PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY; 13 kwietnia 2020
Tegoroczne Święta Wielkanocne przeżywamy w szczególnych zewnętrznych okolicznościach, ale z żywą wiarą, gorącą modlitwą i wzajemną życzliwością, bo Chrystus Zmartwychwstały „przychodzi do nas mimo drzwi zamkniętych”.
Serdecznie dziękuję za życzenia, które otrzymałem w Wielki Czwartek, w dniu ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i w Niedzielę Zmartwychwstania oraz za wszelkie przejawy pamięci i życzliwości (przepraszam, że nie odpowiedziałem jeszcze na wszystkie sms-y i maile).

Moi Drodzy, Wam również przekazuję Życzenia Wielkanocne. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca pokojem, usuwa wszelki lęk, obdarza łaską zdrowia i zachowa od skutków epidemii; niech błogosławi Waszym Rodzinom i całej Wspólnocie Parafialnej!

We Mszach św. może uczestniczyć tylko 5 osób i posługujący, dlatego zachęcam do skorzystania dziś z możliwości przyjęcia komunii św. poza Mszą św. w godz. 12.00 - 13.00 (wchodzimy do kościoła po 5 osób, pozostali czekają na zewnątrz).

Trwa oktawa Uroczystości Wielkanocy. Pozostajemy w radości Zmartwychwstania Pańskiego. Możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie w godz. 9.00 - 18.00. Pamiętajmy o zasadzie, że jednocześnie może przebywać w świątyni 5 osób.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przygotowujemy się do tej uroczystości odmawiając w domach nowennę do Miłosierdzia Bożego. W kościele nowenna na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.45.
W piątek 17 kwietnia nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Świąt w naszej parafii. Dziękuję za oprawę muzyczną uroczystości. Pomimo okrojonych składów nasza „świątynia zabrzmiała potężnym śpiewem całego ludu” (zob. Exsultet). Dziękuję lektorom, kantorom i asyście. Z powodu braku naszych młodych, dzielnych ministrantów (pozdrawiam Ich serdecznie :-) musieliśmy sięgnąć po starszą kadrę. Niektórzy panowie przypomnieli sobie ministranturę sprzed lat lub przyuczyli się do niej w 5 minut.

Dziękuję za pomoc w przedświątecznych porządkach wewnątrz i na zewnątrz świątyni. Szczególne podziękowanie Katarzynie Żukowskiej, Annie Rombel, Katarzynie i Krzysztofowi Pucyk oraz Marcinowi Brodzikowi za przygotowanie tzw. ciemnicy i Grobu Pańskiego. Aktualność Grobu Pańskiego w naszej świątyni zauważono i pochwalono na diecezjalnym portalu podlasie.24.

Tylko garstka parafian mogła brać udział w uroczystościach Triduum Paschalnego, zachęcam więc do obejrzenia fotorelacji umieszczonej na parafialnym Facebooku. Dziękuję autorom zdjęć i filmów.

Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczny wystrój kościoła oraz na bieżące potrzeby parafii. Wielkim wzruszeniem napełnia mnie, Moi Drodzy, Wasze zatroskanie o parafię. O możliwość złożenia ofiary pytają nie tylko osoby nawiedzające świątynię, ale przekazują je przez swoich bliskich także osoby starsze pozostające w domach. W związku z wieloma pytaniami podaję dane rachunku bankowego: Parafia św. Józefa Robotnika, Wołyńce 58, 08-110 Siedlce nr rachunku 23 2030 0045 1170 0000 0290 8340 (także na naszej stronie parafialnej).

Życzę Wam Moi Drodzy, abyście z radością i ufnością wracali po Świętach do niecodziennej codzienności. Chrystus Zmartwychwstał! Z Nim pokonamy wszelkie przeciwności.

13 kwietnia 2020

Bursztynowa 1, Wołyńce 08-110