VI Niedziela Wielkiego Postu - 5 kwietnia 2020

Triduum Paschalne w tym roku będzie wyjątkowe. Obowiązuje nas zarządzenie o max. 5 osobach uczestniczących w Liturgii. Z pokorą i posłuszeństwem pozostańmy w domach, niech nasze rodziny staną się Kościołem Domowym. Przygotujmy w mieszkaniach ołtarzyk: na stole biały obrus, krzyż, świece, które zapalimy na czas modlitwy i uczestniczenia w Liturgii za pośrednictwem mediów. Podczas transmisji zachowujemy pełne skupienie, tak jakbyśmy byli w kościele.
W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
W tym dniu dziękujemy Panu Bogu za ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Modlimy się za kapłanów, których Bóg postawił na naszej drodze. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji - czyli tzw. ciemnicy. Prywatna adoracja do godz. 21.00 (jednocześnie max. 5 osób w świątyni).
W Wielki Piątek od godz. 9.00 prywatna adoracja Najświętsze Sakramentu w tzw. ciemnicy (jednocześnie max. 5 osób w świątyni).
W tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. nie jemy mięsa oraz możemy spożyć jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Zachęcamy, aby wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych przedłużyć na Wielką Sobotę zachowując, tak zwany, post paschalny.
O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Prywatna adoracja do godz. 21.00 (jednocześnie max. 5 osób w świątyni).
Nie mogąc uczestniczyć w Liturgii w świątyni, przygotujmy nasze domy na rodzinną adorację Krzyża: na stole w centralnym miejscu ustawiamy Krzyż, jeśli to możliwe, z całą rodziną o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w ciągu dnia lub wieczorem odprawiamy Drogę Krzyżową, możemy zaśpiewać lub przeczytać Gorzkie Żale; tego dnia z wiarą i wdzięcznością ucałujmy Krzyż, który jest w naszym domu, bo nie możemy tego uczynić w kościele. Udekorujmy Krzyże, które znajdują się w naszych miejscowościach.
W Wielką Sobotę kościół będzie otwarty od godz. 9.00. Zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu wystawionego w symbolicznym Grobie Pańskim (jednocześnie max. 5 osób w świątyni). W tym roku nie ma poświęcenia pokarmów w kościele. Obrzęd ten, będą sprawować w domach ojciec albo matka przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego. Odpowiednia modlitwa będzie zamieszczona na stronie parafialnej.
Celebracja Wigilii Paschalnej o godz. 20.00.
Korzystajmy ze spowiedzi sakramentalnej, aby z czystym sercem przeżywać Święta Paschalne: poniedziałek - środa 17.30 - 18.00; Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota 15.00-16.00 i w czasie adoracji po wieczornych nabożeństwach.
W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00, następna Msza św. o godz. 11.00. W godz. 12.00-13.00 możliwość przyjęcia Komunii św. poza Mszą św. (jednocześnie max. 5 osób w świątyni).
W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę. W godz. 12.00-13.00 możliwość przyjęcia Komunii św. poza Mszą św. (jednocześnie max. 5 osób w świątyni).
Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego i na inne potrzeby parafii. Dziękuję za zrozumienie, że parafia musi normalnie funkcjonować. Wpłat można dokonywać także na konto parafialne (numer na naszej stronie parafialnej).
W piątek zmarł śp. Witold Grochowski z Rakowca, pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00 (max. 5 osób w świątyni!). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….
Życzę Wam Moi Drodzy, owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia. Niech te szczególne okoliczności pomogą nam odkryć, że jedynym Wybawicielem człowieka jest Jezus Chrystus.

05 kwietnia 2020

Bursztynowa 1, Wołyńce 08-110