III Niedziela Wielkanocna; 26 kwietnia 2020

Przypominam podstawowe zasady korzystania z kościoła w czasie epidemii:

• do kościoła przychodzimy z zakrytą twarzą, najlepiej w masce, ale może być apaszka lub szalik,

• w kościele zajmujemy miejsca zachowując odstęp 2 metry osoba od osoby (za wyjątkiem rodziny); można korzystać z małego chóru i dolnej kaplicy,

• w naszym kościele może nas być jednocześnie nie więcej niż 40 osób; gdy wchodzimy do kościoła i widzimy, że jest już około 40 osób, zostańmy na zewnątrz, gdzie również obowiązuje nas zachowanie odległości 2 metry od innych osób,

• do Komunii św. podchodzimy z zachowaniem odpowiedniego dystansu do osoby nas poprzedzającej; Komunia św. będzie udzielana także na zewnątrz świątyni,

• wybierając Mszę św. uwzględnijmy, że na godzinę 8.30 przychodzi zazwyczaj najwięcej osób, sugeruję, abyśmy wybierali godz. 11.00 i 17.00,

• proponuję, aby tak się podzielić w rodzinach, by na Mszę św. w niedzielę przyszła tylko część członków rodziny, a w następną niedzielę druga część,

• jeżeli ktoś nie jest w niedzielę na Eucharystii z powodu ograniczenia liczby uczestników uroczystości kościelnych (nie jest w grupie podwyższonego ryzyka lub nie ma wzmożonego lęku przed zarażeniem) wypada, aby przyszedł na Mszę św. w dzień powszedni.

W piątek uroczystość odpustowa ku czci św. Józefa Robotnika, imieniny naszej parafii. Obowiązuje nas powstrzymanie się od prac niekoniecznych (jak w niedzielę), ale możemy spożywać pokarmy mięsne. Kazania odpustowe wygłosi na każdej Mszy św. ks. Tomasz Wakuła. Nie będzie procesji, ale po Mszy św. o 8.30 nabożeństwo majowe, po 11.00 nabożeństwo ku czci św. Józefa i prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona przed 17.00 nabożeństwem pierwszopiątkowym.

W pierwszy piątek miesiąca nie ma wyjazdu do chorych. Mogę odwiedzić tylko tych chorych, którzy poproszą o to indywidualnie.

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.00 modlitwa różańcowa o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i pierwszosobotnie, następnie Msza św.

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30.

Komunię św. wielkanocną - kto jeszcze tego nie uczynił - można przyjąć do uroczystości Trójcy Świętej, czyli do 7 czerwca. Spowiadam codziennie, pół godz. przed Mszą św.

30 kwietnia mija pięć miesięcy od śmierci śp. ks. Janusza Stefaniuka. Z tej racji o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłego Ks. Proboszcza zamówiona przez mieszkańców Wołyniec. 1 maja, w dniu odpustu, o godz. 17.00 zostanie odprawiona pierwsza z trzydziestu Mszy św. gregoriańskich, ofiarowanych przez wszystkich parafian (ofiary zbierali panowie radni przy roznoszeniu opłatków). Zachęcam do uczestnictwa w maju we Mszach św. i ofiarowania Komunii św. w intencji wieloletniego Duszpasterza naszej parafii.

Bóg zapłać wszystkim, którzy w tym trudnym czasie wspierają potrzeby naszej parafii. W ostatnim tygodniu przekazano następujące ofiary: w gotówce 200zł i wpłacono na rachunek bankowy: 500zł, 300zł 200zł, 4x100zł i 50zł. Dane rachunku bankowego: Parafia św. Józefa Robotnika,Wołyńce 58, 08-110 Siedlce nr rachunku 23 2030 0045 1170 0000 0290 8340 (także na naszej stronie parafialnej).

Niech Chrystus Zmartwychwstały błogosławi całej Wspólnocie Parafialnej a św. Józef otacza opieką!

26 kwietnia 2020

Bursztynowa 1, Wołyńce 08-110