożeństwa. Po remoncie kaplica ta służyłaby do sprawowania nabożeństw w ciągu tygodnia w okresie zimowym, gdyż obecna - boczna kaplica staje się już za mała dla zgromadzeń liturgicznych;
w wyremontowanej kaplicy mogłyby się odbywać spotkania przed I Komunią Świętą, przed Bierzmowaniem, można byłoby wystawiać tam jasełka i wreszcie znalazłaby swoje stałe miejsce biblioteka parafialna.

Nie spotkałem się z głosami sprzeciwu, a wręcz z zachętą, by uchronić to miejsce przed zawilgoceniem i powolnym zagraceniem. Wielu Parafian z sentymentem wspominało ważne chwile przeżyte kiedyś w tej kaplicy: chrzty, śluby, pogrzeby. A jest szansa, aby kaplicę - po gruntownym remoncie poświęcić na nowo i oddać do użytku jesienią tego roku.

10) Życzliwością i modlitwą ogarniamy wszystkich, którzy w tym tygodniu będą świętowali swoje rocznice, imieniny i urodziny; w sposób szczególny pamiętamy o wszystkich Niewiastach, które 8 marca będą obchodziły swoje Święto Kobiet: prosimy Matkę Najświętszą o pośrednictwo w potrzebnych łaskach, błogosławieństwie; życzymy spełniania się Bożych zamysłów w życiu; pamiętamy o chorych i cierpiących modląc się dla nich o zdrowie duszy i ciała; nie zapominajmy o tych, którzy nas prosili o modlitwę: Pod Twoją obronę, uciekamy się Święta Boża Rodzicielko...
Szczęść Boże!
Ks. Janusz, proboszcz
Zaproszenie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 25.02.2018


Ofiary składane dzisiaj na tacę, będą przeznaczone na pomoc Kościołowi w świecie (Ad Gentes).

Jutro zakończenie planowej wizyty duszpasterskiej. Rodziny, które z różnych powodów nie mogły się spotkać z duszpasterzem w wyznaczonym terminie, mogą dzisiaj w zakrystii, po Mszy świętej umówić się na indywidualne spotkanie w swoich domach.

Ponieważ w najbliższą środę w Wołyńcach nie będzie prądu w godz. 17.00 - 18.00, Msza święta wieczorowa będzie sprawowana o godz. 16.30.

W I czwartek miesiąca o godz. 17.00 Różaniec, a następnie Msza święta wieczorowa.

W I piątek miesiąca, przed godz. 9.00 udam się do chorych. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi do godz. 16.15; następnie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, o godz. 17.30 Droga Krzyżowa i Msza święta wieczorowa.

Ze względu na spowiedź rekolekcyjną w naszym dekanacie, w sobotę Msza święta rano, o godz. 7.00, a następnie w związku z I sobotą miesiąca - Różaniec.

W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale po Mszy świętej o godz. 9.00. Jest to również dzień imienin biskupa siedleckiego - Kazimierza Gurdy. W modlitwach będziemy wspierali Pasterza naszej diecezji w jego posłudze.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, będą przeznaczone na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego w naszej świątyni.

Zwracam się do wszystkich rodzin naszej Parafii o złożenie Radnym ofiary 45 zł. na tegoroczne sprzątanie naszej świątyni, środki czystości i zakup kwiatów na parafialne uroczystości. Panów Radnych proszę o zebranie składki w swoich miejscowościach.

W zakrystii są do nabycia "Baranki Wielkanocne" w cenie 5 zł. „Baranki Wielkanocne” to nieodłączny symbol Świąt Wielkanocnych. Caritas Diecezji Siedleckiej łączy tradycję ze szczytnym celem i rozprowadza je w całej diecezji siedleckiej, by pomóc najbardziej potrzebującym. Baranki wykonane są z białej czekolady. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na dzieła charytatywne siedleckiej Caritas.

Modlitwą ogarniamy wszystkich, którzy w tym tygodniu świętują swoje rocznice, urodziny i imieniny; niech wstawiennictwo Matki Najświętszej wyprasza błogosławieństwo, łaski dary Ducha Świętego; modlimy się za chorych i cierpiących o mądrość zjednoczenia ich cierpienia z męką Chrystusa, o ich powrót do zdrowia; wspomnijmy tych, którym obiecaliśmy modlitewne wsparcie. Pod Twoją obronę, uciekamy się Święta Boża Rodzicielko...
Szczęść Boże! Ks. Janusz, proboszcz
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA NIEDZIELĘ - 18.02.2018


Ofiary składane dzisiaj na tacę, zgodnie z wolą Kurii będą przeznaczone na Jubileusz 200 - lecia Diecezji Siedleckiej.

Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo Gorzkich Żali, a po nim spotkanie Zespołu Lektorów.

Przypominam, że dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.00 i spotkanie po Mszy przybywają dzieci i rodzice przed I Komunią Świętą.
We wtorek przypada 20 dzień miesiąca; na Mszy św. wieczorowej modlimy się do Ducha Świętego.

W czwartek obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra.

W piątek, o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a następnie Msza święta wieczorowa.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przekazane na pomoc Kościołowi w świecie. Jest to tak zwana Niedziela "Ad gentes".

Życzliwością i modlitwą ogarniamy tych, którzy w tym tygodniu będą świętowali swoje urodziny, imieniny i rocznice;
niech w Waszym życiu spełniają się Boże zamysły, życzymy łaski i błogosławieństwa; modlimy się i pamiętamy o chorych w domach i szpitalach, aby z ufnością jednoczyli swoje cierpienia z cierpieniami Jezusa, by powrócili do zdrowia; wspominamy tych, którzy prosili nas o modlitwę: Pod Twoją obronę, uciekamy się Święta Boża Rodzicielko...
Szczęść Boże!
Ks. Janusz, proboszcz


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA NIEDZIELĘ - 11.02.2018

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

Ofiary składane dzisiaj na tacę, będą przeznaczone na coroczne ubezpieczenie kościoła i obiektów parafialnych.

Najbliższą Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły - a więc jakościowy i ilościowy; bezwzględna wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w tym dniu w naszym będą sprawowane o godz. 10.00 i 18.00.

W piątek pierwsze w tym roku nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, następnie Msza święta wieczorowa.

Zapraszam do zgłaszania się chętnych, którzy chcieliby poprowadzić rozważania (pierwsze nabożeństwo poprowadzi ks. proboszcz).

W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na organizację Jubileuszu 200 - lecia naszej diecezji.

Za tydzień, po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo Gorzkich Żali, po nim spotkanie Zespołu Lektorów.

Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszam dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą. Po Mszy spotkanie przygotowujące dla dzieci.

Program wizyty duszpasterskiej na ten tydzień bez zmian; wywieszony jest również w gablocie przy kościele.

Pomódlmy się w intencji tych, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje imieniny, urodziny i rocznice: niech Jezus Chrystus obdarza łaską i zachowa w pokoju ducha; chorym i cierpiącym niech będzie siłą i uzdrowieniem; pamiętajmy o tych, którym winniśmy modlitwę; Pod Twoją obronę, uciekamy się Święta Boża Rodzicielko...
PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ
Niedziela 11.02.2018 - od godz. 17.00 ŻELKÓW KOLONIA – UL. PORZECZKOWA
Poniedziałek /12 lutego/ od godz. 9.00 TEODORÓW – od strony Gołąbka do rodziny Michalak
Wtorek od godz. 9.00 TEODORÓW – od rodz. Kosyl do rodz. Stanisławowskich
ŚRODA POPIELCOWA – WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ NIE BĘDZIE
Czwartek od godz. 9.00 TEODORÓW od Krzysztofa Tarczyluka w stronę Żelkowa Kolonii;
Piątek od godz. 9.00 ŻELKÓW KOLONIA – UL. POŁUDNIOWA od rodziny Płudowskich w stronę Teodorowa;
Sobota od godz. 8.30 WOŁYŃCE KOLONIA – od Wołyniec w kierunku Teodorowa obie strony;
Niedziela od godz. 15.00 UL. MALINOWA – od rodziny Karczewskich;
Poniedziałek /19 lutego/ od godz. 9.00 WOŁYŃCE – od skrzyżowania /rodzina Strzalińskich włącznie/ w stronę Wołyniec Kolonii;
Wtorek od godz. 9.00 WOŁYŃCE tak zwana ul. „KOZIA”;
Środa /21 lutego/ od godz. 9.00 WOŁYŃCE – od rodz. Grzegorza Woźniaka do p. Wandy Kwiatek;
Czwartek od godz. 9.00 WOŁYŃCE – od p. Wiktora Kwiatka do rodz. Marciniuk/ Sienkiewicz;
Piątek od godz. 9.00 WOŁYŃCE – od rodz. Paciorek do rodz. Kowalczyk;
Sobota od godz. 9.00 ŻELKÓW KOLONIA – UL. SŁONECZNA – od ul. Południowej w stronę Rakowca /BEZ WEWNĘTRZNEGO OSIEDLA DOMÓW PO PRAWEJ STRONIE/;
Niedziela /25 lutego/ od godz. 16.00 ŻELKÓW KOLONIA – UL. SŁONECZNA - od rodz. Pluchrat do rodz. Czarnockich;
Poniedziałek /26 lutego/ od godz. 9.00 WOŁYŃCE - od rodz. Wiśniewskich do rodz. Pawlik, a następnie WOŁYŃCE od rodz. Jurzyk w stronę Siedlec do rodz. Starulak;
Szczęść Boże!
Ks. Janusz, proboszcz


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
NA NIEDZIELĘ - 04.02.2018

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca; na zakończenie Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo eucharystyczne.
W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Św. Agaty - dziewicy i męczennicy. Na Mszy św. wieczorowej błogosławieństwo chleba.
W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Chorego.
Również za tydzień, na godz. 15.00 Apostolat Złotej Róży zaprasza na modlitwę w intencji kapłanów.
Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na ubezpieczenie kościoła i obiektów parafialnych.
Po dwutygodniowej przerwie wznawiamy wizytę duszpasterską; oto jej program:
Poniedziałek /5 lutego/ od godz. 9.00 RAKOWIEC – trójkąt w obrębie ulic: LIPOWEJ od rodz. Skup, KLONOWEJ I BRZOZOWEJ;
Wtorek od godz. 9.00 RAKOWIEC – UL. WRZOSOWA i przyległe;
Środa od godz. 9.00 RAKOWIEC – UL. LIPOWA prawa strona od świetlicy w kierunku Wołyniec;
Czwartek od godz. 9.00 RAKOWIEC – UL. LIPOWA – lewa strona w kierunku Wołyniec;
Piątek od godz. 9.00 WOŁYŃCE KOLONIA – tak zwana „WRÓBLÓWKA” i „ CHOINY”
Sobota od godz. 9.00 RAKOWIEC – UL. BRZOZOWA – od Żelkowa Kolonii w stronę ul. Lipowej;
Niedziela od godz. 17.00 ŻELKÓW KOLONIA – UL. PORZECZKOWA
Poniedziałek /12 lutego/ od godz. 9.00 TEODORÓW – od strony Gołąbka do Rodziny Michalak
Wtorek od godz. 9.00 TEODORÓW – od rodz. Kosyl do rodz. Stanisławowskich
ŚRODA POPIELCOWA – WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ NIE BĘDZIE
Czwartek od godz. 9.00 TEODORÓW od Krzysztofa Tarczyluka w stronę Żelkowa Kolonii;
Piątek od godz. 9.00 ŻELKÓW KOLONIA – UL. POŁUDNIOWA od rodziny Płudowskich w stronę Teodorowa;
Sobota od godz. 8.30 WOŁYŃCE KOLONIA – od Wołyniec w kierunku Teodorowa obie strony;
Niedziela od godz. 15.00 UL. MALINOWA – od rodziny Karczewskich;
Poniedziałek /19 lutego/ od godz. 9.00 WOŁYŃCE – od skrzyżowania /rodzina Strzalińskich włącznie/ w stronę Wołyniec Kolonii;
Wtorek od godz. 9.00 WOŁYŃCE tak zwana ul. „KOZIA”;

Pomódlmy się w intencji tych, którzy w tym tygodniu będą przeżywali swoje rocznice, urodziny i imieniny: niech spełniają się w życiu Boże zamysły, życzymy darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej; chorym życzymy powrotu do zdrowia i pamiętamy o tych, którzy nas prosili o modlitwę;
Pod Twoją obronę, uciekamy się Święta Boża Rodzicielko...
Szczęść Boże!
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ - 28.01.2018


W najbliższą środę wspomnienie Św. Jana Bosko, kapłana;
1 lutego, w I czwartek miesiąca przed godz. 9.00 udam się do chorych; o godz. 17.00 Różaniec i Msza święta wieczorowa.

W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego - w naszej tradycji Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w tym dniu z obrzędem błogosławieństwa gromnic o godz. 10.00 i 17.30. Z racji I piątku miesiąca o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi do godz. 17.15; następnie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza święta wieczorowa. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na zakony klauzurowe w naszej diecezji. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W I sobotę miesiąca o godz. 17.00 Różaniec, a następnie Msza święta wieczorowa.

W I niedzielę miesiąca, na zakończenie Mszy świętej o godz. 9.00 nabożeństwo eucharystyczne. Po tej niedzieli zapraszam delegację z Rakowca do rozebrania /aż szkoda..../ dekoracji świątecznych w kościele i przed świątynią.

Ze względu na chorobę zapalenia oskrzeli i trudną, śliską drogę, którą proboszcz musiałby pokonywać z kulą /po operacji biodra/ wizyta duszpasterska jest na czas obecny zawieszona.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności ś.p. Jan Woźniak l.69, który swego czasu pełnił posługę Radnego Parafii dla Wołyniec; Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Modlitwą ogarniamy wszystkich, którzy w tym tygodniu będą świętowali swoje imieniny, urodziny i rocznice - niech Matka Najświętsza wyprasza u swojego Syna łaski, błogosławieństwo i zdrowie; chorych otaczamy modlitwą, aby Bóg dał im siłę i powrót do sprawności; Pomódlmy się za siebie nawzajem: Pod Twoją obronę, uciekamy się Święta Boża Rodzicielko...
ks. Janusz, proboszcz


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ - 14.01.2018


Dzisiaj, po Mszy świętej o godz. 9.00 spotkanie Zespołu Lektorów;

Na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszam dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą; po Mszy spotkanie w kościele;

O godz. 15.00 Apostolat Złotej Róży zaprasza na modlitwę w intencji kapłanów;

Plan wizyty duszpasterskiej jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i w internecie;
Szczęść Boże!
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ - 07.01.2018


Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego.

Z racji I niedzieli miesiąca, na zakończenie Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo eucharystyczne.

Informacja Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w sprawie pomocy dla Aleppo:

W niedzielę 7 stycznia 2018 r o godz. 20.00 w Drugim Programie Telewizji Polskiej transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd "Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo" w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Organizatorami inicjatywy są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska i Caritas Polska.

Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka smsowa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Każdy z nas może się do niej przyłączyć wysyłając smsy w trakcie transmisji koncertu. Dochód trafi na konto Caritas Polska.

Przypominamy, że Koncert będzie można zobaczyć 7 stycznia 2018 roku w niedzielę o godz. 20.00 w TVP2.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Zespołu Lektorów, a o godz. 15.00 Apostolat Złotej Róży zaprasza na modlitwę w intencji kapłanów.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszam dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą. Po Mszy spotkanie formacyjne.

Wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 8 stycznia. Program jest też wywieszony w gablocie ogłoszeń.

Modlitwą serdeczną ogarniamy tych, którzy w nadchodzących dniach będą świętowali swoje urodziny, imieniny i rocznice: niech Matka Najświętsza wyprasza wiele łask i Bożego błogosławieństwa w życiu; modlimy się dla chorych o powrót do zdrowia. Pod Twoją obronę, uciekamy się Święta Boża Rodzicielko.....

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ 2018
CZĘŚĆ I
Poniedziałek /8 stycznia/ od godz. 9.00 WÓLKA WOŁYNIECKA;
Wtorek od godz. 9.00 LIPNIAK; po Mszy św. wieczorowej OSIEDLE NADLEŚNICTWA;
Środa od godz. 9.00 UL. DOMANICKA od strony Muchawki;
Czwartek od godz. 9.00 WOŁYŃCE KOLONIA – tak zwana „WRÓBLÓWKA” i „CHOINY”
Piątek od godz. 9.00 ŻELKÓW KOLONIA – UL. POŁUDNIOWA od rodziny Płudowskich w stronę Teodorowa;
Sobota od godz. 8.30 WOŁYŃCE KOLONIA – od Wołyniec w kierunku Teodorowa obie strony;
Poniedziałek /15 stycznia/ od godz. 9.00 RAKOWIEC – trójkąt w obrębie ulic: LIPOWEJ /od godz. Skup/, KLONOWEJ i BRZOZOWEJ;
Wtorek od godz. 9.00 RAKOWIEC – UL. WRZOSOWA i przyległe;
Środa od godz. 9.00 RAKOWIEC – UL. LIPOWA prawa strona /od świetlicy/ w kierunku Wołyniec;
Czwartek od godz. 9.00 RAKOWIEC – UL. LIPOWA lewa strona w kierunku Wołyniec;
Piątek - DZIEŃ BEZ WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ
Sobota od godz. 9.00 RAKOWIEC – UL. BRZOZOWA od Żelkowa Kolonii w stronę ul. Lipowej;
Niedziela od godz. 17.00 ŻELKÓW KOLONIA UL. PORZECZKOWA;
Poniedziałek /22 stycznia/ od godz. 9.00 TEODORÓW – od strony Gołąbka do rodziny Michalak;
Wtorek od godz. 9.00 TEODORÓW – od rodz. Kosyl do rodz. Stanisławowskich;
Szczęść Boże!
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ - 24.12.2017


W dzisiejszą niedzielę, z racji zakończenia roku kalendarzowego na zakończenie Mszy świętej o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne.

W poniedziałek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - porządek Mszy jak w niedzielę.

W I czwartek miesiąca o godz. 17.00 Różaniec, następnie Msza święta wieczorowa.

W I piątek miesiąca przed godz. 9.00 udam się do chorych. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi do godz. 17.15, następnie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza święta wieczorowa.

W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy jak w niedzielę. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje święte. Po każdej Mszy będzie można zabrać ze sobą poświęconą kredę i kadzidło.

Spotkanie dzieci komunijnych i rodziców w sprawie strojów komunijnych i z panem fotografem we wtorek - 9 stycznia o godz. 19.00 w salce chóru.

Modlitwą ogarniamy wszystkich, którzy w tym tygodniu będą świętowali swoje urodziny, imieniny i rocznice - niech Dobry Bóg obdarza błogosławieństwem, łaskami; chorych obdarzamy modlitwą o powrót do zdrowia;

Pod Twoją obronę uciekamy się, Święta Boża Rodzicielko....
Szczęść Boże!
Ks. Janusz, proboszcz


Serwis parafii p.w. Św. Józefa Robotnika w Wołyńcach.
parafia.www@wp.pl
2010

stat4uŚW. JÓZEF ROBOTNIK
PATRON PARAFII


Koronowana Figura Matki Bożej Fatimskiej
w Wołyńcach

Koronowana Figura Matki Bożej Fatimskiej w Wołyńcach

Koronowana Figura Matki Bożej Fatimskiej w Wołyńcach