PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA W WOŁYŃCACH
POD WEZWANIEM ŚW. JÓZEFA ROBOTNIKA
Wołyńce 58, 08 - 110 Siedlce
PROBOSZCZ: KS. JANUSZ STEFANIUK
Telefon: 25 6435291
Numer rachunku bankowego:
Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Oddział w Siedlcach
ul. B. Joselewicza 3, 08-110 Siedlce
23 2030 0045 1170 0000 0290 8340Dzień 13 sierpnia 2017 roku stał się dla naszej wołynieckiej wspólnoty parafialnej dniem niepowtarzalnym i uroczystym.
Koronację Figury Matki Bożej Fatimskiej świętowaliśmy od godz. 12.00, kiedy to Biskup Kazimierz Gurda podczas Mszy Św. nałożył koronę na skronie MB Fatimskiej.
Tej niedzieli nasza świątynia cały czas rozbrzmiewała modlitwą wiernych - aż po wieczorny, ostatni już Apel Duchowego Pielgrzymowania z Różańcem Fatimskim.
Zapraszamy do naszej parafii ...
Zapraszamy do galerii ...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ - 10.12.2017


Ofiary, składane na tacę w II Niedzielę Adwentu przeznaczone są na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Podczas Adwentu Roraty są sprawowane w naszej świątyni w środy i soboty o godz. 6.00. Pięknym zwyczajem jest przybywanie do kościoła z lampionami.

W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Zaprosiłem do ich poprowadzenia ks. doktora Macieja Majka - ojca duchownego naszych kleryków w Wyższym Seminarium Duchownym.

Spowiedź rekolekcyjna będzie w poniedziałek - 18 grudnia. Ofiary składane na tacę w poniedziałek i wtorek będą wyrazem naszej wdzięczności za obecność i poświęcony czas dla naszej wspólnoty przez księdza rekolekcjonistę.

Pozostało jeszcze niewiele świec adwentowych - pomoc dzieciom pod patronatem Caritas naszej diecezji.

Modlitwą ogarniamy wszystkich, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje imieniny, urodziny, rocznice: niech Pan Bóg obdarza potrzebnymi łaskami, błogosławieństwem; chorym życzymy powrotu do sił i zdrowia; pomódlmy się za wszystkich rekolekcjonistów i przeżywających rekolekcje:

Pod Twoją obronę uciekamy się, Święta Boża Rodzicielko...
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ - 03.12.2017


Rozpoczynamy Adwent, który ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi.

Wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje zaś umysły i serca wierzących ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów.

Podczas Adwentu Msze święte roratnie będą sprawowane w środy i soboty o godz. 6.00 rano; bardzo proszę o przyniesienie lampionów.

W piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny; o godz. 12.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu - Godzina Łaski; Msza święta wieczorowa o godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE.

W przyszłą niedzielę zapraszam rodziców i dzieci przed I Komunią świętą; dzieci otrzymają pobłogosławione cudowne medaliki Matki Bożej Niepokalanej.

Po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Zespołu Lektorów.
Wstawiennictwu Matki Bożej polecamy tych, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje rocznice, imieniny, urodziny; pomódlmy się za chorych i cierpiących;
Pod Twoją obronę, uciekamy się Święta Boża Rodzicielko...
Szczęść Boże!
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ - 26.112017


Ofiary składane w dzisiejszą niedzielę na tacę, będą przeznaczone na dekoracje świąteczne naszego kościoła.

Radni parafialni mogą już odebrać opłatki wigilijne dla mieszkańców swoich miejscowości. Przy tej okazji proszę o złożenie ofiar na ogrzewanie.

W czwartek obchodzimy święto Św. Andrzeja Apostoła.

W I piątek miesiąca przed godz. 9.00 udam się do chorych; o godz. 16 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość spowiedzi do godz. 17.15; następnie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św. wieczorowa.

Ze względu na rozpoczynające się rekolekcje adwentowe w naszym dekanacie w I sobotę miesiąca Msza św. rano, o godz. 7.00, a następnie będzie odmówiony Różaniec. Mszy św. wieczorowej w tym dniu nie będzie.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo eucharystyczne.

Na Mszę św. o godz. 11.00 przychodzą rodzice i dzieci przed I Komunią św. Po Mszy spotkanie z fotografem.

Również za tydzień Akcja Katolicka będzie rozprowadzała ewangeliarze na 2018 rok po 10 i 20 zł.

Prawdopodobnie za tydzień można już będzie nabyć świece w ramach wigilijnej pomocy dzieciom pod patronatem Caritas.

Naszą życzliwą modlitwą ogarniamy tych, którzy w nadchodzącym tygodniu będą przeżywali swoje imieniny, urodziny i rocznice: wszelkich łask i błogosławieństwa za wstawiennictwem Matki Najświętszej; chorym życzymy powrotu do zdrowia i pełni sił; wspomnijmy tych, którzy nas prosili o modlitewne wsparcie w swoich intencjach;
Pod Twoją obronę uciekamy się, Święta Boża Rodzicielko...
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ - 19.112017


W poniedziałek, jak każdego 20 dnia miesiąca modlimy się do Ducha Świętego.

We wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

W środę - wspomnienie Św. Cecylii - dziewicy i męczennicy. Naszą modlitwą ogarnijmy w tym dniu wszystkich, którzy swoim talentem - śpiewem i muzyką dla chwały Pana Boga posługują w naszej parafii.

W przyszłą niedziele obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W tym dniu, po Mszy św. w katedrze o godz. 13.00 ulicami Siedlec przejdzie marsz Krucjaty Różańcowej z modlitwą za naszą Ojczyznę.

Do przygotowania szopki i dekoracji świątecznych w tym roku zapraszam parafian z Rakowca. Pracami pokieruje pani Aneta Olszak, która dobierze sobie zespół współpracowników. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dekoracje świąteczne.

Składam serdeczne podziękowanie Wszystkim, którzy modlitwą wsparli dzień moich urodzin; dziękuję Parafianom, którzy ofiarowali mi piękne życzenia i pieśni w tym dniu w koncercie życzeń w Katolickim Radiu Podlasie;

Modlitwą serdeczną ogarniamy wszystkich, którzy w tym tygodniu będą świętować swoje rocznice, urodziny, imieniny: prosimy Boga przez wstawiennictwo Matki Najświętszej o błogosławieństwo, łaski, dary Ducha Świętego; dla chorych prosimy o łaskę powrotu do zdrowia; pamiętajmy o tych, którzy prosili nas o modlitwę;

"Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko...."
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ - 05.112017


Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Zespołu Lektorów. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszam rodziców i dzieci przed I Komunią Świętą;

Do środy włącznie można zyskać odpust zupełny za zmarłych; codziennie do środy włącznie o godz. 17.30 Różaniec z czytaniem kart wypominkowych;

W czwartek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

W sobotę wspomnienie Św. Marcina z Tours, a zarazem rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę; Święto narodowe; Na Mszach świętych o godz. 9.00 i 17.30 pomodlimy się w intencji Ojczyzny;

W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym; ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby prześladowanych wspólnot Kościoła;
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ - 29.10.2017


W środę będziemy obchodzili Uroczystość Wszystkich Świętych; Msze święte w kościele o godz. 7.00 i 9.00.

Msza święta na cmentarzu przy ołtarzu o godz. 12.00 w intencji wszystkich, którzy są pochowani na naszym cmentarzu i polecanych w modlitwach wypominkowych;

W dniu zadusznym po Mszy św. wieczorowej procesja na cmentarz parafialny i modlitwy za zmarłych;


W ciągu tygodnia - od 2 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych, pod warunkiem nawiedzenia cmentarza lub kościoła parafialnego z modlitwą za zmarłych;

Za zmarłych można na zasadzie wstawiennictwa ofiarować każdy odpust cząstkowy lub zupełny w ciągu całego roku. Są też odpusty, które można ofiarować tylko za zmarłych. Taki odpust może uzyskać wierny, który:

w poszczególne dni, od 1 do 8 listopada, pobożnie nawiedzi cmentarz i pomodli się, choćby tylko w myśli, za zmarłych; w inne dni w roku zyskuje odpust cząstkowy;

W Dzień Zaduszny nabożnie odwiedzi kościół lub kaplicę i odmówi tam "Ojcze nasz" i "Wierzę";

Ogólne warunki odpustu:
Spowiedź; po jednej spowiedzi można zyskać wiele odpustów;
Przystąpienie do Komunii Świętej. Jednorazowa Komunia Św. łączy się z jednym odpustem;
Modlitwa w intencjach papieskich; nie trzeba ich dokładnie znać;
wystarczy wymienić intencję modlitwy, odmówić "Ojcze nasz" i " Zdrowaś Maryjo". Jedna modlitwa łączy się z jednym odpustem;
Brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego. Nie trzeba zastanawiać się, czy ten warunek jest spełniony. Ważne jest szczere pragnienie całkowitego odwrócenia się od grzechu.

Od drugiego listopada przez tydzień będzie odmawiana modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w modlitwach wypomionkowych o godz. 17.30;

W pierwszy piątek miesiąca wizyta u chorych;

Modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje urodziny, imieniny, rocznice; pamiętajmy o chorych i cierpiących;

"Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko..."
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ - 22.10.2017


Nabożeństwo różańcowe w naszej świątyni w ciągu tygodnia o godz. 17.30; w niedziele bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9.00.

W Wołyńcach zawiązał się niewielki Komitet, który postanowił w porozumieniu z ks. proboszczem postawić nowy krzyż w miejsce starego, drewnianego i zniszczonego. Krzyż znajduje się przed działką parafialną, gdzie zazwyczaj ubierany jest pierwszy ołtarz na procesję Bożego Ciała. Poświęcenie nowego krzyża odbędzie się w najbliższy piątek po Mszy św. wieczorowej. Procesyjnie udamy się z kościoła pod krzyż, gdzie dokona się jego poświęcenie.

W sobotę przypada uroczystość głównych patronów naszej diecezji - Świętych Szymona i Judy Tadeusza.

Przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę (z 28 na 29 października) nastąpi zmiana czasu; wskazówki zegarów cofamy i śpimy godzinę dłużej.

W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii kleryka - przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji; będzie głosił nauki, zbierze ofiary na tacę na utrzymanie tejże uczelni i będzie rozprowadzał kalendarze seminaryjne na 2018 rok.

Bóg zapłać za indywidualne ofiary, na spłacenie długu parafialnego za ułożenie kostki przed kościołem i położony kamień na murkach wokół prezbiterium: 200 zł z Lipniaka; 500 zł z Teodorowa;

Na stoliczku pod chórem wyłożone są kartki do wypisywania zmarłych na wypominki.

Modlimy się w intencji wszystkich, którzy w tym tygodniu będą świętowali swoje urodziny, imieniny, rocznice: niech Bóg bogaty w miłosierdzie strzeże, prowadzi, błogosławi; chorych otaczamy modlitwą o powrót do zdrowia; tym, którzy prosili nas o modlitwę w pilnych swoich intencjach ofiarujemy: Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko .....
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ - 15.10.2017


Przez cały październik nabożeństwo różańcowe w ciągu tygodnia o godz. 17.30, a następnie Msza św. wieczorowa; w niedziele Różaniec bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9.00.

W poniedziałek wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej; będzie to również 39 rocznica wyboru papieża Św. Jana Pawła II.

W środę - święto Św. Łukasza Ewangelisty - dzień modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje.

Na Mszę o godz. 11.00 przybywają rodzice i dzieci przed I Komunią Świętą; dzieci przynoszą ze sobą plansze różańcowe z naklejonymi Tajemnicami Różańca, które zostaną przypieczętowane stemplem parafialnym.

Zwracam się do Radnych Parafialnych, aby w miarę jak najszybciej podali mi, ile rodzin z ich miejscowości przyjmie opłatek wigilijny /najlepiej, niech zrobią listy/. Przez ostatnie lata były tylko dane orientacyjne i dużo pakietów opłatków pozostało, a nie mam w zwyczaju, by były wykorzystywane w następnym roku. Musiałem zawsze zapłacić za zgłaszane ilości, ale zwrotów po sezonie świątecznym nie przewidziano. Przypominam, że opłatki na stół wigilijny, komunikanty i hostie do Mszy św. zawsze zamawiam u siedleckich Sióstr Sakramentek, gdyż wypiek tychże jest podstawą ich utrzymania; w zamian ona dzień i noc otaczają swoją modlitwą przed Najświętszym Sakramentem wszystkich swoich dobrodziejów.

Na stoliczku pod chórem wyłożone są kartki do wypisywania zmarłych na wypominki.

Życzliwą modlitwą ogarniamy wszystkich, którzy w tych dniach będą świętowali swoje rocznice, imieniny i urodziny: dużo łask, błogosławieństwa, opieki Matki Bożej; chorym i cierpiącym życzymy powrotu do pełni sił i zdrowia; pamiętamy o tych, którzy w swoich troskach prosili nas o modlitwę;
Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko...
Szczęść Boże!
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ; 01.10.2017


Apel Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy o pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku (2017)

Czcigodni Księża Proboszczowie,
Drodzy Diecezjanie!
Od kilku dni napływają do nas informacje o tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi w Meksyku, w którym życie straciły setki osób, a tysiące zostały pozbawione swojego dobytku i środków do życia. Z prośbą o pomoc Kościoła w Polsce zwróciła się Konferencja Episkopatu Meksyku.

Odpowiadając na ten apel, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski,w niedzielę 1 października br. będziemy przeżywali Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku – pod hasłem „Kościół w Polsce dla Meksyku”. Proszę w tym dniu o modlitwę na wszystkich Mszach świętych i nabożeństwie różańcowym w intencji poszkodowanych w tym kataklizmie. W celu okazania naszej solidarności i miłości chrześcijańskiej zwracam się także do Czcigodnych Księży Proboszczów o przeprowadzenie tego dnia zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych.
Licząc na zrozumienie, pomoc i zaangażowanie, z serca błogosławię.
BISKUP SIEDLECKI
+Kazimierz Gurda
L.dz. 1122/2017
Siedlce, dnia 26 września 2017 r.

Dzisiaj, po każdej Mszy świętej Lektorzy przed świątynią będą zbierali ofiary do puszek na pomoc dla ludzi dotkniętych trzęsieniem ziemi w Meksyku. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Caritas diecezjalną.

Po Mszy świętej o godz. 9.00 Różaniec, a po nim spotkanie Zespołu Lektorów.

Dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszam rodziców i dzieci przed I Komunią świętą. Dzieci otrzymają poświęcone różańce; po Mszy spotkanie; przypominam, aby przynieść ze sobą podręczniki do katechezy, z których dzieci korzystają w szkole.

Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia o godz. 17.30, a następnie Msza święta wieczorowa.

W poniedziałek - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;

W środę - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;

W czwartek - wspomnienie św. S. Faustyny Kowalskiej;

W I piątek miesiąca przed godz. 9.00 wizyta u chorych. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka i możliwość spowiedzi do godz. 17.15; następnie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, Różaniec i Msza święta wieczorowa.

W sobotę - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu odbędzie się ogólnopolska akcja modlitewna "Różaniec do granic". W naszej świątyni zbierzemy się w sobotę o godz. 17.00, aby przed Jezusem, wystawionym w Najświętszym Sakramencie, w łączności z całą Polską modlić się na różańcu za naszą Ojczyznę i świat.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy kolejny Dzień Papieski. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Dzieło Nowego Tysiąclecia - czyli na stypendia dla uczącej się młodzieży z niezamożnych rodzin.

O godz. 15.00 Apostolat Złotej Róży zaprasza na modlitwę w intencji kapłanów.

W Przedsionku kościoła można nabyć zdjęcia Matki Bożej Fatimskiej w koronie papieskiej /5 i 3 zł/, zaś w zakrystii za 40 zł można nabyć film i zdjęcia na płytach z uroczystości koronacji łaskami słynącej figury.

Modlitwą i życzliwością ogarniamy tych, którzy w tym tygodniu będą świętowali swoje rocznice, imieniny i urodziny; życzymy im pokoju ducha, opieki Matki Bożej, aby w ich życiu spełniały się Boże zamysły. Polećmy wszystkich chorych i cierpiących o siłę dla nich w dźwiganiu krzyża, o łaskę powrotu do zdrowia; wspomnijmy tych, którzy nas prosili o modlitwę; pomódlmy się za siebie nawzajem: Pod Twoją obronę uciekamy się...
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ; 24.09.2017

Ofiary składane dzisiaj na tacę będą przeznaczone na spłatę kamiennej okładziny murku wokół prezbiterium w naszej świątyni, za które składam serdeczne Bóg zapłać.

We wtorek obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Leśniańskiej. Ze względu na bierzmowanie, które będzie miało miejsce w Żeliszewie wieczorem, Msza święta we wtorek u nas o godz. 7.00.

W piątek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy różańcowy miesiąc październik. Różaniec po Mszy świętej o godz. 9.00, a następnie spotkanie Zespołu Lektorów.

Bardzo proszę, aby zwyczajem ubiegłych lat poszczególne Koła Różańcowe prowadziły każdego dnia rozważania i modlitwę różańcową - również w niedziele. Grafik będzie wywieszony w gablocie.

Za tydzień na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszam rodziców i dzieci przed I Komunią świętą. Dzieci otrzymają poświęcone różańce. Po Mszy św. spotkanie. Przypominam rodzicom, aby przynieśli podręczniki do katechezy, z których korzystają ich dzieci w klasie III.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, zgodnie z rozporządzeniem Biskupa Siedleckiego będą przeznaczone na Caritas diecezjalną.

Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza GURDY na VII Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina> Drodzy Diecezjanie!
W dniu 1 października br. odbędzie się po raz VII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: „Bóg siłą mężczyzny”. Rozpocznie się ono o godz. 10.00 w Martyrium Pratulińskim.
Gorąco zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: ojców wraz synami, dziadków z ich wnukami. Zapraszam różnego rodzaju wspólnoty, ruchy i organizacje zrzeszające mężczyzn. Wszystkich Księży Dziekanów i Proboszczów proszę o zorganizowanie w swoich parafiach grup pielgrzymkowych.
Niech doroczne spotkanie w Pratulinie przy relikwiach Błogosławionych Męczenników Podlaskich, modlitwa i słuchanie Słowa Bożego – będą czasem łaski i umocnieniem sił do godnego wypełniania swojego powołania w rodzinie, w Kościele i społeczeństwie.
Na pielgrzymi trud wszystkim z serca błogosławię
BISKUP SIEDLECKI
L.dz. 1072/2017
Siedlce, dnia 11 września 2017 r
------------------------------------
W przedsionku można się zaopatrzyć w zdjęcia ukoronowanej Matki Bożej Fatimskiej w naszej świątyni /po 5 i 3 zł/, a w zakrystii można jeszcze nabyć film i zdjęcia z uroczystości koronacji w cenie 40 zł.

Pomódlmy się w intencji wszystkich, którzy w tym tygodniu będą obchodzili swoje rocznice, urodziny i imieniny wypraszając dla nich najbardziej potrzebne łaski; dla chorych i cierpiących módlmy się o powrót do zdrowia; wspomnijmy tych, którzy nas prosili o modlitwę w swoich intencjach:

Pod Twoją obronę uciekamy się, Święta Boża Rodzicielko...
Szczęść Boże!
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ; 17.09.2017

W poniedziałek obchodzimy święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika i Patrona Polskiej Młodzieży;

Środa, to kolejny 20 dzień miesiąca; na Mszy świętej wieczorowej modlimy się do Ducha Świętego;

W czwartek - święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;

W piątek - uroczystość poświęcenia kościoła katedralnego w Siedlcach;
W sobotę - wspomnienie Św. Ojca Pio - kapłana i zakonnika;
Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na zakup nowych dywaników do prezbiterium. Te, które dotąd "funkcjonowały", po paru latach straciły swój pierwotny urok: wykruszyła się gąbka od spodu i wyszarpały się obrzeża. Mam cichą nadzieję, że te, które zostały zakupione, znów posłużą ładnych kilka lat;

W zakrystii można jeszcze nabyć film i zdjęcia /na płytach/ z uroczystości koronacji Matki Bożej Fatimskiej w naszej świątyni w dniu 13 sierpnia tego roku.

Modlitwą serdeczną ogarniamy wszystkich, którzy w tym tygodniu będą świętowali swoje imieniny, urodziny i rocznice prosząc dla nich o obfitość łask, opiekę Matki Najświętszej; modlimy się za wszystkich chorych i cierpiących prosząc dla nich o umiejętność ofiarowania cierpienia za nawrócenie grzeszników i rychły powrót do zdrowia i do najbliższych; pomódlmy się za tych, którzy prosili nas o modlitwę:
Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko ...
Ks. Janusz, proboszcz


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ; 03.09.2017

1) Ofiary składane dzisiaj na tacę będą przeznaczone jako nasze materialne wsparcie dla ofiar ostatnich nawałnic w Polsce.

2) Po Mszy św. o godz. 9.00, z racji I niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i jeśli nie będzie deszczu - procesja eucharystyczna przed kościołem.

3) We wtorek, w sanktuarium w Kodniu odbędzie się dzień skupienia dla proboszczów z naszej diecezji. Z tej racji w tym dniu Msza św. rano, o godz. 7.00.

4) W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 Różaniec, a następnie Msza św. wieczorowa.

5) W piątek będziemy obchodzili Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się błogosławieństwo ziarna na zasiew oraz zostanie odmówiony - tak jak w całej Polsce w tym dniu - akt poświęcenia Kościoła w Polsce i naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

6) W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszam rodziców i dzieci - kandydatów do I Komunii Św. w przyszłym roku. Będzie sporządzona lista i zostaną omówione wstępne sprawy organizacyjne. Proszę, aby na to spotkanie rodzice dzieci ochrzczonych poza naszą parafią przynieśli kancelaryjne karty chrztu z parafii, gdzie dzieci były ochrzczone.

7) Dzisiaj po każdej Mszy św. lektorzy rozprowadzają pakiety - film i zdjęcia na płytach z uroczystości koronacji Matki Bożej Fatimskiej w naszym kościele. Koszt - 40 zł. Można je będzie także nabywać w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczorowej.

8) W przyszłą niedzielę będą też rozprowadzane obrazki - zdjęcia Matki Bożej Fatimskiej już w koronie papieskiej za dowolnie złożoną ofiarę.

9) Można rezerwować w zakrystii intencje mszalne na przyszły - 2018 rok.

10) Naszą życzliwą modlitwą ogarniamy tych, którzy w tym tygodniu świętują swoje rocznice, imieniny i urodziny; niech Matka Najświętsza wyprasza zdrowie duszy i ciała, łaski, zgodę, wzajemną życzliwość; modlimy się za chorych o siłę i powrót do zdrowia; pamiętamy o tych, którzy prosili nas o modlitwę w swoich intencjach; pomódlmy się za siebie nawzajem: Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko...
Szczęść Boże!
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ, 27.08.2017

1) Dzisiaj i w ciągu tygodnia po Mszach wieczorowych będzie można nabyć zestaw (na płytach w obwolucie) zdjęć i filmu z uroczystości Koronacji Matki Bożej Fatimskiej w naszej parafii. Koszt pakietu 40 zł. Na razie zamówiłem 100 zestawów. Jeśli będą chętni, można będzie się zapisywać na te pamiątki i zostaną jeszcze dostarczone dla chętnych. Również dzisiaj, po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Zespołu Lektorów.

2) Ponieważ operacja usunięcia głowy udowej u naszego parafianina - Piotra Pieciaka z Teodorowa została przełożona na kwiecień 2018 roku, zbiórkę ofiar na ten cel, jako naszą pomoc, ogłosimy w przyszłym roku.

3) Od 1 września będzie można rezerwować intencje mszalne na następny - 2018 rok.

4) Termin I Komunii Świętej w przyszłym roku - sobota, 12 maja o godz. 11.00. Przygotowania rozpoczniemy w niedzielę 10 września po sumie o godz. 11.00. Będzie zrobiona lista dzieci. Już teraz proszę i zobowiązuję rodziców, których dzieci były ochrzczone poza naszą parafią, o dostarczenie w tym terminie metryk chrztu św.

5) Rocznica I Komunii Świętej tegorocznych dzieci komunijnych odbędzie się w przyszłym roku w niedzielę 20 maja o godz. 11.00.

6) W najbliższy I piątek miesiąca przed 9.00 udam się do chorych. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi do godz. 17.45. Następnie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza święta wieczorowa. Bardzo proszę, aby w tym czasie skorzystały ze spowiedzi dzieci komunijne, które obchodzą pierwsze soboty miesiąca. W tym dniu przypada 78 rocznica wybuchu II wojny światowej; pomodlimy się za poległych w obronie Ojczyzny.

7) W I sobotę miesiąca o godz. 17.30 Różaniec.

8) Ponieważ do spłaty za ułożoną w tym roku kostkę przed kościołem mamy 40.000 zł, a pierwsza składka na ten cel wyniosła prawie 19.000 zł, zwracam się do wiernych o ofiarność na ten cel - tradycyjnie 50 zł od rodziny, a panów Radnych proszę o zebranie w swoich miejscowościach ofiar, abyśmy w miarę sukcesywnie spłacili dług za wykonaną pracę.

9) W przyszłą I niedzielę miesiąca po Mszy św o godz. 9.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Procesji nie będzie ze względu, że o kuli nie dałbym rady nieść Najświętszego Sakramentu.

10) Włączając się w akcję zainicjowaną przez Caritas Polska dotyczącą zbierania funduszy na rzecz poszkodowanych w wyniku nawałnic, jednocześnie odpowiadając na Apel Biskupa Kazimierza Gurdy, po każdej Mszy św. w niedzielę 3 września 2017r Lektorzy przeprowadzą zbiórkę do puszek na ten cel.

11) Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich, którzy w tym tygodniu będą świętowali swoje rocznice, imieniny i urodziny życząc obfitości łask, błogosławieństwa i zdrowia; pomódlmy się za chorych i cierpiących o siły i powrót do zdrowia; pomódlmy się za siebie nawzajem: Pod Twoją obronę, uciekamy się Święta Boża Rodzicielko...
Szczęść Boże!
Ks. Janusz, proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ, 20.08.2017

Dzisiaj, o godz. 17.00 odbędzie się w naszej świątyni wieczór modlitwy do Ducha Świętego;

Msze święte w tygodniu o godz. 18.00;

W sobotę obchodzimy uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, po Mszy św wieczorowej odśpiewamy Apel Jasnogórski;

W przyszłą niedzielę będzie można nabyć zestaw płyt: film i zdjęcia z Koronacji Matki Bożej Fatimskiej w naszej świątyni; koszt pakietu będzie wynosił 45 zł; myślę, że warto nabyć dla rodziny i krewnych tą niepowtarzalną pamiątkę; zamówiłem pakiet 200 sztuk; jeśli będą zainteresowani, zamówimy dalszą ilość.

Proszę o przyjęcie podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg uroczystości Koronacji Matki Bożej Fatimskiej; moje podziękowanie jest tylko ludzkie, kapłańskie; sam Bóg widział, kto i jak chciał się zaangażować w to historyczne dla nas wydarzenie; ja, jako proboszcz mogę tylko powiedzieć: DZIĘKUJĘ WAM, którzy stanęliście na wysokości zadania i rozeznania, że taka uroczystość już się u nas nie powtórzy; podziękowali pielgrzymi z Radomia, Suwałk, Białegostoku, Lublina, Warszawy, Drohiczyna, Zamościa;

Dziękuję Wam wszystkim, że Ksiądz Biskup kilkakrotnie podziękował za wspaniałą oprawę Mszy św. i to, co zadziało się potem przy kościele i w świątyni;

Po trzech miesiącach od operacji nawet nie byłem w stanie tak przewidzieć, że ....... na chwałę Boga i Matki Najświętszej takie małe Wołyńce stały się tej niedzieli świadkiem i miejscem modlitwy dla Parafian i tylu Pielgrzymów. Dziękuję Wam; razem z Wami wielbię Boga za te tajemnice, które skrywa nasza świątynia na wołynieckim wzgórzu;

W imieniu Piotra Pieciaka z Teodorowa, który jest chory od urodzenia na porażenie mózgowe, wraz z jego rodziną i przyjaciółmi zgłaszam się do składki do puszek przed kościołem w następną niedzielę, na jego operację w Zakopanem; Bóg odda każdemu, według jego postępowania; zaiste, już nie raz doświadczyliśmy Bożej pomocy i miłosierdzia, gdy chodziło o pomoc i zrozumienie człowieka w potrzebie; niech Bóg błogosławi tym, którzy i mnie przyszli z pomocą, gdy w maju wypadło mi sztuczne biodro; cały ból i niemoc ofiarowałem w intencji Dzieci Komunijnych i Koronacji Matki Bożej;
Dziękuję Wam, jak umiem najpiękniej;

Jesteście WIELCY!!!

Szczęść Boże!
Ks. Janusz Stefaniuk; proboszcz


Serwis parafii p.w. Św. Józefa Robotnika w Wołyńcach.
parafia.www@wp.pl
2010

stat4uŚW. JÓZEF ROBOTNIK
PATRON PARAFII


Koronowana Figura Matki Bożej Fatimskiej
w Wołyńcach

Koronowana Figura Matki Bożej Fatimskiej w Wołyńcach

Koronowana Figura Matki Bożej Fatimskiej w Wołyńcach