VI Niedziela Wielkiego Postu - 5 kwietnia 2020
 
Triduum Paschalne w tym roku będzie wyjątkowe. Obowiązuje nas zarządzenie o max. 5 osobach uczestniczących w Liturgii. Z pokorą i posłuszeństwem pozostańmy w domach, niech nasze rodziny staną się Kościołem Domowym. Przygotujmy w mieszkaniach ołtarzyk: na stole biały obrus, krzyż, świece, które zapalimy na czas modlitwy i uczestniczenia w Liturgii za pośrednictwem mediów. Podczas transmisji zachowujemy pełne skupienie, tak jakbyśmy byli w kościele.
W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
W tym dniu dziękujemy Panu Bogu za ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Modlimy się za kapłanów, których Bóg postawił na naszej drodze. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji - czyli tzw. ciemnicy. Prywatna adoracja do godz. 21.00 (jednocześnie max. 5 osób w świątyni).
W Wielki Piątek od godz. 9.00 prywatna adoracja Najświętsze Sakramentu w tzw. ciemnicy (jednocześnie max. 5 osób w świątyni).
W tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. nie jemy mięsa oraz możemy spożyć jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Zachęcamy, aby wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych przedłużyć na Wielką Sobotę zachowując, tak zwany, post paschalny.
O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Prywatna adoracja do godz. 21.00 (jednocześnie max. 5 osób w świątyni).
Nie mogąc uczestniczyć w Liturgii w świątyni, przygotujmy nasze domy na rodzinną adorację Krzyża: na stole w centralnym miejscu ustawiamy Krzyż, jeśli to możliwe, z całą rodziną o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w ciągu dnia lub wieczorem odprawiamy Drogę Krzyżową, możemy zaśpiewać lub przeczytać Gorzkie Żale; tego dnia z wiarą i wdzięcznością ucałujmy Krzyż, który jest w naszym domu, bo nie możemy tego uczynić w kościele. Udekorujmy Krzyże, które znajdują się w naszych miejscowościach.
W Wielką Sobotę kościół będzie otwarty od godz. 9.00. Zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu wystawionego w symbolicznym Grobie Pańskim (jednocześnie max. 5 osób w świątyni). W tym roku nie ma poświęcenia pokarmów w kościele. Obrzęd ten, będą sprawować w domach ojciec albo matka przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego. Odpowiednia modlitwa będzie zamieszczona na stronie parafialnej.
Celebracja Wigilii Paschalnej o godz. 20.00.
Korzystajmy ze spowiedzi sakramentalnej, aby z czystym sercem przeżywać Święta Paschalne: poniedziałek - środa 17.30 - 18.00; Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota 15.00-16.00 i w czasie adoracji po wieczornych nabożeństwach.
W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00, następna Msza św. o godz. 11.00. W godz. 12.00-13.00 możliwość przyjęcia Komunii św. poza Mszą św. (jednocześnie max. 5 osób w świątyni).
W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę. W godz. 12.00-13.00 możliwość przyjęcia Komunii św. poza Mszą św. (jednocześnie max. 5 osób w świątyni).
Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego i na inne potrzeby parafii. Dziękuję za zrozumienie, że parafia musi normalnie funkcjonować. Wpłat można dokonywać także na konto parafialne (numer na naszej stronie parafialnej).
W piątek zmarł śp. Witold Grochowski z Rakowca, pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00 (max. 5 osób w świątyni!). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….
Życzę Wam Moi Drodzy, owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia. Niech te szczególne okoliczności pomogą nam odkryć, że jedynym Wybawicielem człowieka jest Jezus Chrystus.
 
ks. Jacek Mucha, proboszcz

 

Ogłoszenia parafialne

05 kwietnia 2020

 RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA

ŚW. JÓZEFA ROBOTNIKA

W WOŁYŃCACH

KATOLIK

OPOKA

EKAI

BIBLIA

VATICANnews

GOŚĆ NIEDZIELNY


DIECEZJA

CZYTANIA NA DZIŚ

https://pacjent.gov.pl/koronawirus-informacje

KORONAWIRUS

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI 

mail: xjmucha@wp.pl

 

tel. 25 6435291

Bursztynowa 1, Wołyńce 08-110

NUMER RACHUNKU BANKOWEGO

23 2030 0045 1170 0000 0290 8340

 

 

 

MSZE ŚWIĘTE 

niedziela: godz. 8.30, 11.00, 17.00

dni powszednie - czas letni - 18.00;

czas zimowy - 17.30

KANCELARIA

czynna codziennie po Mszy św. wieczorowej

w ważnych sprawach o każdej porze