IV Niedziela Wielkanocna, 3 maja 2020

Przypominam, że w kościele obowiązuje przepis o zakrywaniu twarzy. Można to uczynić przy pomocy maski, ale też apaszki, szalika lub innej części odzieży.

Osoby, które w niedzielę nie mogą uczestniczyć w Eucharystii z powodu ograniczenia liczby uczestników uroczystości kościelnych zachęcam, aby przychodzili na Mszę św. w dzień powszedni.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę w godz, 12.00 - 17.00.

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.30 (za wyjątkiem środy - po Mszy św o godz. 7.00), w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30.

Jutro, 4 maja wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Druhnom i Druhom OSP Teodorów życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patrona

W środę, 6 maja święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 modlitwa różańcowa w intencji o uświęcenie kapłanów i nowe powołania do służby Bożej, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe, następnie Msza św.

W piątek, 8 maja ur. św. Stanisława Bpa i Męczennika, głównego Patrona Polski i patrona miasta Siedlce. Mieszkańcom ul. Domanickiej i ul. Malinowej życzymy obfitości Bożych darów za przyczyną św. Stanisława Z racji uroczystości możemy w tym dniu spożywać pokarmy mięsne. Można pracować.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej ku czci św. Józefa Robotnika: kaznodziei ks. Tomaszowi Wakule, naszym ekipom muzycznym, paniom, które złożyły ofiary na kwiaty (200zł i 2x100zł) i p. Katarzynie Żukowskiej za zrobienie pięknych kompozycji kwiatowych.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz parafii, składane na tacę i przekazywane bezpośrednio. W ostatnim tygodniu wpłynęły następujące ofiary: 500zł, 200zł i 3x100zł. Dane rachunku bankowego: Parafia św. Józefa Robotnika, Wołyńce 58, 08-110 Siedlce nr rachunku 23 2030 0045 1170 0000 0290 8340 (także na naszej stronie parafialnej).

W ulotce parafialnej rozdawanej przed Wielkanocą zapowiadałem, że po powrocie wiernych do świątyni podziękujemy darczyńcom i wykonawcom nowego parkingu parafialnego. Serdeczne Bóg zapłać naszym parafianom - właścicielom Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych DIAG - MOST (nowa siedziba powstaje przy drodze na Domanice), którzy zakupili dziesiątki ton cementu i kruszywa oraz na trzy dni oddelegowali do pracy swoich inżynierów i ciężki sprzęt. Bóg zapłać p. Krzysztofowi Prokuratowi, który ofiarował kilkanaście wywrotek piasku. Parking ma powierzchnię 1300 m2; wykonana jest 40cm podbudowa betonowa i przykryta warstwą zwałowanego tłucznia. Zakres pracy ukazują zdjęcia i filmy zamieszczone na facebooku i stronie parafialnej. Dziękuję p. Ireneuszowi Potyra - Żółkowskiemu za wykonanie planów koncepcyjnych parkingu. Bóg zapłać wszystkim, którzy porządkowali teren wokół parkingu oraz na parafialnych posesjach przy ul. Bursztynowej.

Jutro, od godz. 8.00 zapraszam chętnych do przygotowania terenu pod zasiew trawy. Praca lekka, wystarczy zabrać grabie i… maski.

Niech Maryja, nasza Matka i Królowa otacza opieką nasze rodziny i całą Wspólnotę Parafialną.

03 maja 2020

Bursztynowa 1, Wołyńce 08-110